Избледениот пресек на човекот

Избледениот пресек на човекот

Откријте ги сите стилови и кроеви кои произлегуваат од фризурата Fade. Фризура која продолжува да го поставува трендот со сите варијации.

Платина русокоса кај мажи

Платина русокоса кај мажи

Пред неколку години платинестата русокоса започна да зазема централно место кај многу мажи. Тоа постави тренд и тие беа некои познати ...

Видови на машко лице

Видови на машко лице

Willе ги знаеме сортите на типот на машко лице за да можете да процените каков вид фризура можете да носите според вашата форма.

Како да Перм на момчињата

Како да Перм на мажите

Ако сакате промена на изгледот, сакаме да ви понудиме дека Перм е опција што нема да ве остави рамнодушни, ние детално објавуваме како да го сториме тоа.

Боење на пепел во сива коса

Боење на пепел во сива коса

Сивата коса направи голем скок во модата и за жените и за мажите кои сакаат да ја носат оваа боја и тука ви покажуваме како да се обоите.

Сива коса на човекот

Сива коса на човекот

Сивата коса кај мажите направи скок со исклучок, сега се носи со сите успеси во многу глави, без да зависи од возраста.

Кратки фризури

Кратки фризури за мажи

За оваа најнова мода на кратки фризури, тука ви ги оставаме најдобрите кои го означуваат стилот и оригиналноста.

Брановидна перм за мажи

Брановидна перм за мажи

Брановидниот перм е поволна опција за мажите кои сакаат спектакуларен навивам. Откријте каква е неговата техника.

Долги фризури

Долги фризури

Постојат долги фризури кои создаваат страст и завист. Откријте која од овие фризури можете да ја носите за таа одлична грива.

Лакови за мажи

Лакови за мажи

Лаковите за мажи се тренд што ги прави модерни. Ако имате долга коса и сакате да ја подигнете, набудувајте ги видовите лакови што постојат.

Русокоса нагласи на мажите

Русокоса нагласи на мажите

Русокосите моменти на мажите се предност што сè уште е во мода. Предлагаме најдобар начин да го примените дома и најдобри совети.

виткана коса

Производи за виткање коса

Доколку сакате од време на време да имате виткана или брановидна коса, ние ви ги нудиме најдобрите производи за да ја навиткате косата и со тоа да постигнете беспрекорен изглед.

Како да имате витка коса

Како да имате витка коса

Иако можеби не верувате, да добиете витка коса или да направите перм, тоа постои. Откријте ги сите начини да добиете кадрава коса.

Мажи: како да имате долга коса

Мажи: како да имате долга коса

Ако сакате да имате долга коса, еве ги најдобрите совети за да можете да ја дадете таа промена и да си дадете друга слика. Theirе имате најдобри идеи за нивна грижа.

Серхио Рамос со пресек на градиент

Фризури на Серхио Рамос

Колекцијата на фризури на Серхио Рамос вклучува стилови за сите вкусови, од многу кратка до долга коса, до ленти и странични ленти.

Зак Ефрон со хајлајтс

Фитили за мажи

Ознаките за мажите се контроверзна опција за коса. Тука повеќе истражуваме на оваа тема за да ви помогнеме да донесете одлука.

Greenо asонас со зелена коса

Зелена коса

Зелената коса ќе ви овозможи да не останете незабележани. Откријте ги познатите личности кои се обложуваат на оваа впечатлива боја за нивната коса.

Asonејсон Момоа со фризура со самурај

Фризура на самурај

Знајте сè за фризурата со самурај. Како да го направите тоа, кои се барањата и многу повеќе за оваа фризура за долга коса.

Подстрижка фризура

Модерни фризури

Откријте ги најдобрите модерни фризури за мажи. Идеи за стилски кроеви за сите големини и видови на коса.

Брановидна коса

Брановидна коса

Откријте сè за брановидна коса за мажи: совети за секојдневниот живот и стилски идеи за фризура и фризура.

Фризура со удирања

Фризури со удирања

Откријте ги најдобрите фризури со удирања за мажи, како и нивните предности: кратки, средни и долги удирања.

Чешлање кратка коса

Како да стилизирате кратка коса

Научете како да стилизирате кратка коса чекор по чекор за да постигнете беспрекорна фризура што одговара и на вашиот секојдневен и на свечен изглед.

Фризура до половина

Фризури со средна должина

Фризурите со средна должина се разноврсни, ласкави и се во тренд. Откријте ги најдобрите опции што постојат за оваа мерка.

Кадрава фризура

Кадрава фризура

Откријте ги најдобрите кадрави фризури за мажи. Од многу кратки патеки до долга коса, поминувајќи низ интересни средни должини.

посебен допир на тупе

Како да се направи маркичка

На овој пост можете да научите чекор по чекор како да направите маркичка, така што вашиот стил да се издвојува од сите други. Внесете сега и знајте ги сите тајни.

Модерни фризури за мажи

Модерни фризури за мажи

Пронајдете ги најдобрите модерни фризури за мажи тука. Ако треба да го промените вашиот изглед, ова е вашиот момент. Не ја пропуштајте можноста и влезете!

Бред Пит во „Бес“

Воениот рез

Откријте сè за воениот рез. Кои предности ги има и кои се различните варијации на оваа фризура родена во армијата?

Мет Лебланк со бела коса

Бела коса кај мажи

Откријте сè за белата коса. Причините, опциите што постојат за сива коса, козметички стратегии и стратегии за исхрана и многу повеќе!

Градиентна фризура за мажи

Градиентна фризура за мажи

Откријте како да направите избледена фризура за мажи во класичен стил и кои трикови можете да ги примените во пракса за да ја прилагодите на обликот на вашето лице.

типови на долга коса

Долги фризури за мажи

Откријте кои се долгите фризури за мажи кои се во мода и кои ве фаворизираат. Ако сакате да бидете позгодни и да имате добра коса, изберете едно од овие кроеви за долга коса и ќе успеете.

фризури

Есенски фризури

Оваа година 2017 година е година на промени, стилови и нови трендови. Ова се нови времиња. Како се фризури на есен?

долга коса

Долги фризури

За оние кои имаат долга коса и се одлучуваат за промена на изгледот, без да мора да ја шишаат, има неколку опции во рамките на трендовите во 2017 година.

фризури

Најдобри фризури за мажи

Како и во светот на модата, така и во светот на машките фризури се развива. Во секоја сезона сме сведоци на нови трендови.

плетенки

Фризури за мажи: плетенки

Исто како што имаше време кога маркичките беа тренд, дури и со привлечни бои. Сега има фризура што не излегува од мода: плетенки.

Кратки фризури

Ние ги разгледуваме кратките фризури за мажи со + од 36 фотографии и предлози за поставување трендови. Барате кратка фризура? Внесете тука