Roll Up, тренд што е многу модерен

Следејќи ги трендовите за оваа есен-зима 2013 година, денес сакам да зборувам за навивањето. За сите оние кои сè уште не го познаваат, ...

Како да носите хипстерски изглед

Хипстерскиот стил го носат главно мажите и комбинира низа ретро, ​​боемски и формални карактеристики, доведувајќи до личен и шик стил.

Предности на машки кожни чевли

Предности на кожени обувки

Иако еден пар кожни чевли има поголема цена отколку во случајот на синтетика, нејзината поголема издржливост го започнува трошокот, како и многубројните придобивки.

Етничко лето, летото „Пејсли“ (I)

Тој е еден од омилените принтови на ова лето 2013 година. Елегантен, софистициран и со изразена етничка точка, печатењето на Пејсли е сè бес

Еспадрилите се за лето (I)

Еспадрилите се идеални обувки за летната сезона. Удобни, свежи и многу функционални, еспадрилите се апсолутен тренд ова лето

Совети за носење стил на скејтер

Стилот на скејтер има поголемо присуство меѓу урбаните стилови, а бидејќи е добра опција кога станува збор за облекување лежерно, еве неколку совети како да го носите.

Коловри, џебните работи

Сè уште не ги познавате Коловрс? Па, останете добри со оваа игра со зборови, Боја + Loveубовници, бидејќи сигурно по ...

Колекции чевли Мустанг, пролетно лето 2013 година

Чевли од мустанг пролетно лето 2013 година

Mustang ја лансираше својата колекција на машки обувки за пролет лето 2013 година, истакнувајќи се по различните практични и удобни модели дизајнирани за потоплите сезони.

Бјорн Борг: бои и дезени во машка долна облека

Бјорн Борг ја претстави својата колекција на машка долна облека пролетно лето 2013 година, која се карактеризира со смели отпечатоци од етнички и поп-арт, како и палета на силни и живописни бои.

Колекција Crocs пролетно лето 2013 година

Crocs пролетно лето 2013 машки сандали

Фирмата Крокс ја претстави својата нова колекција на машки сандали од пролетно лето 2013, и во лежерни модели за на плажа, како и во свечени.

E-MANcipate машки хулахопки

За да можете да користите и чорапи, еве ви ги прикажуваме оние од E-MANcipate со најдобриот стил за вас.

Папучи зара, да или не?

Озборување на веб-страницата Зара, чиј нов дизајн не сум сигурен дали само ми се допадна или не особено ...

Како знаете дали ви одговара костум со две или три копчиња?

Одговори… две или три копчиња?

Многу мажи не го знаат тоа, но вистината е дека постојат правила и протоколи за прицврстување на костумите со копчиња од 2 и 3 кои мора строго да се следат.

Левитат, чевли за внатрешна цевка на Прада

Некои чевли повеќе типични за атлетска патека отколку да се шетаат по улица, како што се Levitate by Prada, со воздушни комори толку груби што Nike може добро да ги потпише во некој од своите модели на трчање.

Најмногу Божиќен скокач од Аберкромби и Фич

Класичната божиќна семејна фотографија околу огништето со чаши шампањ, послужавници нугати, подароци и кучето во смешна капа никогаш нема да биде комплетно целосно ако барем едно од момците во него не носи џемпер од ирваси. И вие го знаете тоа.

Пливачите се враќаат со своите гумени мокасини

И, велам, во кој контекст се користи ова? Да се ​​оди по улица во лето во нормален план, навистина? Или да одиме на плажа како господин? Не знам, навистина не ја сфатив поентата на овие гумени чевли.

Очила за страв и одвратност во Лас Вегас, од компанијата Vintage Frames Company

„Како адвокат ве советувам да изнајмите кабриолет многу брзо ...» Многу митски „Страв и одвратност во Лас Вегас“, без сомнение. Сега, од раката на Vintage Frames Co. и поради раперот Лил Вејн, добиваме очила инспирирани од оние што wони Деп ги носеше во филмот. Брзо, има само 20.

Зара со маици ја слави 50-годишнината од постоењето на Ролинг Стоунс

Мик agегер и неговите луѓе слават, Ролинг Стоунс наполни 50 години ништо повеќе и ништо помалку. Зара не сакаше да ја пропушти можноста да заработи пари со тоа и ни нуди три маици во чест на бендот што ќе ги израдува и неговите обожаватели и оние кои бараат рокерски стил.

нараквици-човек

Нараквици Мијансаи

Ако сакате да го надополните вашиот изглед, ништо подобро од модните нараквици Мјансаи.

4 очила за сонце што сакате да ги преклопите

Сè уште не сте се придружиле на трендот на сончеви очила за преклопување? Да, знам дека во моментов излегувањето со очила за сонце не е соодветно, но барем можете да ги чувате зафаќајќи помалку простор додека не заблеска сонцето. Погледнете ги овие четири предлози.

Класици на ладно време, ленти за шишање комбиња за студена зима

Ајде да видиме кој се осмелува, со неславното време што го прави деновиве, да излезе на улица носејќи комбиња. Знам дека страствената фирма е способна, а и комбиња, затоа тие само ја претставија својата нова колекција класични студени временски услови. Нема зима што може да и одолее.

Лубутин остава столпчиња дома за нејзиниот нов Викрам

Ниту леопард, ниту тартан, ниту кадифе, ниту златни детали, ниту ѓонови од креп, ниту еспарто, па дури ни клинци. Единственото нешто со ексцентричен допир е лакирана капа за прсти. Вака е новиот Викрам од Кристијан Лубутен.

Најиконичен Реј-Бан сега во преклопна верзија

Реј-Бан е модна икона. Ако бевме навикнати на неговите класични очила Aviator и на неговиот легендарен Wayfarer, сега доаѓа неговата најразновидна иконска верзија. Неговите исти модели во преклопни очила.

Кој од двата модели повеќе го сакате?

матична маица

Кошули со картонија за нив

Ништо подобро од кошулите кошули да ги комбинирате оваа есен и да создадете иновативен изглед, затоа тука зборуваме за нив.

3 причини да носите чанта

Дали сте повеќе од торба или торба за рамо? Ако избраната опција е втора, овие типични чанти за рамо се премногу мали ...

долна облека

Долна облека од Каленџи

Тука ви прикажуваме неколку најдобри машки долна облека од фирмата Каленџи, така што ќе ви биде пријатно во секое време.

Рачни ракави за лаптоп

Тука ви ги покажуваме најдобрите дизајни на персонализирани футроли за лаптопи, така што секогаш сте заштитени.

карирано капаче

Капи и беретки за лето

Најдобри капачиња и беретки за да изгледате со најдобар летен изглед на сите времиња, бидејќи модата секогаш оди насекаде со вас.

Хавајска кошула

Хавајски кошули за лето

Тука ги имате најдобрите модели за машки модни дизајни во хавајски стил, за ова лето да бидете во центарот на вниманието.

Hemline, да или не?

Hemmed панталоните стануваат сè попопуларни и ги носат и мажите и жените. Во…

машка маица

Дизни маици за нив

Тука имате неколку најдобри модели во машки маици за ова лето на дизајни на Дизни, така што ќе се чувствувате како деца.

обувки-човек

ТОМС обувки за лето

Ви ги прикажуваме најдобрите дизајни во машка мода за обувки ТОМС, со одлични еспадрили од платно во различни бои.

Потеклото на блејзерот

Блејзерот е облека што денес целосно ја интегриравме во машката гардероба. Доаѓа од официјалната јакна или ...

капа-мода

Армани модни капачиња 2012 година

Тука ви ги покажуваме најдобрите модни капачиња на Армани, за да можете да ги комбинирате со различниот изглед што го носите во текот на неделата.

Машки чанти… да или не?

Во моментов живееме во општество кое е многу „отворено“ во некои работи, а многу е затворено во други. Чанти, во ...

Класичен изглед на колеџ

Многу е важно да се даде слика на кое било место каде што присуствуваме, но генерално, одењето на универзитет не е ...

Каде е Воли? Во маички Pull & Bear

Многумина од нас го поминаа своето детство во потрага по Воли. Дали се сеќаваш? Таа мрзлива кукла што носеше кошула во риги и која ...

Timberland

Чизми од Тимберленд

Ние ви ги прикажуваме најдобрите чизми за мажи од Тимберленд тука, за да можете да бидете во најновата мода во текот на целата недела.

боксер

Суперхеројска долна облека

За да одите удобно внатре и надвор, ние ви ја покажуваме најоригиналната долна облека со суперхероите на фирмата Дизел.

Стилот на Даниел Крег

Даниел Крег е еден од актерите кои во овие моменти повеќе трепка монополизира благодарение на премиерата на неговиот нов ...

Оригинални пижами

Машки пижами

Тука имате неколку одлични модели на пижами за мажи, со оригинални дизајни, така што да се биде дома не е само уште еден момент.

Човечки танга

Машки танга

Тука зборуваме денес за модата во машка долна облека, покажувајќи ви некои танга кои можете да ги користите во најдобрите моменти.

Британски стил

Британскиот стил е еден од моите омилени. Има елегантен, класичен и истовремено неформален допир што повикува ...

Модни чизми

Чизми доктор Мартенс

Ве запознаваме со прекрасните чизми на Др Мартенс со ексклузивни, актуелни и удобни дизајни за најмодерните мажи.

Шамија со качулка

Марами со качулка за студ

Ако сакате да обележите стил, не двоумете се да се придружите на модата да носите шалови со качулка за да ве заштитиме од студот.

Нови патики Converse DC Comics

Се чини дека соработката помеѓу Converse и DC во областа на патики за стрип печати функционира добро,

Рок стил. Се осмелуваш?

Постојат тони начини да се лулаш твојот стил без да се оди премногу екстремен. На пример: За оние ...

Каубојски комбинезон

Деним комбинезони за носење

Ние ви ја покажуваме модата на носење тексас комбинезони, или со обесени обетки или подигнати, но е пријатна и актуелна.

Шамиче

Марами и марамчиња за мажи

Бидејќи не сакаме да ви биде ладно оваа есен или зима, ние ви ги покажуваме најдобрите шалови, стапала и шалови за да го заштитите вратот.

Нови носии од „Гуска“

Иако theвезден производ на фирмата Ел Гансо може да бидат нејзините чевли, брендот одлично се обложува ...

Суспензери човек

Мода на машки трегери

Ние ви ја покажуваме најактуелната мода на носење касички кога се облекувате, на начинот на кој најмногу ви се допаѓа, на рамената или виси.

Намалување на гелови за стомак

Во последно време видовме дека кремите за напивање стомак за мажи се размножуваат, но дали навистина ќе функционираат како што велат? Дали ќе бидат толку ...

Ремен од дрво

Појаси на Гучи

Ви прикажуваме два многу модерни и весели модели на ремени од Гучи за да ги носите оваа есен.

Јаже за појас од Асос

Еве еден поинаков предлог во однос на ремените за оваа сезона пролет-лето 2011. Не ќе биде сè плетенка.

Бел изглед

Совети за носење тотално бел изглед

Сега, кога ја стиска топлината, што е подобро отколку да носите тотално бел изглед, за ова мора да имате предвид дека е подобро да не користите златни додатоци.

Марка маичка на Гучи

Убава, нели? Еве еден од предлозите за маици на италијанската фирма Гучи за нејзината цена ...

Електрични сини мокасини

Чевли Зара Лоаферс

Рафа мокасини за да ги носите најновите на вашите нозе. Да се ​​биде модерен е важно да се биде стилски човек.

Кварц шпионски часовник

Технологијата стигнува до додатоците. Ова е случај со кварцниот шпионски часовник. Необичен, но навистина кул. Ајде подобро да ги запознаеме неговите карактеристики.

Најскапата тијара во светот

Знаете каков порок имаме за накит, особено дијаманти. Денес сакавме да се приклучиме на друга универзална манија, ...

Бинарен LED-часовник

Часовниците се додатоци кои им даваат необичен шмек на оние што ги носат. И овој пат, бинарниот часовник е многу јасен пример за тоа.

машки сандали со марка мустанг

Машки сандали од мустанг

Брендот чевли Mustang е присутен и во лето, затоа ја донесуваме колекцијата што брендот ја претставува за оваа летна сезона.

Сумо, тренер и костум на готвач на надувување

Костум на надувување, Костим на сумо на надувување, Костум за обучувачи на надувување, Костум на готвач на надувување, костум на надувување, фенси фустан, смешен костум, најдобар костум

Кошули со качулка од Холистер

Никогаш не сум ја разбрал оваа креација на американската фирма Холистер, а претпоставувам и на нејзиниот постар брат ...

вратот

Видови јаки на кошули, не класични.

копче надолу, јака со копче надолу, англиска јака, италијанска јака, редовна јака, јаки во кошули, јаки во кошули, скриени јака на копчиња, скриено копче надолу, јака од мандарини, јака од гулаб, игла, американска јака,

Гаќи и градник, бонбони!

гаќички, плетеници, танга, гаќички за бонбони, градник за бонбони, бонбони елече, градник за бонбони, танга за бонбони, долна облека за бонбони, подарок за девојка

Јаки од кошули

Видови јаки на кошули

Јаки од кошули, копче надолу, јака со копчиња, италијанска јака, редовна јака, англиска јака

Машки веѓи

Машки веѓи, дотерување и покажување на мажи.

Кеси со црница за мажи

Сигурно многумина од вас слушаат многу девојки како зборуваат за торбите на британската фирма Mulberry која е толку модерна ...

Најдобра фризура за мажи

Многу малку мажи се грижат за својата коса како што заслужува и се осмелуваат да го сменат својот изглед, па дури и да ја чешлаат косата ...

Очила Lacoste Sport Magnet

Фирмата Лакост ја проширува својата понуда за очила со нови модели од својата линија „Спорт магнет“. Сега таа пролет е ...

Чизми за мажи: Совети

Со доаѓањето на најстудената сезона во годината, ова исто така нè принудува да поставиме друг вид ...

Машки бои за коса

Оваа статија се однесува на различните видови тинктури за мажи кои се на пазарот.

Пантихоза за мажи

Оваа статија е за pantyhose за мажи, комплемент кој станува сè попопуларен секој ден и веќе е бум во Европа и САД.

Како да си го чешлате штафето

Претпоставувам дека сите заинтересирани веќе отишле на фризер, откако прочитале како да си ја скратат косата за да носат ...

Најретро патики на Конверс

Веќе ја имаме во продавниците новата колекција на потписи Converse за оваа сезона есен-зима 2010-2011 година. Еден од неговите ...

Чизми Rockport за Барбур

Фирмата Барбур, позната главно по своите јакни во ист стил како Белстаф, исто така ќе се обложи на ...

Нови чевли Веспа и Адидас

Фирмата Адидас ја продолжува својата успешна соработка со брендот мотоцикли Веспа со нова колекција за оваа сезона ...

Пончо за каубои, од Зара

Земи го сега. Едниот бара нешто интересно и забележливо преку интернет продавницата Зара за коментар на блогот ...

Леви или Дизел? Вие избирате

Ако зборуваме за фармерки, двата најпопуларни бренда се веројатно американскиот Леви и италијанскиот Дизел (да, знам ...

Хершел фитнес чанта

Чувствувам слабост, како што веќе изјавив по повод, за овој вид вреќи или чувари и еден од нивните ...

Маици на Дејвид Боуви од Зара

Зара штотуку ја лансираше, во рамките на својата Casual линија, линија маици со главна улога во разноврсниот Дејвид Боуви. А

Зара или H&M? Вие избирате

Денес работите се однесуваат на продавниците со ниска цена, конкретно две од главните; Зара, главниот адут на империјата ...

Сандали со гладијатор за мажи

Ние секогаш зборуваме за мода, но со почит кон сезоната во која живееме. Денес ќе го поставиме трендот и ќе разговараме за ...

I-gucci, дигитален луксуз

Да, знам дека првото појавување на овој модел датира скоро две години, но тоа е толку далеку ...

Различните видови стапала

Секогаш кога купуваме обувки, мора да имаме предвид дека постојат различни морфолошки типови на стапала, и дека според ...

Очила за снег од Гучи

Се чини дека луксузните брендови неодамна го искористија пазарот на зимски спортови;

Докази од Луј Витон

Пред неколку дена паднав кај Луј Витон со намера да набавам неколку очила за сонце, поточно ...