Како да користите анален приклучок?

Секс

El приклучок анален Добра игра за секс е да се започне анален секс, таа е помала и подискретна од а анална секс играчка, и секогаш има капаче на крајот за да можете вие ​​или вашиот партнер да се справите со тоа удобно и да спречите играчката да остане во внатрешноста на година.

Неговиот фин врв овозможува а пенетрација нежно проширете го анусот полека, и како што се пробива приклучокот, тој се шири за поголема задоволство. Тие обично се мали играчки, со дијаметар кој достигнува до 4 сантиметри, иако може да се најдат подолги и подебели.

El приклучок анален Може да се користи за соло мастурбација или за играње со партнер, а веќе им одговара на жените мажите кои сакаат анална стимулација.

Пред да го користите, треба да се измие со топла вода и благ сапун. Започнува со стимулирање на година да го релаксира и возбуди. Не заборавајте дека не е важно нивото на желба што ја чувствувате, анусот не е подмачкан, па затоа е важно да се користи лубрикант на база на вода за да се направи играта попријатна.

Мора да бидете опуштени за да уживате во оваа сексуална играчка. Ако никогаш не сте имале искуство со пол аналенПожелно е да го користите како двојка, на овој начин ќе се забавувате многу повеќе. Откако ќе се подмачка, врвот се вметнува, а потоа се става приклучок полека


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.