Како знаете дали девојката ве сака

Како знаете дали девојката ве сака

Сте запознале жена што навистина ви се допаѓа. Вие не ги детализирате причините, но знаете дека навистина кога сте биле со неа, одите дома и се враќате со насмевка на лицето. Мислите дека е убава, интересна, обично мислите на неа И, знаете дека пеперутките треперат низ вашиот стомак Но, вашите сомнежи го ограничуваат вашиот ум.

Како знаете дали девојката ве сака Тоа е едно од сомнежите што се појавуваат. Можеби не се јасни деталите што покажуваат привлечност помеѓу вас двајца или можеби мислите дека тој сака да излезе со вас или можеби мислите дека тој сака само едноставно пријателство. За да знаете дали девојката ве сака, мора да обрнете внимание на сите нејзини вербални и невербални детали.

како знаеш дали на девојка ти се допаѓаш?

Ние сме нурнати во општество кое е единствено важно за многу луѓе е забавно и скокање од цвет на цвет. Кога loveубовта се појавува неочекувано Овие типови класични врски од порано веќе не се на нивото од сега. Затоа се јавуваат сомнежи и првиот чекор што Ние мора да откриеме ако барем ја привлечете таа жена.

Само што сте ја запознале на кој било настан, за какви било околности и на забава со пријателите, но и жена и маж постојано испраќа сигнали за интерес доколку се заинтересирани. Од секоја личност зависи како тие знаат како да го протолкуваат, но во оваа статија можеме упати го да ги дешифрира сите овие мали траги.

Како знаете дали девојката ве сака

Знаци за да знаете дали ме сакате

Големите погледи

Неспорно е дека погледите облечи те исклучиво, дадете ги првите докази дека тој се грижи за вас. Ако таа не е физички до вас и одржува голема оддалеченост и повторно забележавте дека тој одржува контакт со очите со вас, значи, тоа е голем показател дека таа те привлекува. Кога ќе се сретнете лице в лице сигурно нема да погледнам во тебе, затоа мора да кореспондирате со друг изглед. Ако тој во тој момент ви се насмевне или го погледне фактот тоа ќе биде повеќе од докажано.

Поставува прашања и се смее постојано

Девојка ако не е заинтересирана за вас, веројатно нема да развие одредени проблеми во нејзината глава. Ако му се допаѓате, тој ќе сака да знае многу за вас и нема подобар показател од прашањето за вашата работа, амбиции, типот на девојка што ја сакате, вашите хоби,…Мислам, кој ќе сака да знае сè.

Ако за време на вашиот разговор постојано се смее на она што го зборуваш и многу повеќе од вашите шеги, тоа е показател дека се преправате дека таа е навистина импресионирана од вас. Важно е да се чувствувате пријатно, но ако нервите се предавнички, веројатно ќе се појави нервозна или ненамерена насмевка.

 

Како знаете дали девојката ве сака

Физички контакт

Ако е заинтересирана Тој постојано ќе се обиде да ве допре. Прегратките се уште еден показател Тоа ги зголемува шансите. Ако една девојка избегнува физички контакт и ве избегнува не е добар знак, таа може да се сомнева и нема да остави јасни докази дека ви се допаѓате.

Може да пробате пристап, но нежно и не нагло. Обидете се да ја допрете неговата рака или рака и да чекате за неговата реакција, на овој начин ќе проверите дали ви се допаѓа или не.

Гестови што покажуваат дека ти се допаѓаш

Влажнење на усните или гризење на усните додека зборува, тоа е показател дека фантазира. Треба да обрнете внимание ако тоа го прави деликатно, кога ќе го насочи вниманието кон вас и ќе зборува смирено. Во овој момент тој замислува многу подалеку, чувствува желба со вас.

Ако станува збор за жена со долга коса, таа ќе си игра со неа. Тој ќе ја премести косата од едно на друго место или ќе ја чешла со рацете. Тоа е начин за заведување и ќе покаже дека му се допаѓате.

Истото ќе се случи со ефектот на копирањеТоа е нешто што може да остане незабележано, но ако се обидете и го видите неговиот ефект, тогаш ќе видите дека го привлекуваат дури и вашите гестови. Обидете се да допрете рака или да земете пијалок од вашиот пијалок, ако тој го направи истиот гест што веќе сте го потврдиле.

Како знаете дали девојката ве сака

Пораки по телефон

Денес она што најмногу го користиме е WhatsApp. Обрни внимание на начинот на кој го користите. Ако тој веднаш одговори на вашите пораки тоа значи нешто и ако тој разговара со вас дури и повеќепати тоа е затоа што е заинтересиран за вас. Погледнете како пишува ако користите емотикони многу и се изразувате на видлив начин, Па, сигурно тој се обидува да види што чувствува во тој момент.

Невербален јазик

Јазикот е што може да се толкува во зависност од положбата на вашето тело. Внимавајте на нејзините нозе и раце, ако и е пријатно со вас одржувајте отворено држење на телото, без да ги преминувате екстремитетите. Истото ќе се случи со позицијата во која ги имате, Ако гледаат кон вас и нивното тело ги има малку навалени кон вас, доказите се јасни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)