Како да ја исечете косата за да носите маичка

Досега е повеќе од јасно дека најсилниот тренд да се облече главата е маичката. Многу познати личности се шетаа облечени во фантастичен џеб, какви што се Јон Кортајарена, Зак Ефрон или Роберт Патинсон. Наскоро ќе ве научиме на триковите за да можете да изгледате како гореспоменатите, или барем да се обидете. Но, прво треба да ја прилагодиме нашата фризура.

Првото нешто е да одите на фризер со малку долга коса. Не е потребно да се носи коса до рамената, но малку долга, особено треснето, се разбира. Следниот чекор е верувајте му доволно на фризерот, затоа што ако не сте доволно вешти, можеме да завршиме смешно. Потоа, постојат две варијанти на стилови што ќе одговараат на маркичката.

Првиот, и најчестиот, е носат под обележување, прилично кратко. На овој начин, марамчето ќе заземе централно место, уште повеќе и ќе ги сокрие позаоблените лица. Многу препорачливо за оние со убаво лице, затоа што повеќе го истакнува нашето лице.

тупе-1

Понатаму, на фотографиите може да се види доста добро, треба да се носи малку подолго, правејќи скалеста врска помеѓу горниот и долниот дел. Но, тоа мора да биде обележано, треба да се напомене дека во оваа област косата е подолга отколку во долниот дел. Од помалку до повеќе од позади напред и тапи. До последно, удирањата може да се исечат директно, или да се влечкаат, во зависност од тоа како сакаме да го носиме марамчето.

PATTINSONLIFECOSMOPREMNYC (1)

Другата опција е да донесете долниот дел од косата подолго отколку во претходниот случај, тоа не е толку обележано наместо помеѓу горниот и долниот дел. Инаку сè е сосема исто. Без сомнение совршен за помалку смел.

Нека ве советува вашиот фризер. Тој знае кој ја фаворизира една или друга опција и дали марамчето може да ви одговара како ракавица или удар во задникот. Имајте на ум дека видот на косата е важен. Оваа фризура е совршена за најсилните влакна и грмушките скалпи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Orgоргр dijo

  Го сакам тоа! Се разбира, тие веќе можат да стават зелена коса што ќе изгледа исто толку добро. Јас дефинитивно ја претпочитам првата слика

 2.   Тато dijo

  Ги обожавам сите фотографии од 3-те хахаха

 3.   Рубен dijo

  и јас ги давам 3-те хахаха

 4.   Рубен dijo

  И јас ги давам 3-те хахаха