Како да го освоиме соученикот?

студија групаКој маж студент еднаш не го привлекувал неговиот соученик, без разлика дали бил на колеџ или универзитет? Многу пати не знаеме како да разговараме со нив, на кој начин да се соочиме со нив. На MenConEstilo.com Willе ви дадеме неколку совети за да можете да се поврзете со вашиот соученик.

Првиот совет е не ја идеализира девојкатаЗапомнете дека таа е жена како и секоја друга, затоа има слабости што треба да ги искористите

На Универзитетот имате различни предмети и часови. Секој предмет со различни придружници, тоа претставува предност и неповолност. Предноста е во тоа што можете да ризикувате безгрижно бидејќи ако не ја постигнете својата цел, практично никој нема да ја дознае и можете да ја испробате со друга девојка. Лошата страна е што ја среќавате девојката 2 или 3 пати неделно, така што освојувањето може да трае малку подолго.

Прво на сите мора да бидете сигурни во себе и самоуверено, тоа значи дека секогаш треба да разговарате со него природно и со позитивно размислување.

Мора да те натерам пријател на нејзините пријатели Бидејќи жените многу ги слушаат своите пријатели за да донесуваат одлуки и ако им се допаѓате, ќе имате половина натпревар победник. Од друга страна, можете да влезете во разговорите меѓу нив и да додадете некои дополнителни точки

Обидете се да го добиете телефон, msn или Facebook да започне разговор со неа.

Обидете се да влезете во тим со неа за да можете да поминувате повеќе време заедно и таа да стигне таму.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

52 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Енрирке Кастеланос dijo

  Гледај, таа ги прима сите часови со мене, ние се согласуваме добро, но кога ќе се обидам да се доближам, таа ќе замине, што можам да направам?

  1.    Стивен Пардо dijo

   обидете се да и бидете смеа, разговарајте со неа и нешто што likes се допаѓа што ќе ја натера да оди како вас

  2.    Александар dijo

   Мојот случај е дека ми се допаѓа девојка од мојот час. Двајцата сме тринаесет години. Не зборуваме многу и не знам како да му пристапам и да му кажам.

 2.   Исус dijo

  мојот случај е дека ми се допаѓа девојка постара од мене имам 19 години и таа ќе наполни 23 години во ноември, таа е мој соученик во средно училиште не знам што да правам ако ја изгубам засекогаш ……… немам време веќе ме разбираш weno ciao се грижи …… ..

  1.    Пепе dijo

   Што имаш, што правиш е да и дадеш душкање и да и кажеш тетка, јас сум цела жешка кај тебе или кај мене.

 3.   октавио dijo

  Исусе, мора да бидеш сигурен во себе, ако имаш несигурност од твоја страна, нема да добиеш ништо, девојчето што ми се допаѓа има над 6 години и каква врска има тоа? Не знам, треба да и ’се приближите, да разговарате за теми што и се допаѓаат и можете да комуницирате, да ја прашате како сака, да и се јавите да ја побарате задачата и потоа кедар или слични работи, дали ме разбирате? 😉 бидете безбедни со себе и ќе имате сè !! = Д

 4.   Хуан Антинио dijo

  Јас сум разумно момче, девојка што ми се допаѓа, оди во друга соба и не зборува со мене, како можам да го натерам да зборува

 5.   alex dijo

  Како можам да флертувам со соученик? Види, разговарам со неа и ние сме пријатели, таа има 10 години, а јас 12 години, што се случува да биде за loveубена во момче бик?

  1.    Луис Едуардо Ардеја Артеага dijo

   Алекс кажи му на твојот учител дека маж и жена се чувствуваат и седат во далечина и во правец на нејзиното седиште и ја тераат да се смее, ја нервира и и дава работи и ќе работи, ќе видиш и не го расипеш и праќај и писма и кажи го ова е домашна адреса што живеам на улица мила во аголот на заборавот и мојот телефонски број е loveубов во тебе алекс

 6.   Sergio dijo

  Имам соученик кој ми се допаѓа, ми вели дека е за inубена во мене и дека ме сака, но сепак се плашам да ја заебам кога ќе и кажам нешто, ШТО ПРАВАМ?

 7.   Брии dijo

  : О сирења да пенааа уу
  поентата е дека жените се такви и истакнуваат и ако ти се допаѓа во реалниот живот и ја гледаш на часовите како што велиш
  смеа Аслаа (:
  бидете пријатели со вашите пријатели
  разговарај со него, прашај го за неговиот Fb
  придружувај го носот ¬¬ 'Ptm! биди ти!

 8.   ignacio dijo

  Ми се допаѓа девојка на иста возраст, она што го имам е дека не можам да и се приближам, јас сум од средно училиште, секој има своја група на пријатели и не познавам ниту едно нивно, ниту јас како нив. Мојот единствен водич е пријателка која се среќава од време на време. со неа што да правам

 9.   инкогнито уу dijo

  Мојата состојба е следна ... Ми се допаѓа мојата соученичка и јас ако разговарам со неа сум пријател со нејзините пријатели и разговараме, се смееме и сè, но лошото е што кога сум со неа не размислуваме теми за разговор, но знам дека и двајцата сакаме да разговараме Ми се допаѓа хип-хоп и таа сака англиска музика и јас сум од градот, таа е од дома, има добри оценки, немам толку многу добри оценки - не сум порон - но факт е дека сакам да ја насмее на сè.во време
  Таа не престанува да разговара со неа, како да го сторам тоа ако имаме многу разлики - има прашање за жените. Дали жените се грижат дали се тоа добри оценки или не? Или ако е бело или кафеаво? - Тоа би бил, се надевам, ваш совет --——

  1.    Федерико Фереро dijo

   не обрнувајте внимание на неговите музички вкусови и ако се осмелите да го прогласите !!

  2.    Федерико Фереро dijo

   и не, не ги интересираат оценките или бојата на кожата ако ви се допаѓаат за вашите оценки (јас) би се чувствувал користено хаха

 10.   артур dijo

  здраво .... проблемите ми се во тоа што имам другарка од час на училиште… и таа многу ме привлекува, имам малку самодоверба со неа, од време на време ја терам да се смее и да ме насмее, но проблемот е што јас се плашам од Кажи му дека многу ми се допаѓа, бидејќи може да ми каже дека не doesn't., не знам дали ќе има ситница и, исто така, кога ќе пристапам да разговарам, се плашам ... но ти кажи ми дека ме советуваш .. ?? xfa го чекам твојот одговор

 11.   Jaime dijo

  Јас имам 12 години и исто така многу ми се допаѓа и мислам дека ми се допаѓа но се плашам да ја прашам и да ми кажам не.
  Јас ја смеам многу и таа ме смее и мене.
  Јас сум пријател на нејзините пријатели и таа ми го даде својот телефонски број
  Што да правам?

  1.    Федерико Фереро dijo

   ем .. јави ја не мислиш хајаџајајај, заеби се, прашај ја надвор, не биди кагон и развесели го JAIME !!

 12.   hector dijo

  мојот случај е нејзин таа се собира многу со нејзините пријатели и додека седиме заедно таа се разделува и понекогаш ме гушка но не знам што се случува со мене што не можам да ја гушнам

 13.   наза dijo

  Ми се допаѓаш девојка која е на иста возраст како мене, зборуваме малку, таа е сингл и веќе ми го даде својот телефонски број.

 14.   Федерико Фереро dijo

  Мое е дека ми се допаѓа, знае дека ми се допаѓа но не ја сака мојата јајаја и не ми зборува малку, ми се допаѓаат нејзините пријатели но не ми помагаат толку, добро ???

 15.   Геаа dijo

  Па момци, јас сум луд затоа што има 12 години, не знам дали ме сака и би сакала да ја прашам, но јас сум многу, многу срамежлив и знам дека сум за неа, јас разговараме со неа и понекогаш се среќаваме со пријатели заедно и она што го правам е страв дека ќе одбијам и целото училиште ќе дознае. Верувам дека нешто ме сака затоа што имам пријател кој се обидува да излезе со мене. Па , те молам помогни ми! Ако го добијам, на сите ќе им должам еден

 16.   Ное dijo

  Погледнете, работата е ова;
  Одам на час со девојчето што ми се допаѓа од прва градинка, преку основно до сега средно (4) и многу ми се допаѓа, но малку сум срамежлива (што се обидувам да ја сменам) и се обидувам да направам се смее и зборува со неа. Но, кога сум сама со неа станувам многу нервозен и блокирам.
  Некој совет?
  Треба ли да му кажам како се чувствувам?

 17.   Јован dijo

  Јас имам 14 години, а таа 18 години. Имам ли шанси да го следам овој пост?

  1.    arturo dijo

   поси. можности ...

 18.   енигма dijo

  Па ова е мојот случај
  Има една девојка од моето училиште што ми се допаѓа, јас ја зборувам и сето тоа, но кога сме сами не знам за што да разговарам и ако тоа не беше доволно, малку се нервирам не знам како да направете мала помош

 19.   абел сича маркина dijo

  Па, ние учиме заедно, тој седи до мене, но сега тој е лут на мене и сè уште не сака да зборува со мене, но до сега не знам зошто ми е лут. Па, ве молам, кажете ми, што можам да направам за да ми простам?

 20.   Луис Едуардо Ардеја Артеага dijo

  Навистина ми се допаѓа девојка во мојата дневна соба и се вика iaулија she кажува на нејзината братучетка да ми каже сè што чувствува за мене вели дека еден ден ќе ми каже колку ме сака и истото и го реков на нејзината братучетка и тоа Јас и реков и ние сме соученици од втора година и сега сум во петта година во трета година таа ме сакаше во четврта година таа го сакаше мојот партнер кој се вика Виктор Антонио и во петта година вели дека ме сака многу јас ја правам смејте ја бранам, но тоа ќе биде сето тоа помогни ми ја молам многу ја сакам кажи ми брзо

 21.   еливер dijo

  Мојата ситуација е следнава Ми се допаѓа девојка на моја возраст Јас имам 14 години и таа е иста, но јас зјапам во неа и таа ме загледува, таа се насмевнува, но не го намалува погледот и не знам дека не 'Не зборувам многу, јас сум нова во училиштето, затоа, но советувај ми да ми кажеш нешто за да се за inуби

 22.   Едвард dijo

  Здраво, ми се допаѓа колешка од мојата училница и како да знам дали ми се допаѓа, тајно и испратив писма, но не знам дали сум возвратен, исто така, се плашам да не го изгубам нејзиното пријателство, бидејќи е тешко да се биде во истата училница и нејзиниот поранешен сè уште ја бара, што можам да направам?

 23.   антонио бикоро dijo

  Мојот проблем е тоа што и жена што ме привлекува имам свој број про. Не знам како да разговарам со неа ... или не знам што да кажам.

 24.   Александар dijo

  Ми се допаѓа девојче во мојата училница. Јас сум само 5 дена во собата и веќе ја бакнав на сите начини на кои можеш да се бакнеш, но. Таа е многу обична девојка, ми вели дека сум симпатична и добра сум, но тоа им го кажува на сите и затоа што многу добро се разбираме, имаме многу заеднички работи и ми се допаѓаат, не знам како да кажи и дека ми се допаѓа од страв да не ја наруши врската со пријателите. Ако нејзината мајка сфати дека има момче, ќе ја однесат во САД. I'llе и се јавам и таа ќе ми се јави, ќе разговараме со неа пријатели и ако некој од нив ме погледне, таа ги запира, мислам дека и таа ми се допаѓа, но може е нешто привремено. Бидејќи и други момчиња и дали може да ми каже не кога ќе и речам што да правам, дали ме советуваат?

 25.   Алекс dijo

  Почнав курс од еден месец двапати неделно, во мојата училница има девојче што ми се допаѓа, седам скоро до неа, не го правев разговорот, во паузата ја гледам како јаде само, првиот ден кога видов ја со нормален изглед и вториот ден поуреден, тој го испушти моливчето, потоа го фати момче, па повторно го испушти и повеќе не го крена. На крајот од часот замина и ги стави слушалките. Помогни ми што можам да направам.

 26.   Лукас elоел вака орихуела dijo

  Не знам да сакам но веќе се заубив

 27.   Карлос Артуро Лопез dijo

  Добро попладне, совет ми се допаѓа, колега од Ла У, бидејќи се сретнавме, се погледнавме и таа само што замина од врска и и направив едноставни детали за тоа, што ме советува, ве молам кажете и

 28.   arturo dijo

  Мојот случај е дека таа е моја партнерка ... и јас застанувам со неа ... но мојот поранешен е нејзин пријател кој е и мој партнер ... и не знам како да и кажам дека ја сакам ... и нека ми биде девојка

 29.   едуин dijo

  Јас сум вообичаено за inубено дете во соученик од мојата училница и сме пријатели, но сакам да и кажам дека многу ја сакам и сум за loveубен во неа, но не знам дали има исто како мене и неа пријателите секогаш ме држат подалеку од неа, што можам да направам

  1.    joaquin dijo

   само насмеј ја и ако те гледа многу значи дека ти се допаѓаш и јас сум момче исто така

 30.   Роберто dijo

  Путос ами сакаше да ме удри со стап со клинци

 31.   Johnон Пита dijo

  Еве го мојот тестамент !!!!!!! xDDD XD… .. Па, мојот случај е следен, (се надевам дека не го гледате ова, инаку умирам crj xD). Па, не знам дали ми се допаѓа, но многу се потам кога сум околу неа, станувам нервозен, обично ја игнорирам, за да не генерирам сомнежи: v, но има моменти кога вкрстуваме погледи , чиста случајност, гледам само кон вратата ако наставничката дошла или да видам кој бил тој што влегол, и нели, таа е веднаш до вратата, мислам …… xD, судбината ме принудува да ја гледам? и ВНИМАВАЈТЕ: многу пати кога ќе мислам на неа, таа само се појавува пред мене како шета, тоа ќе биде дело на сатаната или Гоку, не знам xDDDD, но мислам дека мисли дека сакам да ја погледнам, но не е така, мислам дека таа гледа нешто чудно во мене, како да сакав да ја изнервирам, и добро, малку по малку со текот на времето, почнав да ја „сакам“, односно „да се заубувам“ „со неа врз основа на изгледот, добро јас не разговарам со неа, јас веќе го кажав тоа, xD, и ниту со нејзините пријатели, бидејќи јас не сум многу„ за да започнам разговори “, и им се посветувам само на моите лични работи (игри , домашна работа и сл.), додека моите соученици се заубуваат во оние во друга просторија, шетаат со девојки, забележав неверојатен НАЈДОТ! Претходно, мажите одеа брзо кон нашите куќи, но кога сте за loveубени или излегувате , одиш како желка! и тој кружеше низ ходникот на училиштето, улиците итн. xD ова нема никаква врска со тоа, но сакав да го кажам само затоа што ако xDDDDDD: v: v, Но, враќајќи се на темата, јас не сум разговорлива личност, тоа не е затоа што сум срамежлив (добро малку пред од нејзината xD) но затоа што ... не знам за што да зборувам, така е, не ми текнува ништо, освен видео игри или домашни задачи, имам малку пријатели, таа едвај знае дека постојам хахаха xD, јас секогаш кажувај дека loveубовта не ме интересира, и тоа е нешто што останува врежано во мојот ум, и можеби затоа не се „за inубив“ тотално во неа, и тука е кога ќе ја претставам мојата теорија како Ајнштајн: „ Теорија за loveубовта ”, така е xD мојата теорија е дека секоја личност се за inубува, тој стекнува чувства кон таа личност, кои би ги претставувал во линија или фази, прво е“ нецелосна ”loveубов, потоа срамежливост, потоа нервоза, потоа ценење, па наклонетост, па сакајќи да се „импресионира“, потоа се сака „да се биде со неа“, потоа да се најде „среќа“ во неа и, конечно, тотална loveубов !! и добро, знам дека на средина од оваа линија, мислам, стекнав „нецелосна“ loveубов, срамежливост и нервоза и малку благодарност xDD, што е да се каже, мојата loveубов кон неа не е целосна, (нешто што многумина од нас имаат) и како и да е, искрено мислам дека никогаш нема да и кажам дека ми се допаѓа, затоа што не знам дали навистина ми се допаѓа, како што реков. и исто така ... исто така таа е лезбејка хахахахахаја xDDDD не знам но ми се чинеше добра шега хахахаха, на лага и се надевам дека не го гледа ова или кој било колега што ќе помине тука, но вистината е дека Јас не сум Johnон Пита, јас сум јас сум јас сум какагут !! Рок! xDDDD ajjajaajajaj да да друга шега! , но јас навистина верувам во лажно лице и само ќе го оставам мојот FB Id во код: * a * i * B * u * * S да да во кодот, и добро тоа беше сè, ако сакате да коментирате во која фаза тие се во или така ако ти се допадна мојата шега, мојата теорија, моето откритие ајаја хахаха на нејзиното име на девојчето е е е е твоја мајка, одбиј за што !!!

 32.   мануел лагуна dijo

  Фала што многу помогнавте, веќе го имам во мои раце

 33.   Кристобал dijo

  елеганцијата брои муксо во sts csos, jjjjjj ligatela се наши.

 34.   joaquin dijo

  Тој е постар од 5 месеци и јас го сакам, исто така, тој ме сака

 35.   Алекс 8 dijo

  Се за loveубив во девојка по име Клаудија фаустино Торес од прва моето срце лудува по неа, што да правам?

 36.   Алекс dijo

  На моето одделение има една девојка која навистина ми се допаѓа, не знам како да ја кажам, се вика Клаудија Фаустинос Торес, сака животни, има кучиња, мачки, гејмери, птици итн.

 37.   ми недостасува dijo

  Мојот партнер е еден од потешките ... не знам што да правам повеќе ...

 38.   Родриго Барија dijo

  Имам партнер кој ми се допаѓа од минатата година и таа ме одби, но оваа година (2018) сме најдобри пријатели и јас се за loveубив во неа, но таа рече дека одиме многу брзо ако ме остави и повторно се дружиме и всушност во игра сите сме браќа курсот не мачи, дури и наставникот !! Па добро, знам кој сака и и помагам да се приближи до неа во сојузите (претпоставувам дека ќе ги фатат ако не ги фатат, тие се како натпревари каде се соочува целиот курс и има танци и сите тоа) веќе, во сојузите што таа танцува Со еден од Б, тој има најдобри пријатели и мојот најдобар пријател е како да шетаме со неговиот најдобар пријател и тоа ми користи, бидејќи имаме повеќе време сами да разговараме со него, но кога повторно станавме пријатели ме праша дали ништо од ова не се случило и дали се согласил и јојо и реков дека јиа и не можам да зборувам за тоа, многу ја смеам (понекогаш) секогаш седи со нејзината најдобра пријателка и таа најдобра другарка е оној од пред тоа значи дека имам место до неа скоро секогаш уверено но како и се допаѓа друго морам да почекам до крајот на часот да дојде и да не седи до оној што му се допаѓа и оној што му се допаѓа е неговиот поранешен !!! и кога ќе седнам до нејзината пријателка таа ќе седне на друго место и јас изгледам како ": в" има 3 бивши и првиот го понижи затоа што ми рече дека не е тој виновен што би ја сакал и и реков И не е моја вина што ти го скршив срцето и целиот тек е како „ОМГ ХОООООООО“ и има што да прави и не знам што да правам.

 39.   mohamed dijo

  Имам партнер кој е многу убав и има loveубовна врска и е неверен кон сите мои партнери, таа ми вели дека сака да биде со мене и го бакнува другиот партнер на устата и тоа многу ме боли и јас можам ' го стори тоа

 40.   Хуго dijo

  Ми рече дека и се допаѓа и дека ако сакам да влечам со неа ме блокираа затоа што не верував дека толку убава девојка ќе забележи некој како мене и мислев дека е шега, но тогаш сфатив дека не во понеделник ќе го испробам ова посакај ми среќа.

 41.   Хуго dijo

  Можете да ми го дадете резимето и се надевам дека помина добро за вас

 42.   Johnон Пита dijo

  Здраво, јас сум „Johnон Пита“ (врвот) xd. Па, тоа е ... 3 години? Уе, времето лета Willе ти кажам што се случи во врска со мојот „loveубовен живот“ (ако може да се нарече така v :) по она што го напишав, а исто така и претходно, што е детал што никогаш не го спомнав ... Прво, што се случи претходно: каде што отидов имаше 5 секундарни „нивоа“ (прво, второ, итн.) (добро го знаете тоа). Излезе… Чекај! Не, ова не е. Работата се враќа назад пред тоа, кога бев дете од одделение. Среде трето и четврто (основно училиште), „ми се допадна“ девојче, и како и обично никогаш не и зборував, толку многу што ВЕРУВАМ дека и на 2 мои другарки и се допадна. Putе ги ставам вака: таа беше најубавата девојка на целото одделение (или образовно ниво v :), и не го велам затоа што ми се допаѓаше, но беше така. Бев среќен со тоа чувство, сè додека сè не се распадна ... внатре во мене, во мене (ја знаеш ли песната? XD). Да тоа е. Еден ден разговарав со моите пријатели за тоа кој ни се допаѓа и како се согласивме за одговорот; еден рече: "Што ако се натпреваруваме (т.е. се бориме) за неа?" Некои рекоа да. Не реков ништо, само што ќе одам да ги видам како го прават тоа (xd). Очигледно дека немаше да го сторат тоа, мислам, тоа беше шега. Но, фер! само!. Таа девојка поминува покрај тоа, и ме праша еден од моите пријатели што прават. И тој рече: „Тие сакаат да се борат за тебе“. Ох, она што се случи понатаму нема име (како ниеден xd, ако САМО го фатев со мене, и тој ми фрли лента со навреди за мојот физички изглед, и тоа навистина ме повреди толку многу што подоцна плачев). Оттаму станав депресивна и мојата личност многу се промени. Работата премина од „"убов“ во омраза. Па тие работи веќе се случија v:. Сега што се случи во средно: Во средината на првата година, бев „заинтересирана“ (не е исто како да се за loveубувам) девојка (ја сакав нејзината насмевка, но знаев дека е невозможно), немаше многу разговор, но барем ако го земев предвид како партнер, или така веруваше xd. Дали беше поубава од девојчето од основно училиште? Не, но мислам дека видов само колку е убава таа девојка. Наместо тоа, она што најмногу ми се допадна кај девојчето беше нејзината насмевка и нејзината весела личност. Имаше една година што ја напушти (на трето место). И таа година се појави друга девојка. И да, тоа е оној за кој ви реков погоре во друг коментар. Ми се допадна нејзината личност затоа што ја споредив со мојата (всушност ние бевме слични) и нејзините очи, кои беа многу убави (: v). За да дознаете повеќе за неа, прочитајте го коментарот погоре ... Па така, во Четврто се врати другата девојка (она од претходно, онаа со насмевка), веќе кога веќе го изгуби интересот за неа. Но, не беше така, кога повторно ја видов, тој „интерес“ заживеа и со текот на времето за тие кратки 2 години, сфатив што всушност е loveубовта: Ако навистина ја чувствувате, без оглед што ќе се случи, ниту време ниту далечина може целосно да го избрише. Така, на девојчето што пристигна во Третото го изгубив чувството што не беше loveубов. И, сфатив дека секогаш кога ме интересира некој, нешто се оддалечува повеќе отколку колку е убаво, но повеќе за тоа како мислат или постапуваат v:. Тоа е нешто што треба да го анализира: v. На крајот на годината (во Петти) се случи нешто што беше убаво. Еден ден кога јас и девојчето со насмевка бевме надвор од собата затоа што доцневме, зборувавме за нешто. Очигледно дека бев нервозен, мислам, никогаш не бев сама и зборував со неа, и само ја спуштив главата или погледнав на друг начин. Таа го сфати тоа. И кога се свртев да ја видам, ја видов како се смешка (ова беше посебно). Во тој момент, вратата се отвори и влеговме внатре. Тоа беше крајот. И ќе изгледа чудно. Но, сфатив дека никогаш не сторив ништо за тоа сè до тој ден: ја насмеав. Тоа беше само една лекција: „Ако сакате, побарајте loveубов. Loveубовта е мрзлива да те најде. Тоа беше патот што секогаш го избирав: оној за осаменост и кој го одржувам и денес.

 43.   Уште еден шупак. dijo

  Па, од она што го гледам, доцнеше 11 години, имам сличен проблем како и многу луѓе што коментираа, но ви кажувам нешто ...
  Не бидете кукавици, не бидете кукавици како мене, одете и разговарајте со девојката што ви се допаѓа, направете да се чувствуваат безбедно, известете им дека сте тука за нив, тргнете го лицето од ебениот мобилен телефон и одете да земете разговор со таа девојка со Која сакате да започнете романтична врска, бидете сами, но што е најважно ... Почитувајте ги, ако имате дечко, почитувајте ја вашата врска и не мешајте во никој случај, преку влегување во некого односот на другото е најкукавичкото нешто што може да го направи секој, да остане како пријател и ништо друго, од друга страна, ако девојката е слободна, но не прифаќа дека имаат врска, почитувајте ја нејзината одлука, не притискајте повеќе и останете како пријатели.
  На кратко, ви посакувам на сите пријатна и lovingубовна врска.

  Ате: Некој од некој дел на Уругвај.