Како да се облечете за да ја прославите ноќта на Сан Хуан

Оган на плажа

Денес Сан Хуанс ноќ помеѓу огнови, петарди и алкохолни пијалоци како кава, но како треба да се облечете за да присуствувате на фестивал? Пред сè, треба да откриете каде ќе се одржи забавата, бидејќи од тоа зависи добивањето идеален изглед.

Сан Хуан на плажа

Ако предметниот фестивал на Сан Хуан е планиран во playa, обложувајте се на погледот каде преовладува удобноста, иако запомнете дека тоа е ноќна забава, а не дневна забава, па затоа не е соодветно да носите костим за капење, флип-апостолки или блузи на резервоарот. Ако нешто, ставете ги во ранец за да имате можност да се натопите.

Како и да е, нашиот идеален изглед да присуствуваме на вербена де Сан Хуан свртен кон морето е сè уште многу лежерен и кул. Се состои од маичка со кратки ракави, комбинирана со шорцеви и што е многу важно, лесна за носење и соблекување чевли, како што е случајот со еспадрилите. Инспирацијата може да ја најдете во облеката вклучена во галеријата подолу.

Зошто е важно да се донесе лизгачки чевли нема чорапи? Многу едноставно: да ни овозможи брза и лесна транзиција помеѓу песокот на плажата, каде ќе одиме боси, и калдрмата на шеталиштето или други места во градот за кои се потребни чевли.

Сан Хуан во градот

Градовите се дом на многу места за да се слави летната краткоденица со стил. Доколку сте одбрале ноќен клуб за да прославите, облечете се на ист начин како што би излегле да се забавувате кој било друг ден (елегантна кошула, фармерки ...). Ако, пак, сте биле поканети на забава во куќа на пријател, можете да си дозволите нешто понеформално, како на пример кошула со кратки ракави во комбинација со чиноси и спортски обувки. Инспирацијата може да ја најдете во следната галерија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.