Како да носите тексас јакна оваа есен

Јакната со тексас е главен дел од претстојната есенска сезона. Без разлика каква форма има, сето тоа зависи од вашиот личен стил. Јакна од тексас е супер разноврсна и отпорна

Оваа есен осмелете се со долги тексас јакни, плус стил на блејзер со две и четири вкрстени копчиња, или ако преферираш може да продолжиш со јакна за цел живот, најискрено што е идеално да се комбинира обоени фармерки.

Деним јакна со дуксер

Тоа е еден од наједноставните начини да носите тексас јакна и да се борите против студот што почнува да пристигнува наесен.
Под јакната носете дуксер што најмногу ви се допаѓа, со качулка или, ако е, подебел или потенк, сето тоа зависи од вашиот стил. Комбинирајте го овој изглед со беж чинос и кафеави чизми, стил кој никогаш не пропаѓа и е многу удобен и класичен изглед за ден за ден.

Јакна со џемпер

Тоа е малку пософистициран изглед. Поврзете го со едноставна тексас јакна, џемпер во светла боја и темно сини панталони или фармерки. Тоа е совршен изглед. На нозе, не заборавајте да носите кафени мокасини или чизми за поладни денови.

Деним јакна со друга зимска облека

Во постудените денови можете да носите и тексас јакна. Може да го носите под палтото или паркот. На овој начин ќе ја зачувате топлината и тоа ќе биде одличен ветер. Заокружете го вашиот изглед со пар чизми и ракавици.

Како што можете да видите, тексас јакна е многу разноврсна. Може да се користи во која било сезона од годината, сето тоа зависи од тоа како го носите и со тоа што го комбинирате.

Во Хавеклас: Други трендови за оваа есен-зима 2012-2013 година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.