Како да се носат зелени панталони

Зелени панталони

Иако не е најпопуларна боја, вистината е дека носењето зелени панталони е добра идеја во секое време од годината. Светлите нијанси на зелена боја работат најдобро за време на топлите месеци, додека темните може да се носат во текот на целата година, особено за време на есен / зима.

Дали сакате да ги знаете сите стилски опции што ги имате за да комбинирате различни видови зелени панталони што ги имате во вашиот плакар? Постојат многу повеќе опции отколку што може да изгледа, а тие се следниве:

Зелени панталони од одело

Роберт Патинсон во зелен костум

Во основа, постојат само два начина да се комбинираат панталоните од зелено одело: свечени и опуштени. Облеката со неутрална боја е патот по кој треба да се оди и во двата случаи, иако со опуштениот стил можеме да си дозволиме да вклучиме и впечатливи отпечатоци.

Роберт Патинсон секогаш се осмелува да експериментира со необични бои на костум. Зелената нијанса избрана (смарагдно зелена) за овој црвен тепих можеби е повеќе или помалку пријатна, но овој пат Британскиот актер успева комбинирајќи го својот костум со светло сина кошула, црни чевли и полноќна сина вратоврска.

Свечена комбинација

Комбинација на бои за зелени панталони

Носете облека во цврста боја за да изградите свечен изглед со вашите зелени панталони. Белата е веднаш до светло сината најкористена боја за горниот дел од стилот. Горе може да се види комбинација на бои во која зелената боја одговара на панталоните, белата на кошулата и кафеавите на чевлите. И, дали белите или слонова коска кошули и кафеави чевли функционираат одлично. За да го завршите изгледот, можете да додадете блејзер во иста боја како и панталоните. Создадете деловен секојдневен изглед со сив или тегет блејзер.

Додадете обувки за да одговара на изгледот. Размислете за чевли во црна и кафеава облека. Лоферите во црна, кафеава или темно сина боја се исто така одлична идеја, особено со панталони од должина до глуждот и без чорапи.

Појасот и вратоврската се опционални. Ако се обложувате на вклучување на ремен, идеално е тоа да биде со тон еднаков или сличен на чевлите. Кога станува збор за вратоврската, нејзината боја или мотиви зависат од вашите лични преференции. Но сини, кафеави или сиви вратоврски веројатно ќе работат добро со вашиот зелен костум.

Опуштена комбинација

Зелен костум од Официн eraенерал

Офицен eraенерал (г. Портер)

Хавајски кошули и бели кожени патики тие ќе ви помогнат да дадете опуштен ефект на вашите панталони од зелен фустан. Во лето, овие две парчиња работат особено добро со зелени ленени панталони.

Можете да ја замените хавајската кошула со паметна поло или кошула со кратки ракави ако контекстот повикува на нешто поедноставно и елегантно. Кога станува збор за боите за врвот, размислете за бела, црна или создадете тонски изглед со вклучување на горна облека во зелена нијанса посветла или потемна од панталоните. Како и во формалната комбинација, изгледот можете да го завршите со тегет, сива или јакна во иста боја како панталоните.

Зелени чинос, фармерки и пет џебови

Комбинација на бои за зелени чинови

Ailемпери и маици со риги од морнар се безбеден облог за вашите зелени чиноси. На горната слика, сивиот квадрат одговара на препорачаната боја ако се обложувате на спортски чевли, но и други бои како сина, жолта и црна, исто така, ќе ви одговараат.

Ако поводот ви бара чевли, размислете за чизми до глужд Brogues или Desert. За блејзерите, боите што имаат тенденција да работат се темносина, сива и други неутрални бои како беж. Следниве се други опции што треба да ги разгледате за врвот Кога станува збор за создавање стилски изглед од зелени чиноси, фармерки или пет џебови:

Зелени панталони со пет џебови од Зара

Zara

  • Светло сина, бела или темносина кошула со закопчана или мандаринска јака
  • Whiteемпер или маица во бела, црна, темносина или сива боја
  • Бела, темносина или кафеава поло маица

Изгледот можете да го комплетирате со разни видови јакна во зависност од контекстот: блејзер, кардиган, тексас јакна, бомбер јакна ...

Зелени карго панталони

Карго панталони H&M во зелена боја

H&M

Ако имате зелени карго панталони, лесно е да ги комбинирате, бидејќи тоа ќе формира одличен тим со многу лежерна облека од вашата гардероба. Размислете за додавање основна маица или џемпер во бои како бела, темносина или црна и омилени патики. Зајакнете ги вибрациите за работна облека на оваа облека со тексас или фланелен кошули, тексас јакни и работни чизми.

Ако се чувствувате смело, експериментирајте со задебелени бои како, на пример, жолта. И дали оваа облека обично се прави во неутрална каки зелена боја. Друг начин да ја примените вашата креативност во пракса и да добиете вреден личен допир е да ја комбинирате со паметни и паметни лежерни парчиња, како што се сив или тегет блејзер и кафеави брошури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.