Како да се бакнувате за прв пат

 

Како да се бакнувате за прв пат

Бакнувањето за прв пат е возбудлив настан кој ја пренесува нервозата и кај двајцата таа личност која никогаш не се бакнала на некого, како за личноста која сака да се бакнува за прв пат некој што навистина ви се допаѓа.

Бакнеж во уста е нешто интимно а со неа тече и таа страст и можност повторно да се повтори искуството. Многу луѓе ја пренесуваат оваа можност како вредност што можат да ја дадат во личноста на тоа момче или девојка, доколку тој е добар љубовник или партнер.

Треба да се напомене дека бакнежот Тоа мора да биде спонтано и посакувано. Не можете да планирате да биде совршено затоа што тоа што го посакувавте може да не се случи. Подгответе се и возбудете се за тој момент бидејќи е уникатен, па ги знаете клучевите за да можете да го дадете тој бакнеж со сета смиреност на светот.

Првите чекори за бакнување за прв пат

Важно е добро да изберете со кого го сакате тој бакнеж, пожелно е нека биде некој на кој му верувате за да ви биде удобно, обидете се уште многу пати и направете го тоа незаборавно. Е сосема нормално да си нервозен пред феномен што ќе се случи за прв пат, но како општо правило секогаш му се допаѓа. Мора да бидете опуштени и смирени, мислам дека не е прв или последен пат да го правите тоа, затоа уживајте во моментот.

Не обидувајте се да ја форсирате ситуацијата не брзајте да направите нешто што не е спонтано. Веројатно тоа е нешто што долго време го посакувате, но мора да ги анализирате и сигналите на другиот. знам дали е приемчива. Маж или жена кога зборуваат лице в лице, можат да ја означат својата желба да се бакнуваат кога постојано ги набљудуваат усните на другиот. Ако е така, побарајте ја таа мала дупка за да можете да го направите тоа, без да и давате повеќе пропусти.

Како да се бакнувате за прв пат

Без разлика дали сте момче или девојче станете елегантни, чувствувајте се безбедно и исчистете ја устата. Треба да имате свеж здив, чисти заби и ако сте девојче, обојте ги усните со нежна и светла боја. Без кармин можете намачкајте ги усните со јазикот, за да не се понуди сув и непријатен допир. Мелемот за усни, исто така, делува добро за хидратација на вкусните усни.

Поврзана статија:
Како да направите хики

Како го даваме тој прв бакнеж

Пронаоѓањето на тој магичен момент е предизвикот што треба да го надминете. Едноставен поглед во очите и интуицијата дека можете да се приближите ќе бидат се што ви треба. Навалете ја главата нежно напред и на едната страна така што бакнежот е многу поудобен.

Отворете ги малку усните, нежно превртете гиОбидете се да дадете кратки бакнежи на врвот на едната усна, а потоа на другата усна. Ако подоцна го сакате тој длабок бакнеж, можете да го воведете вашиот јазик, како бавен, бавен контакт, каде што ќе го забележите тој влажен вкус. Ако таа личност не ви одговара, не продолжувајте да се обидувате, можеби не е подготвена.

Бакнежот во работа од двајца. Запомнете дека едно лице не мора да ја заврши целата работа, туку да го дистрибуира овој процес за 50%. Не обидувајте се да доминирате со ситуацијата Вршењето на целата работа сам може да остави впечаток на доминација. Дишењето најдобро се контролира преку нос, бидејќи тоа да се прави преку уста ќе биде многу досадно.

Како да се бакнувате за прв пат

Но, да тоа може само да ја преземе контролата над бакнежот, знаејќи дека другата личност соработува. Држете ги очите затворени, навалете ја главата на едната страна за да не ви се судри носот со другата и можете да започнете со долг бакнеж, без премногу широко да ги отворите усните. На овој начин ќе постигнеме да може да се повтори. Не дозволувајте бакнежите траат многу подолго од 20 секунди, можат да се заморат. Најдоброто нешто е да се разделите, да направите малку флерт и да се вратите на давање на тој страстен бакнеж.

Што правиме со рацете

Многу пати се фокусираме на темата на бакнежот и навистина не знаеме што правиме со рацете. Ако имате способност да ги контролирате, можете слатко прегрнете го партнерот, фатете го за половината, галете го по косата, рамената или нежно држете го за вратот и вилицата.

Како да се бакнувате за прв пат

Што да направите по бакнежот

Да се ​​биде првиот бакнеж од еден од нив, Можеби е момент што нè поцрвенува. Првото нешто што го правиме е да гледаме во очите на личноста и потоа да се насмееме со радост. Таа насмевка ќе биде најдоброто што можете да го пренесете од страстен бакнеж. Тогаш можеш гушкај голема за да се почувствува таа страст.

По преземањето на првиот чекор, сè треба да тече понепречено. Можеби во овој прв бакнеж сте ја презеле иницијативата, но не мора секогаш да биде така. Бакнежите се првиот контакт со личноста која ви се допаѓа и можеби ќе добиете добар впечаток, или не ви се допадна како се бакнува. Ништо не се случува, погрижете се се да се одвива во хармонија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)