Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp

Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp

WhatsApp стана една од најкористените социјални мрежи и ни ја давате привилегијата да можеме да контактираме со луѓето што штотуку сме ги запознале. Ако исто така сакате да одите многу подалеку, оваа апликација ви овозможува да ја освоите таа личност дека ви се допаѓа и да можете да имате врска каква што сакате.

Доколку немате големо искуство во испраќање пораки или не знаете како треба да реагирате, можеме да ви дадеме неколку совети или клучеви за да можете победи го тој човек што ти се допаѓа. И вие не мора да бидете поинаква личност, туку треба да се трудите да не бидете убедливи, попустливи или невнимателни. Само бидете ефективни за да одржувајте рамнотежа што ви се допаѓа.

Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp?

За да можете да зборувате преку оваа апликација, неопходно е имајте го телефонскиот број на другиот. Практично нудењето број значи дека на долг рок ќе се воспостави некаков тип на контакт и тоа главно преку WhatsApp. Ако е така, тоа е затоа што другата личност е заинтересирана за вас и сигурно ќе чекате таков контакт.

Потребно е време да се испрати одговор

Ако тој е тој што го направил првиот чекор во пишувањето до вас, користете ја суптилната алатка на одвојте време да одговорите. Знаеме дека ќе бидеш подготвен да кажеш нешто, но не можеш да се појавиш како очајна жена. Ако го пуштиш да влезе суспендиран долго време, сигурно сака да го привлече вашето внимание и да ве побара со друга порака.

Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp

Ако, пак, сте биле тој што ја испратил првата порака, мора да се покажете љубезен, но незаинтересиран. Мора да забележите дека првиот пат не сте многу посветена жена и дека не чекате цел ден да ги видите нивните пораки.

Како треба да бидат пораките?

Пораките мора да бидат експлицитна и весела. Не претерувајте со објаснувањата кои се предолги, мажите не сакаат да читаат нешто предолго. Можете да го привлечете нивното внимание со пишување кратки реченици, дека имаат позадина и дека им се восхитуваат кога ги читаат. Смешен допир со смешен мал подвиг исто така многу ќе му угоди.

Тие сакаат да имаат среќен разговор, не дека им кажуваш колку лошо ти поминал денот и немој да бидеш од срце. Најдобрите се спонтани и случајни пораки И бидете внимателни со испраќање меми или смешни видеа, можеби тој сеуште не го разбира вашиот хумор.

Чувајте ја мистеријата додека не се запознаете лично

Не давајте многу клучеви за тоа како сте, или испратете фотографии доколку тој ги побара. Уште повеќе ако ве замоли да вежбате sexting, бидејќи она што тој сака е да го подигне своето его со фотографија од вашето голо тело. Ако немате премногу самодоверба не спаѓајте во практиката да испраќате фотографии ако навистина не го познаваш. Никогаш не знаете како можете да ја искористите вашата слика на социјалните мрежи.

Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp

Што е со емотиконите?

Тие се претстави на нашите емоции и тие се забавни и ефективни. Но, немојте да ги користите премногу, тоа би можело да даде чувство дека сте детски. Чувајте некои од време на време за да не биде толку тапа реченицата кога ја пишувате. Емотикони помогне да се изразат емоции на таа фраза што ја пренесуваше, но само на специфичен начин.

Никогаш не барајте објаснувања

Ако ве боли што е потребно време за да одговорите или што не заврши со кореспонденцијата со пораките, не очајувајте. Држете го вашето држење во чекање и не го удирајте со пораки за да ви дадам објаснувања. Многу мажи одвојуваат време да одговорат и жената која брза може да ве совлада. Дали мислите дека тој само се дружи со вас или си поигрува со вашите чувства? Кога се сомневате не се опседнувај, почекај и биди смирен. Само деталите ќе ви покажат каков тип на личност е и со какви намери ја покажува својата наклонетост.

Заинтересирајте се за него, но без да го укорувате

Сите сакаме да не слушаат и дека тие се поврзани со нашите чувства. Мажите можат да бидат поинтровертни кога треба да го кажат својот ден на ден или како се чувствуваат без повеќе, особено кога нема многу самодоверба. Ако тој предложи да ви каже нешто, слушајте го, многу се благодарни кога има жена која им помага да даваат совети.

Како да натерате маж да се заљуби во WhatsApp

Покажете ја вашата личност онаква каква што сте

Ова е секогаш советот што се наведува во секој почеток на мала атракција или страст. Не се преправајте дека сте друг тип на личност бидејќи на крајот може да се открие. Најдете ја вашата најдобра верзија и импресионирајте го малку по малку, барем до вашиот прв состанок. Истото важи и за фотографиите, не се обидувајте да освојувате со премногу ретуширана фотографија, покажете се колку што можете природно.

И пред се научи да се збогуваш и кажете збогум ако не покажете голем интерес. Не продолжувајте да се обидувате да најдете нешто што не вибрира во ваша насока, можеби тоа е маж на кој му треба некој да покрие емоционални недостатоци и зголемување на вашето его. Затоа, мора да ги разликувате овие концепти за да не дадете сè.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.