Како да комбинирате машки чино

Како да комбинирате машки чино

Знаеме кинеските панталони како џокер во сите модни стилови. Несомнено и пар екселанс, отсекогаш бил комбиниран со елегантниот стил, но денес може да опфати безброј комбинации. Затоа анализираме како да ги комбинирате машките чино и како и на кој начин тие секогаш можат да бидат совршени.

каубојски или фармерки е облеката која го прави натпреварот до кинески панталони. Фармерките може да бидат совршена облека за да се облекуваат дури и елегантно, иако има дефект што изгледа малку лежерно. Сепак, чиното е облека која секогаш дава совршен и традиционален изглед, повремено паѓајќи во неформалното.

Кратка обиколка на историјата на Кинезите

Кинеските панталони веќе имаат кариера, го носеа машкото тело околу 50 години. Неговиот изум се роди со панталоните што ги носеа американските војници кои останаа на Филипините по Шпанско-американската војна во 1898 година. Сигурно ќе се сеќавате на познати каки панталони на британската војска, бидејќи се работи за истата верзија, но со варијација која потекнува од Кина.

Во 90-тите го дадоа својот поттик да станат особено популарни со доаѓањето на „случаен петок“. Во моментов тие се панталони кои служат на елегантен начин, па дури и да се комбинираат со пригоден стил, комбинација на спорт и универзитет.

Витките и широки чино панталони

До сега Тие се најласкавите панталони. Имаат директно и тенко вклопување, со удобен и дише материјал, повеќето од памук. Нивната форма создава совршени тела и ако се атлетски нудат непобедлива слика.

Неговата должина мора да се пресмета, со тесен раб. Долгите панталони треба да се избегнуваат бидејќи формираат грозни брчки или се сечат премногу кратко, бидејќи ќе изгледаат како лошо купување. Има примери каде се обложуваш на играње со пропорциите и се создава илузија со удвојување на басовите со неколку врти на глуждот. На овој начин ќе изгледа дека има многу подолги нозе.

Исто така, широки чино панталони Тие се уште една опција која исто така фаворизира, но кога се двоумите треба да се обидете да направите мал тест за да можете да тестирате дали вашето тело е совршено за да носите ваков тип на панталони.

Како да комбинирате машки чино

@ZARA

Немојте секогаш да ги користите на класичен начин, тие ќе имаат добар безвременски облог ако ги комбинирате со модерна облека кои во исто време создаваат тренд. Со оглед на тоа што е неутрална облека, функционира практично со се, и затоа е парче кое не треба да недостасува во гардеробата на ниту еден маж.

совршени комбинации

Црните панталони Тие не можат да исчезнат од вашата листа. Оваа боја создава минималистички стил и може совршено да се комбинира со основна бела маичка и соодветни патики.

Не можеме секогаш да го користиме истиот кодекс на облекување, многу е опуштено да се види како темните панталони се комбинираат со друга облека со ист тон. Но, зборувајќи за комбинации на бои, секогаш е подобро да се истакне бојата на панталоните со друга облека. што е тотално спротивен по тон. На пример, ако носите темно сини панталони, обидете се да носите бела маица или слична нијанса. Поло маици, кошули, маици или дуксери совршено се вклопуваат

Многу добро се комбинираат јакни од сите стилови, од најформалниот блејзер стил, полуформален, кожен или неформален. На крајот, оваа облека ја исполнува целта да го даде стилот што сакате да го дадете на вашиот начин на облекување, со елегантен, секојдневен или урбан стил.

подготвителниот стил го прави својот голем влог оваа година, создава тренд ако за оваа пригода се користат кинески панталони, со необични комбинации како спортски дуксери или обложени јакни или тип бомбардер. Иако неговата најсовршена креација е создадена со едноставна тексас јакна или прекумерна кошула со џебови.

Други стилови кои ги користат предностите на овој тип на панталоните се урбани, гранџ, скејтер или инди. Ако се донекаде широки и со материјали како еластан, тие служат како совршена облека за секое слободно движење. Неговата совршена комбинација нагласува со Комби патики и карирана или хавајска кошула.

Како да комбинирате машки чино

@ZARA

Обувки

Да се ​​биде многу секојдневен панталони можеш Комбинирајте со практично сите стилови на обувки. Треба да го изберете оној кој најмногу одговара на вашиот начин на облекување. Има обувки за фустани, чамци, чизми до глужд, мокасини...било кој од нив треба да биде секогаш исправни и чисти.

Кога избирате кои чевли да ги носите со чино, и за фустани и за секојдневни настани, важно е да изберете чевел што има чист, но опуштен изглед. На пример, Оксфордските чевли може да бидат премногу свечени, а патиките може да бидат премногу лежерни. Побарајте спојници како чизми чука, мокасини од велур или кожа. Обидете се со едноставна паметна секојдневна облека со чист пар пастелни патики, чино и кошула.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.