Како може да откриете дали се преправа во кревет?

Зошто жената лаже за нешто интимно како оргазам? И, како да се реализира ова?

Знам дека е тешко да се сфати бидејќи жените имаат многу голем капацитет да дејствуваат во тој момент како да навистина доживеале оргазам.

Сега, што ги наведува да лажат? Постојат многу различни причини што ја наведуваат жената да мора да лаже. Честопати, жените сметаат дека глумејќи оргазам избегнуваат да ги повредат мажите со самодовербата и да ги фрустрираат. Ова може да биде затоа што тие никогаш самите не доживеале оргазам или, при првата сексуална средба, за да не го исплашат човекот.

?Совет: Ако мислите дека големината на вашиот пенис можеби е дел од проблемот и сакате зголемете ја својата големина безбедно, можеш да добиеш преземање на главната книга за пенисот со кликнување тука

Денес во Стилски мажи, ние ви даваме неколку поени кои можат да ви помогнат знајте дали глуми оргазам.... Дали ќе можете да ја фатите неговата лага?

 1. Изрази на задоволство: тие мора да ги имаат следниве карактеристики: некохерентни, кратки, повторливи и неповрзани едни со други. Дијалозите мора да ги исполнуваат овие барања ако имате вистински оргазам, инаку сигурно го глумите.
 2. Вистинскиот оргазам нема логика или објаснување. Доаѓа одеднаш и ужива, за неколку минути или секунди. Како и да е тоа оди. Нема начин да се контролира кога ќе пристигне и колку ќе трае. Ниту реакциите.
 3. Таа не ги затвора очите и изгледа дека не се одделува ниту од реалниот свет. За време на оргазмот, жената може дури и да заборави дека сте таму. Да. Вашиот пенис е внатре ... но вие не сте таму во тие неколку секунди. Ената оди во светови непознати за секој маж.
 4. Таа покажува дека има енергија по оргазмот. Пост-коиталната фаза на жените не е како кај мажите. Тие, исто така, имаат тенденција да останат без енергија по оргазмот. Што ако тоа ќе биде показател за измама е дека тој станува и започнува да извршува различни домашни работи.
 5. Таа не е влажна и температурата на нејзиното тело е иста. Па, познато е дека за време на оргазмот има, кај многу жени, женска ејакулација. Кога е сува и нејзината температура не е зголемена, тогаш тие ве изневеруваат.
 6. Гестовите на лицето не се менуваат. За време на добар оргазам, жените не можат да ги контролираат движењата на лицето, телото и погледот. Многу е веројатно дека за време на оргазмот се јавуваат грчеви во нозете или рацете, на пример.
 7. Вашата вагина не се собира. Кога жените доживуваат оргазми, има мали или големи контракции во вагината, како и во матката и карличните мускули (вклучувајќи го и сфинктерот) и има зголемување на срцевиот ритам (достигнувајќи 110-180 отчукувања во минута). Ако вашиот пенис не чувствува дека вагината ви се движи за еден сантиметар, тогаш можеби се сеќава дека сте го оставиле автомобилот погрешно паркиран, дека мора да ставите машина за перење која пристигнува во вашата куќа или после тоа (прочитајте го сексот што го имаш со тебе) мора да оди на хемиско чистење.
 8. Земете ги предвид и нејзините реални реакции по оргазмот: мало потење, брадавиците сè уште се исправени, кожата и е црвена, веднаш ќе уринира, ќе се зашемети, дишењето продолжува, е попривлечна со вас.

Дали некогаш сте забележале дека жена глуми оргазам? Што направивте во таа ситуација?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ANTONIO dijo

  Можам само да кажам дека е спектакуларно, благодарам.