Како да декорирате романтична соба за маж

Како да декорирате романтична соба за маж

Дали имате многу посебен состанок со момчето што ви се допаѓа? Сигурно попладнето или денот ќе го завршите со некоја многу посебна идеја...а тоа е спиење на шармантно место. Воодушевени сме од тоа посебните ситуации се совршени и ние како двојка можеме да направиме се што е можно за да создадеме а романтична соба за маж.

Совршеното место може да биде омилената соба во вашата куќа, местото каде што сте се сретнале или идеална просторија за комеморација. Идејата, илузијата, наклонетоста и се што можете да покажете со твојата страст ќе биде совршено за да можеш се појави магија.

Започнува со влезот во собата

Ако пристапот до просторијата е коридор, тој може да стане многу функционален. Ако тоа што го имате е мал билет, ништо не се случува, тоа може да се направи мал храм да го мотивира пристигнувањето на местото.

Како можеме да го украсиме? Влез со прекрасни лед светилки, неколку ливчиња од роза, мало бонбонче и особено свеќи. Тоа е местото каде што ќе влезе вашата љубов и веќе ќе го поттикне да му се допадне на следното изненадување.

Како да декорирате романтична соба

Влезот во собата беше само ужина и сега треба да го дознаете тоа се почнува од тука. Жените се многу симпатични и секој детал е направен со многу нијанси.

Како да декорирате романтична соба за маж

Амбиентална светлина

Тоа е основниот дел, бидејќи првиот впечаток е она што е важно. Генерално многу ни се допаѓа слабо светло и топла атмосфера во собата е идеална. Свеќите е секогаш основен дел да се даде тој романтичен допир, или мали лед светла колку имаме при рака во многу наши чаршии.

Светилките покрај креветот тие можат да бидат на и со марамче над него за да се отстрани отсјајот од светилките. Главната светилка мора да биде исклучена и малку мали свеќички наоколу да ги дадат тие зраци светлина.

Има ситни свеќички Тие траат неколку часа и се идеални за поставување каде било. Бидете внимателни со овие мали кружни свеќички и засилени со алуминиум, тие мора да се стават на место каде што нивната топлина не оштетува. Можете да ги поставите на дрвена подлога која нема да се оштети или внатре во мало стакло. Можете да си играте и со свеќите создавајќи некои мали патеки како влез на главното место.

Како да декорирате романтична соба за маж

Мирисот на собата

Ова е еден од деловите што навистина ми се допаѓаат. Ако првиот впечаток беше лесен, мирисот е исто така суштински. Оттогаш, свеќите можат да го дадат тој допир на арома неговиот мирис е благ и не ја наполнува атмосферата. Освежувачите на воздухот можат да работат, доколку се топли и меки. Парфемирањето на вашето тело исто така ќе биде главната забелешка. Наместо да носите колонска вода користете креми за тело со мирис, Ги излудува мажите кога ќе ви се доближат на кожа.

Како да декорирате романтична соба за маж

Декорација

Декорацијата ќе биде другиот стимул што вашиот партнер треба да го цени. Првото нешто што ќе го погледнете се сите точки на светлина, без разлика дали станува збор за свеќи како што споменавме или некои LED светла, како што се ленти или обоени светла.

Другиот фокус ќе биде кревет. Мора да има а утешен изглед што ве поттикнува да знаете дека ќе ви биде удобно. Листови тие мораат да бидат мека и топла а јорганот што ќе го изберете треба да биде мек. Боите што можете да ги изберете може да бидат од црвена или виолетова. Перниците треба да бидат точно мерка за цврстина, а перничињата можат да бидат многу и меки, кои со стил го красат креветот.

Украсете го креветот со ливчиња и вклучува некои мали чинии со некои сугестивна храна. Предјадењата поттикнуваат задоволство а ние можеме да ви предложиме од чоколади, канапе или сочно овошје како јагоди. Ниту пијалоците не можат да изостанат, можете да ставите неколку чаши на маса за да пиете вино или кава.

Како да декорирате романтична соба за маж

Секундарната декорација може да оди со смешно балони во облик на срцеАко темата на комплетот е црвена, нема да биде погрешно да ја користите оваа боја, барем таа е најромантичната. Тие можат да се закачат заедно или поединечно, со убави лакови.

Плишано животно може да биде дел и од романтична декорација. И бањата не можете да ја заборавите, бидејќи може да биде еден од аглите и за кои е важен кадата, со свеќи и есенцијални масла. Можете да вклучите кревет за масажа во собата, исто така украсена со ливчиња каде што можете да ги користите вашите раце за вистински и релаксирачка масажа.

Не заборавајте за љубовно писмо. Ако сте решиле да подготвите романтична соба, тоа не можете да го пропуштите љубовна изјава. Малите детали или изненадувања тие исто така можат да ја завршат вечерта. Можете да додадете мал подарок завиткан на посебен начин за да започнете совршена ноќ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)