Како да го расположите вашиот партнер

среќен пар

Парот не се заснова само на за beingубеност и поминување време заедно. Поддршката помеѓу двете лица е неопходна. Сепак, има многу луѓе кои не знаат како да го развеселат партнерот кога се лоши. Оваа поддршка е неопходна за да се чувствувате добро и да добиете сила да се соочите со проблемите што се појавуваат. Затоа, во оваа статија ќе ви кажеме како да го развеселите партнерот.

Ако не знаете како да го расположите вашиот партнер, ова е вашиот пост.

Нормални животни проблеми

како да го развеселите партнерот кога не е во право

Имајте на ум дека, иако животот во двојка е комплициран, нашиот личен живот исто така може да биде. Постојат проблеми со работата, економски или финансиски компликации, лоши вести, семејни или пријателски конфликти, сообраќај, дефект на мобилниот телефон, технолошки уреди со висока вредност итн. Сè е бесконечно можности може да го натераат нашиот партнер да има лош ден. Во овие случаи се појавува лошо расположение, досада, па дури и еден вид екстремен замор кој е повеќе ментален отколку физички.

Ова е местото каде што мора да бидеме трпеливи и да научиме како да го развеселиме вашиот партнер. Никој не е безбеден од непријатностите во животот што влијаат врз нас на негативен начин. Идеалот е да се соочиме со нив на конструктивен начин, иако има моменти кога проблемот нè надминува. Ако вашиот партнер е покрај вас во еден од оние денови што се комплицира, тоа може да биде попријатно ако научите како да го расположите. Toе дадеме некои од главните совети за да научите како да го развеселите вашиот партнер.

Совети за учење како да го развеселите партнерот

слушајте го вашиот партнер

Можеби најраспространетиот и најкорисен совет е да го слушате вашиот партнер. Можете да го слушате во тишина или дури и охрабрувачки со кратки фрази. Важно е да не се изврши притисок врз лицето да ги кажува своите проблеми, бидејќи има и такви кои не реагираат добро. Да разговараме за работите што прават да се чувствуваме лошо може да биде една од најдобрите терапии за да се соочиме со проблеми и да се ослободиме од негативните обвиненија. Најдобро е да седнете до вашиот партнер и да го замолите да се објасни од самиот почеток кога покажал интерес.

Во овие случаи, сексот може да биде добар противотров. Ако знаете некои од неговите фантазии, можете да го изненадите со преземање иницијатива. По добрата помош на сексот, Храната може да биде многу ефикасен начин да се справите со лошо време. Можеби храната е надвор или дома. Може да го забавувате вашиот партнер со омилената храна. Ако стомакот е полн, срцето е среќно. Ако храната е подготвена од свои раце, тоа е многу подобро.

Како да го развеселите вашиот партнер кога е поразен

како да го развеселите партнерот

Кажете му отворено во секое време дека тој е многу посебна личност за вас и колку го сакате. Дури и ако тоа не ги реши вашите проблеми, вие несомнено ќе се чувствувате многу подобро знаејќи дека имате поддршка покрај вас. Понекогаш кога некој е заглавен во посебен проблем или ситуација, вие немате целосна слика за ситуацијата. Можете да го анализирате контекстот на сè што се случува и многу добро да објасните кои се предностите и недостатоците. На пример, има многу луѓе кои ги кажуваат фразите „сè оди наопаку“, „јас сум бескорисен“ или „немам излез“. Ова е кога можете да го натерате да види дека сè е во ред и дека ќе се подобри. Фактот дека ве имам тука до мене значи дека меѓу нив двајца, тие можат да најдат решение во моментот.

Кога зборуваме за ставање на проблемот во контекст, не зборуваме за минимизирање на проблемот или негово отфрлање. Некои изрази што се користат како што се „претерувате“ или „не смее да биде како што велите“ може да доведат до дискусија кога ќе се обидете да ги поправите работите. Всушност, понекогаш може да го имаме најлошиот дел од проблемот во кој не сме ни вклучени. Да дадеме пример за ова: нашиот партнер помина лош ден на работа и е под стрес. Веројатно, ако немате многу трпеливост, ајде да платиме за вашиот лош ден. Иако не е фер, оваа ситуација се случува многу често.

Мора да се земе предвид дека секоја личност ја перцепира ситуацијата на уникатен начин и и дава одредено значење што можеби не и го даваме. Да не го споменувам сето тоа, туку да се фокусираме на неговите чувства и да го поддржуваме постојано.

Наклонетоста како најдобар лек

Кога лицето е лошо, наклонетоста е најдобриот лек за лошите времиња. Бакнежи, милувања, милувања, прегратки и сл. Тие се добар начин да му помогнете на лицето да се справи со негативните околности. Клучот за ова е исто така да не се задуши. Тоа е, мора да ги почитувате неговите времиња и неговиот стил за да не биде под притисок. Може да понудите да излезете на кафе или да прошетате. Може да биде и добар начин да се справите со лошо време. Да се ​​биде со други луѓе и да дишете свеж воздух може да ве натера да ги гледате работите попозитивно и да го подобрите вашето расположение. Секој се чувствува подобро ако не е осамен.

Можете да го охрабрите да вежбаат заедно. Вежбањето создава ослободување на ендорфин што го подобрува вашето расположение. Дури и ако тоа се случува теретана половина час може да има значително влијание врз вашето расположение.

Друга опција е да излезете некаде или да гледате смешен филм. Тие исто така можат да закажат поинакво излетување за време на викендот. Варијанта на овие излети е да го изненадите со една вечер гледајќи го омилениот филм од неговото детство или адолесценција. Ова може да биде доста интересно бидејќи може да предизвика внимателни чувства што помагаат сегашните да бидат попријатни.

Постојат луѓе кои претпочитаат да бидат сами за да се соочат со оваа неповолна ситуација. Иако е логично дека сакате да сторите сé што е можно за да можете да го охрабрите вашиот партнер, најдоброто нешто што можете да направите е да разберете дека тој сака да биде сам и да му дадете малку време. Ако е тоа што навистина му треба, подобро да му го дадеш. Никогаш не треба да го притискате да направи нешто, во спротивно може да ги влошите работите.

Се надевам дека со оваа информација ќе научите неколку совети како да го развеселите партнерот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)