Каков вид на бабрини ве прави попривлечен?

Најл Хоран и Оли Александар

Неверојатна е моќта што ја имаат нешто навидум безначајно како горна трска кога станува збор за правење на нашето лице повеќе или помалку привлечно во очите на луѓето. Како и со фризурата, идеалната и најласкава форма на барбуси треба да биде обележана со обликот на нашето лице, а не нашите лични преференции, како што често се случува. Започнете внимателно и објективно гледајќи се во огледало. Дали мислите дека лицето е овално или издолжено?

Растете ги баберовите додека не ја надминат средината на увото ако лицето е овално, исто како што прави Најл Хоран. Ова ќе помогне во усогласување на обликот на твоето лице, бидејќи колку подолго ќе се појават бабероните, толку потесно ќе се појави лицето. Пронајдете ја вашата идеална должина помеѓу средината на увото и лобусот. Спуштете го лобусот, не, освен ако не снимате филм со период или не сте во група на рокабили.

Мажите со долго лице треба да ги направат своите бабергони пократки ако сакате да ја направите формата на лицето попријатна за окото. И, колку се пократки, толку пошироко ќе се појави вашето лице. Но, запомнете, никогаш не го бричете целиот храм, бидејќи тоа ќе предизвика многу чуден и ласкав ефект. Копирајте ја Оли Александар и оставете барем половина инч. Едно е да имаш кратки барбуси и сосема друго, да не имаш метаболни.

Ако мислите дека формата на вашето лице е хармонична, односно не е премногу овална ниту премногу издолжена, првото нешто е да им се заблагодарите на родителите што ви пренеле толку добри генетски информации. Настрана шеги, ве советуваме да се одлучите за стандардна должина (половина од ушите), милиметар нагоре, милиметар надолу, иако навистина, луѓето со оптимална форма на лице се залагаат за секаков стил на бармици.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Интимна Варела dijo

    Ви благодариме за советите !! 🙂 поздрав