Изгледа со велеси

Чизми за вода

Дали сè уште го импровизирате вашиот изглед со велеси? Стилскиот човек мора да има солидни ресурси за сите прилики. И да, иако не се најзабавни, вклучени се и дождливи денови.

Велите не се најсофистицирани обувки, но не се и некомпатибилни со стилот. И во најобичните земји тие многу добро го знаат тоа. Следниве совети и идеи ќе ви помогнат да имате добар план да ги придружувате вашите велеи:

Кога да се носат веле

Пен Бадгли во велеси

Велите се користат и за активности во природа и за движење низ градот. Кога станува збор за нивно користење во градот, дожд или снег е услов. Очигледно, кога времето е добро, тоа не е најуспешна обувка.

Друга пригода да ги користите вашите вени се музичките фестивали. Во Гластонбери, еден од најголемите, вените се дел од забавата. Присутните мора да ги вклучат во својот изглед за да можат да одат по обилната кал.

Колку чинат вените?

Велси во стил на Челси

Ловец

Пазарот нуди голем број опции. Има поволни вени и бунари со повисоки цени, за кои исто така се претпоставува дека се поквалитетни. Цените на бунарите се движат помеѓу 10 и 200 евра, во зависност од производителот.

Хантер, еден од најстарите и најпрестижните производители, во својата понуда има широк спектар на дизајни, вклучувајќи ги и овие Велси во стилот на Челси. Кој рече дека велевите не можат да бидат стилски? И покрај неговата висока цена, тоа е опција што вреди да се разгледа, особено ако барате нешто отпорно и привлечно.

Иако можат да бидат стилски на свој начин, не се создадени велеси за да заслепуваат, како и другите видови обувки (особено спортски). Причината да набавите пар велеси е да имате при рака обувки за да ги одржите нозете суви кога е потребно. Значи она што треба да ги прашате е дека тие добро ја исполнуваат својата функција, ништо повеќе.

Изгледа со велеси на модните писти

Како што е логично, бројот на погледи со вените што се гледаат на модните писти е доста мал. Од друга страна, оригиналноста на дизајнерите може да ви даде инспирација што ви е потребна за да ги комбинирате вашите бунари. Lacoste, Dsquared2 и A-Cold-Wall се меѓу фирмите кои во одреден момент се одлучија за оваа обувка за да ги претстават своите машки колекции.

Стилот на чизмите и начинот на нивно комбинирање многу се менуваат во зависност од дизајнерот. Кога станува збор за модните писти, дождливите чизми (некои поставени над панталоните, а други подолу) се комбинираат со секаква облека и додатоци: фармерки, панталони за облекување, дуксери, капи со канти, бејзбол капа ...

Како да изберете чадор

Чадор

Идеалниот чадор зависи од стилот на останатите парчиња, така што тоа е избор што е најдобро да се остави за последно. Ако вашиот изглед е свечен, земете во предвид темни бои или класични отпечатоци, како што е кариран, за вашиот чадор.

Од друга страна, ако во вашиот стил преовладува секојдневната облека, Можете да користите чадор малку посмел, или во обична боја или со некој вид на дезен.

Дождливи палта

Мантил

Најрелевантно парче кога станува збор за креирање изглед со вени е палтото., бидејќи остатокот од облеката мора да биде вообичаен. Постојат различни стилови и степени на пропустливост на вода. Јакните и парковите добро функционираат со секојдневна облека. Ако се облекувате поформално, размислете за ватирани ровови и палто.

Палта

Водоотпорна јакна

Zara

Дали ви треба палто за дожд кој е погоден за носење со вени и секојдневна облека? Јакните се одлична опција за вашиот секојдневен изглед. Овој тип на палто може да биде обложен или лесен.

Парк

Црн парк

H&M

Парковите се алтернатива на јакните. Главната разлика помеѓу двете парчиња е што, бидејќи имаат повеќе ткаенина, парковите покриваат поголем дел од вашето тело (и облеката).

Видови паркови

Погледнете ја статијата: Машки паркови. Таму ќе најдете сè што ви треба за да бидете успешни при купување.

Дождовни мантили

Мантил

Реис

Мантилчето е најдоброто палто за дождот ако обично се облекувате свечено. Тие формираат одличен тим со оделата благодарение на нивниот прилагоден рез. Типичното прекрстено ровско палто со ремен е безбеден облог, но ако претпочитате нешто поедноставно, како она што можете да го видите на овие редови, тоа нема да се судри барем во вашиот изглед со велешки во формален стил.

Американец

Јакна од мантил

Данхил

Палта со ровови не е ваша работа? Во тој случај, размислете за обложена јакна што ве штити од елементите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.