Идеи за преклопување за да го зголемите вашиот стил оваа зима

Преклопувања

Иако модните фирми веќе ги презентираат своите предлози за зимата 2018 година, се надеваме дека ќе вратиме некои од нив најдобрите преклопувања што се гледаат во колекциите на оваа сезона.

Идеи за врвот што ќе ви помогнат да го зголемите стилот на вашиот изглед оваа зима, и лежерна и паметна.

Плетен џемпер + Течна кошула

Луј Витон есен / зима 2017-2018

Плетените џемпери и лелеавите кошули формираа одличен тим во колекцијата есен / зима 2017-2018 на Луј Витон. Одлична идеја да се носат со наборни панталони и тренери со висок струк. Создадете изглед богат со преклопувања користејќи ја и јаката на кошулата и дното Од истото. Од голема помош им се и додатоците како што се капачињата и плетените капи.

Кошула + џемпер со висок врат

Ами есен / зима 2017-2018

Одржувањето на вашиот врат топол додека го зголемувате вашиот стил е можно. Тајната е џемперите од urtелка. Клучот за ова преклопување е уште еднаш во релаксација. Затоа, не заборавајте подигнете ги манжетните и откопчајте ги горните три копчиња на кошулата.

Сив дуксер + Пастелна кошула

Бенд на аутсајдери есен / зима 2017-2018

Земете малку спортско време оваа зима спојувајќи сив дуксер со кошула со пастелен фустан (пастел-розовата боја работи одлично). И запомнете го тоа сарторијалните дуксери најдобро се комбинираат со паметна облека.

Јакна за моторџии + црн џемпер

Михарајасухиро есен / зима 2017-2018

Црното на црно е безбеден облог кога станува збор за преклопувања. Поврзете ја вашата моторџиска јакна (или воопшто кожената јакна) со црна tелка. Идеја без напор која има и јачина на кожа.

Темен блејзер + топла кошула

Нил Барет есен / зима 2017-2018

Во колекциите на оваа сезона наоѓаме многу топло дно под неутрална надворешна облека, како што е случај со овој изглед на Нил Барет. Покрај блејзерите, одлична идеја е да додадете и боја на класичните палта и рововите палта.

Фотографии - Вог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.