Идеи за носење 3 вида блејзер: обоена, лента и проверена

Сè помалку има есента да пристигне и почнуваме да користиме јакни и топла облека. Блејзерите во овој момент се задолжителни што не смееме да го изгубиме од вид. Блејзерот тоа е клучен елемент во нашата гардероба дека ако го носиме правилно може да биде успех, но исто така и ако не го надополниме правилно може да биде катастрофа.

Toе разликуваме три јасни стилови:

 1. Блејзери во боја
 2. Blaилести блејзери
 3. Карирани блејзери

Блејзери во боја

Обоен блејзер може да биде совршен во нашата облека. Влијанието на повидок е доста високо, но мора да го имате предвид тоа важен е изборот на нијанси за комбинирање за да избегнете да изгледате како виножито, затоа одржувајте стил во боја што е едноставен.

Не комплицирајте се премногу, ако носите обоен блејзер, можете да го надополните со бела кошула, маица или поло, што е совршено.

Ако сте посмели, можете да се носи кошула со допир со дезен како што предлагам во оваа облека. Во него комбинирав печатена кошула од ASOS, жолт блејзер од истата продавница, некои фармерки од Мојот гардероб а некои Чизми Куртгејгер.

Ако изберете да го носите со обична маица или кошула, Предлагам други тимови што можете да ги комбинирате.

Blaилести блејзери

Ако сте fanубител на стил на preppy, овој блејзер е за вас. Овој блејзер многу е разноврсна, но исто така е и класика тоа никогаш не пропаѓа. Осмели се со двојно гради колку ќе биде во мода претстојната есен-зима 2012-2013 година.

Само затоа што блејзерот е во риги, не значи дека треба да носите темни бои затоа што светлите бои со ленти се прекрасни. Совршено надополнување на овој стил е бела или беж панталона.

Мојот предлог во оваа облека се состои од бела кошула од American Apparel, лента канелени блејзери од Хакет, панталони во боја на песок од Топман и неколку кафеави чевли Топман.

Други примери на блејзери во риги што можете да ги носите:

Карирани блејзери

Тоа е уште една есенска класика што можете да се мешате со вообичаениот изглед оваа наредна сезона. Можете да комбинирате монохроматски или повеќебојни слики. Како монохроматски можете да користите црна, сива, темносина или бела боја. Идеални се за овој период од годината, носејќи ги со шорцеви кои му даваат најнежурна естетика покрај некои сандали. Ова е облеката што ја одбрав за септемвриско попладне составена од маица ASOS, а. проверено блејзерче од истата онлајн продавница, Шорцеви од Бермуди Топман и неколку сандали Реисонлин.

Тука ви покажувам други комбинации што можете да ги искористите.

Како што можете да видите, блејзерот може да се комбинира на илјада начини, сето тоа зависи од вашиот стил и тоа што најмногу ви се допаѓа.

Што мислите за овие предлози?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Уго Даниел Лемус dijo

  Повеќе ги сакам оние во боја и најдобра опција каде што никогаш не грешиш е бела позадина