Златни очила за сонце „Микита“

Па да, уште една ексцентричност во долгиот список што веќе го видовме овде. Ова се новите верзии на моделот Франц од популарната германска фирма на gafas de sol Микитсоздадена во соработка со германскиот дизајнер Бернхард Вилхелм 24 каратно злато.

Моделот, во авионски стил, е инспириран од очила за скијање се користи на Зимските олимписки игри во 76 година и го носи името на медалистот Франц Кламер. Постојат две верзии на располагање; тотално златна (со вклучени кристали) и друг со црни детали.

Таткораб За мојот вкус, претпоставувам дека тие ќе триумфираат меѓу рап светот и малку повеќе, но еј, како куриозитет, тие не се лоши. Неговата цена надминува 600 евра, Не сакам да замислам што би вределе кога би биле Луј Витон на пример ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   РАУЛ dijo

  Здраво, јас сум заинтересиран за златни очила за сонце MYKYTA

  1.    Долче1 dijo

   ЗДРАВО РАУЛ, ПРОДАВАМ НОВИОТ И ОРИГИНАЛЕН ЗЛАТ СЕПП ОД Брендот MYKITA, МОANЕМЕ ДА ГО ПРЕГОВИРАМЕ

   1.    Седишта шестстотини dijo

     ок, но паѓа нешто над 4000

 2.   Долче1 dijo

  СЕ ПРОДАВА МИКИТА БЕРНХАРД ВИЛЕЛМ СЕПП ЗЛАТНА ИЛИ ЦРНА, ДОБРА ЦЕНА ИНФ. dolce1@live.com.mx НОВО !!!!!