Чешлана назад кај мажите

Чешлана назад кај мажите

Чешланиот назад кај мажите е уште една верзија која се издвојува за сите оние кои сакаат да ја осветлат својата долга коса. Оваа фризура се носи подолго време и можеме да се сетиме на типичниот извршен директор со актовка во рака и беспрекорна коса носена врз основа на многу гуми за џвакање.

Ако има нешто што можеме да го цениме за исчешланиот грб, тоа е тоа секоја година повторно се измислува, иако повторно ги гледаме типичните класични фризури кои секогаш оставале свој белег. И како тренд-бренд може да се носи со сите стилови, обајцата со елегантна облека или облека.

Пред многу пати оваа фризура секогаш се издвојуваше да бидат поврзани со високата класа или со луѓе со добри навики, но денес можете да ја носите оваа коса и да изгледате подобро од кога било. Фризурата Undercut е многу модерна и прави сите агли на лицето да се зголемуваат.

Фризури назад

Постојат многу верзии што можат да се направат со оваа фризура. Она што е најмодерно е фризурата Подрез, каде што е целосно избричен дел од страните на главата и се остава многу коса на врвот. Неговиот начин на носење беше многу револуционерен, бидејќи се дружеше со пониските класи и групи на улични банди. Се издвојува од таа беспрекорна залижана коса со стратегија да ја одржува беспрекорна цел ден.

Чешлана назад кај мажите

За брановидна или виткана коса имаме исчешлана назад со едноставна помпадура, едноставно сечење каде што неговите страни не се толку спуштени. Вашиот начин да го поправите може да биде со гел со мат ефект или со многу отпорни восоци.

Многу мажи со долга коса, исто така, се обложуваат на косата потполно залижа и се повлече назад. Тие изгледаат како автентични галанти, од оние мажи персонифицирани од холивудски актери кои играат најдобро од 20-тите години. Нивната коса е комплетно исчешлана, без ленти и тотално исчешлана, без маани и без помпадур. Екстра силниот гел за негово фиксирање е вашиот најдобар сојузник.

Поврзана статија:
Класични фризури и кроеви за мажи

Како да ја добиете оваа фризура беспрекорно?

Нема многу тајни за добивање на оваа фризура, но може да се сокријат мали детали што можат да помогнат да се реши подобар резултат. За да се постигне овој ефект поефикасно, секогаш е подобро да се направи тоа со целосно чиста коса, која нема траги од каков било производ од претходниот ден.

Чешлана назад кај мажите

Косата се повлече со помпадур или волумен

Со свежо измиена коса ви треба само лесно исушете ја косата и не чекајте да се исуши на воздух. Можете да примените а регенератор за враќање на хидратацијата. Можеби вашата идеја е да ја миете секој ден и ова дејство доведува до тоа косата да биде посува, така што регенераторот може да го врати тој изглед и да и даде поголема мекост.

Кога ќе ја добиете вашата фризура назад, можете поправете го со производот што го избравте. Ако не ја знаете количината што можете да ја примените, можете да започнете со додавање на многу малку производ и да се обидете да додадете сè што ви треба малку по малку, без да ја надминувате количината.

Ако вашата коса е брановидна, можете да се обидете да ја поставите со веќе нанесениот производ за фиксирање и со широк чешел за забиОва ќе помогне да се чешла без да и се даваат одлични влечења на косата. Друг трик што можете да го изведете е кога се борите да го постигнете обемот на косата што сакате да ја обликувате и не ја добивате затоа што е многу исправена: за ова обидете се да ја направите фризурата на спротивната страна, нагласете ја оваа насока и потоа исчешлајте ја на страната што ја посакувавте, на овој начин таа веќе ќе добие волумен.

Како да ја лижете косата назад

Производи за фиксирање на фризурата

Оваа фризура најдобро работи кога имате долга коса. Косата мора да биде чиста од остатоци од фиксација и со 50% влажност. Мора да го чешлате и целосно отстранете ги можните грчеви имаат коса Ние ќе го водиме во насоката во која сакаме да остане фиксна и да го користиме соодветниот производ за фиксирање.

За безбедна фиксација, најдобра опција е користете дополнителен јак гел со сјај или мат финиш. Постојат мажи кои претпочитаат да мешаат два производи, гел за поставување заедно со јака паста за стилизирање.

Производот се нанесува почнувајќи со мала количина и постепено додавајте како што и е потребно на косата. Може да се нанесува почнувајќи од советите, не е потребно да се нанесува од коренот и со прстите на раката го шириме гелот додека го чешламе.

Последниот допир е да се земе чешел и поминете го од челото до задниот дел означувајќи права линија. Без дополнителни додатоци, можете да ја оставите косата да ја добие својата природна форма и да се постави во иста насока. Не е потребно повеќе да го допирате со рацете за да избегнете менување на фризурата и да ја обележите нејзината завршница многу повеќе, може да се користи спреј за фиксирање за резултатот да биде уште поконтролиран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.