Есен-зимски трендови 2015/2016: меѓу ртовите и пончовите е изгледот

Кејпс и пончо, машки трендови есен-зима 2015/2016

Започнуваме нов специјален што ќе го посветиме на истражување на трендови кои силно удираат оваа сезона. Избор на објави преку кои ќе ги групираме најрепрезентативните во сезоната. Тура што ќе ја направиме гледајќи ги предлозите за модната писта за ова есен-зима 2015/2016 година.

Денес, како може да биде поинаку, започнавме со ртовите и пончовите. Повторно толкување на класичната шпанска наметка и ажурирани реизданија на пончовите од дожд. Јасно е дека помеѓу ртовите и понхосите изгледа повеќе трендовски тоа е од сезоната. 

Давање многу софистициран воздух на пончо за дожд и презентирање во луксузни материјали како што се кожи. Спортскиот воздушен пончо е претставен најмногу шик во фирми како Кензо. И задржа многу дизајн спортски но овој пат во повеќе технички клуч во куќи како Били Рид, Келвин Клајн o Адреа Инконти. Поентата е уште еден од најпосакуваните материјали за презентирање на овој вид парчиња што оваа година доаѓаат до сите печат. Од јасна племенска инспирација ги видовме во Дизајн на Топман како похоси со реси; или во боја y Скринграфт со типични мотиви во форма на ленти или ленти. Ги видовме и со рабници и во буци плетени и ажурирани Burberry prossum, и во верзија на наметка и како пончо. Класичните тартански плоштади во форма на голем наметка-шал и едноставно поставени на рамениците не недостасуваат предлози како што е оној на Вивиен Вествуд; силуета што се повторува во Купо Барселона во изгледа на сè крпеница. Инспирираните од Шерлок исто така не изостанаа, како што гледаме во предлозите на Били Рид; или оние со повеќе трезен и традиционален воздух, како што е наметнатиот наметка од црна волна од Сен Лоран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.