Bikkembergs, елегантни чевли (II)

Ако вчера зборувавме за Минхен Како добра опција кога треба да облечете чевли без да изгубите час, денес е ред на Bikkembergs, белгискиот бренд познат по својата фудбалска инспирација создадена од Дирк Бикбемберг.

Бикбемберг започна и во светот на спортот, како Минхен, но се фокусираше главно на фудбалот, а денес тој е еден од брендовите што создаваат трендови, како за неговите дезени, така и за неговите дизајни и бои. Не само што се посветени на обувки, нивните маици и дресови се исто така значајни и нивните фармерки се многу препорачана опција за следбениците на моделите тенок одговара.

Во рамките на патиките на брендот, се издвојуваат три модели.

Моделот фудбал, класиката, со сите свои варијанти. На Природен фудбал; во малку масна бела кожа со велур прст и странична лента во различни бои на располагање, Лунен камен y Свети; во светли метални бои, и Фудбал 526; Исто како природен фудбал, но со велкро (може да се види на главната фотографија). Удобно благодарение на неговите беж гумени столпчиња, многу фудбалски чизми.

Моделот Стример 505, еволуцијата на моделот Фудбал, во мат и перфорирана кожа, го одржува капачето на прстот од велур и ја издолжува страничната лента (во овој модел во сиви тонови) до петицата со хоризонтална лента. Ѓонот е сè уште гумен, но обичен наместо столпчиња, и ја менува беж-бојата во црна, што е подискретно од претходниот модел.

Конечно, другиот извонреден модел е Спортски, потсетувајќи на најкласичните модели на Најк и Рибок; за што се зборува патики доживотно Во подмачкана кожа во нијанси на сива, сина или кафеава боја, тие се најробусни. Најпогодни за носење со шорцеви, иако може да се комбинираат и со фармерки и маица.

Тие навистина станаа познати по своите високи цени, оние што можеби ја засенуваат вашата удобност и истовремено ја обезбедуваат таа доза на час, дури и кога носите патики.

Минхен y Bikkembergs... две повеќе од респектабилни опции, сега кога секој избира своја. Јас, без сомнение, ги претпочитам овие, повеќе од сè за престиж и признание не само во Шпанија, како што може да се случи со каталонскиот бренд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Герман Сан Максимо dijo

  Сакам да знам, ве молам, каде можам да најдам чевли bikkembergs во Саламанка. Ви благодарам.

 2.   Xavier dijo

  Еве:

  МОС
  ПЛАТИ, 2
  37001 САЛАМАНЦА

  и тука:

  FASHION TORO 52 SL (MIXTY RED)
  ТОРО, 52
  37005 САЛАМАНЦА

  честитки

 3.   Оскар dijo

  Би сакал да знам каде можам да ги најдам во Валенсија, многу благодарам однапред.

 4.   Мигел dijo

  Здраво, купив бикбемберг од столпчиња и за четири дена ќе останам без нив, ѓонот е толку оскуден што ако не одите со око го поддржувате делот од петицата на земја, па затоа кожата веќе не постои таму Како и да е, тие се многу убави.

 5.   Јави dijo

  Здраво, би сакал да знам каде да најдам bikkembergs чевли, црни и розови, во близина на Игуалада или таму.

 6.   ju dijo

  Сакам bikkembergs. Имам 2 пара и пријател 8

 7.   Нурија dijo

  Здраво, многу сум заинтересиран да знам каде би можел да купам неколку патики BIKKEMBERGS, модел Streamer 505 Deli Blue, бројот што ми треба е „39“. Ме поттикнува. Ви благодарам

 8.   kamal dijo

  Сакам големина 38 да ах