Класичен изглед на колеџ

Многу е важно да се даде слика на кое било место каде што присуствуваме, но генерално, одењето на универзитет не е тоа место за кое многу се трудиме да добиеме соодветен и згрижен изглед. За да го направам ова, денес предлагам «елегантен изглед на колеџ":

Изгледот се врти околу два опсези на бои: црни / сиви и зелени бои.

La карирана кошула (Повлечете и мечкајте 22,99 евра) е многу важно за да се даде тој сериозен изглед, но со фармерки (Аберкромби и Фич 110 евра) го правиме изгледот повесел и помлад. Деновиве беа многу добри температури кои не предупредуваат дека доаѓа пролет, иако одењето без јакна сè уште не се носи, затоа ја одбрав оваа. Марк од марко jacobs (1.015 евра) чисто стил на бомбардер.

Сега приклучоците недостасуваат. На ранец е главната и оваа Givenиванши во црна кожа е совршена и стилска. Часовникот во црно исто така на Армани Размена (200 евра) Видот на Очила Ray-Ban Wayfarer (110 евра) И кафеави патики на Фред Пери (околу 90 евра приближно).

Вкупен изглед: 1547,99 евра


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хоакин Тил dijo

  Каков модел на Wayfarer се тие?

 2.   Алекс Каселс dijo

  Го сакам изгледот, облеката има многу класа и без да престане да биде младешка! 🙂 го сакам!

 3.   мигел 5x dijo

  Сетот е одличен, но јакна јакна! повеќе од 1000 евра во облека се многу малку универзитети ...

 4.   Амадор Пелаез dijo

  Совршено. Повеќе од успешна комбинација.

 5.   Андрес Масијас dijo

  Изгледа многу добро! елегантен, елегантен, стил без да биде толку сериозен и формален. Единственото нешто што не ми одговара е јакната или куферот, најдоброто: чевлите и кошулата