Долги фризури за мажи

Долга фризура за мажи

Мажите со текот на времето успеаја да избегаат од конзервативните кратки мазни фризури; Тие откриле во косата уште еден начин да се чувствуваат слободни и заводливи.

Долгите фризури добија сила со текот на времето па дури и ја сменија практиката на машките фризери. Многу професионалци мораа да го ажурираат својот стил и решенија за да ги задржат клиентите.

Сликите на мажи со долга коса секогаш се издвојуваат во толпата. Галанти, смели, интелектуални, смели, младешки и многу повеќе можете да носите заводлива фризура; вистината е дека на еден или друг начин тие го привлекуваат интересот на сите околу нив.

Неопходно е оние што се осмелуваат да се приклучат на оваа нова мода, да ја сфатат сериозно. Можеби повеќе не треба да ја посетуваат фризерката за да го одржат исекотинот, но треба да внимаваат и да покажат сјајна и здрава коса. И ова се третмани достапни да ги направите дома или со професионалци. Кој метод е избран, важно е одржување.

Во 2018 година трендот во машка фризура е долга и средна фризура. Постои време на раст кога стајлингот е тежок, но е така прашање на генијалност и време. Малку по малку ќе биде можно да се добие најдоброто од овие модерни резови.

Видови на долги фризури

Диво сечење

Тоа е избрани од мажи кои сакаат да се појават безгрижен стил. Очигледно, тие не нудат време за фризура, но во реалноста тие поминуваат повеќе време отколку што замислуваа да изгледаат вака. Ако косата е исправена или добра, препорачливо е да се направи уништување на краевите.

За мажи со бранови, овој вид фризура е многу практичен и лесен за носење. Ролерите го даваат прецизно посакуваниот волумен и дивиот изглед.

Ако мажот има нежни црти на лицето, придружувајте го овој стил со дневна брада Му дава машкост.

диво сечење

Суд за сурфање

Лесна, брановидна коса е добра опција. Некои носат природна боја измиена од сонцето, други можат да се обратат до стилист за да истакнат некои главни моменти. Тоа е многу природен стил со нерамна должина на страните; Во зависност од пригодата, може да се носи лабаво или врзано.

Тоа е важно не обележувајте ленти, но да се спушти на различни страни според растот. Дури и за некоја свечена забава ноќе можете да го користите гелот фиксатор

сурфер сече

Мун фризура

Тоа е стилот што ги карактеризира мажите со многу долга коса, се додека имаат внимателна коса за да не паднат во чувство на нарушување. Тоа е фризура која се издвојува по својата едноставност и елеганција. Од опашката, последното поминување е оставено без притискање; резултатот е пунџа или двојна опашка.

Овој стил денес е широко користен од жените. Обично избран е заради леснотијата и грижата за косата што ја има; Служи и за одење на работа од ден на ден, и за забава навечер.

Деталите кај мажите се не оставајте го предниот дел премногу тесен. Наместо тоа, таа треба да биде лабава, без да паѓа на лицето.

Мун фризура

Средна грива

Големите познавачи на модата ја дефинираат оваа долга фризура како вистински тренд 2018. Може да се направат различни изгледи и изгледот на жените е загарантиран.

Должината за ова сечење е неколку инчи над рамото. Стилите што можат да се постигнат се разновидни во зависност од начинот на кој ќе изберете да го обликувате. Може да се исече директно или во размер, иако друга алтернатива е чешлање на страна, на средина или назад.

половина грива

Познати трендсетерки со долга фризура

Nyони Дип: со своето мистериозно и опуштено присуство тој носи долга коса како личен белег. Неговите бранови му даваат идеален волумен за да изгледа истовремено неуредно и уредно.

Крис Хемсворт: овој актер има засечен рез неопходен за оние мажи со права коса. Стилот ви дозволува добиваат движење и ги истакнуваат изразите на лицето.

Бред јама: Беше еден од претходниците на долгата коса меѓу познатите. Со разделба во средина, тој го нагласува ефектот осветлувајќи некои главни моменти; Тој исто така е виден со странични удари за некои настани.

Кит Харингтон: со нејзините кадрици ги постигнува кул и лежерен ефект. Но, таа всушност го поминува своето време внимателно да го чешла назад; всушност, користете специјални производи за одржување на фризурата.

Совети за нега на долга коса за мажи

Да носите стилска долга фризура, може да се следат неколку совети:

 • Внимателно изберете ги производите за перење, според видот на косата.
 • Не заборавајте купи климатизери за да се олесни стајлингот.
 • Сушачите не се за секојдневна употреба затоа што го повредиле. Мора да им посветите време на овие моменти.
 • Иако не им требаат толку посети на фризер, периодично треба допрете ги советите. Така, косата може да расте здрава и силна.
 • Оние кои страдаат од опаѓање на косата треба користете производи за зајакнување.
 • Не злоупотребувајте употреба на гел. Ако е можно, примени го само за специјални настани.
 • Изградете навика за четкање гривата секоја вечер. Ова избегнува досадни јазли и го дава посакуваниот сјај.

Хипстер Кат: Машка долга фризура на годината

Во 2018 година, избраниот од годината за мажи кои сакаат да се истакнат е „Хипстери“; супер е затоа што лесно се прилагодува на секој тип коса. Треба да им се дозволи да растат под рамената, а потоа фризурите ќе бидат разновидни.

Коса хипстер

Да се ​​заврши овој изглед, мажи треба да остават брада што е можно погуста. Последниот допир е да ги чешлате обајцата пред да излезете; резултатот е смел, машки и бунтовен изглед; Важно е да се запамети дека косата никогаш не треба да изгледа неуредна или валкана.

Со оваа долга фризура можете да излегувате со спуштена коса секој ден. Исто така е одлична опција да се состави половина опашка со лабави странични фитили за попладневни излегувања; а во ноќен настан можете дури и да фрлите сè назад со некој производ.

Триаголно лице на хипстер

Мажите со триаголно лице се многу омилени при правење на овие резови. Слоевите нагоре и на нејзините образи кријат дамки на лицето. Сепак, овој стил може да се интегрира со секого, секој може да ги користи ако се чувствува удобно и самоуверено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.