Врзи на ден, машна врата на ноќта

модни врски

Во зависност од времето од денот, ако сме поканети на некој настан наутро или иако ќе присуствуваме на важна вечера, прво прашање е да носите соодветна облека, затоа ќе зборуваме за изборот на вратоврска за денот и кокетни и стилски машни за ноќ.

Така, моментот на денот, како што велиме, укажува на стилот што мора да го носиме во секое време, бидејќи етикетата и трендовите ја поставуваат сцената кога станува збор за изберете совршена облека за таа посебна пригода, земајќи како референца голем број познати фигури кои ни го покажуваат својот најсофистициран стил скоро секојдневно на настани од интерес.

На ист начин, треба да се напомене дека смокингот заедно со лак вратоврска е совршена облека што треба да се носи за време на вечерни вечери, во успешни гала, како оној што Обама присуствуваше во чест на Камерон, обајцата многу добро облечени, затоа веруваме дека е одлично Важно е да знаете да изберете совршен костум, со убава бела кошула и сатенска јакна на бои кои најмногу ги сакате, давајќи му го тој допир со машничката, што денес ќе го најдете во многу машки модни продавници.

вратоврски за мода
Од друга страна, исто така, коментирајте дека секогаш е попожелно да носите темно одело за ноќ, но истакнете го тоа ако машна или кошула ако сакате даде тој модерен изглед до вашата комплетна облека, но ако напротив сте поканети на утрински настан, светлите одела, сега кога е пролет, се одлични, придружени со тенки врски од различни нијанси, отколку со црни или кафени чевли, во зависност од тоналноста од тужбата, ќе бидеш поплочен со никел.

Исто така, без разлика дали ќе одлучите да носите машна како вратоврска, не заборавајте дека боите мора да бидат соодветни, должината на вратоврската мора да биде средна и машничката бидете во центарот на вратот на кошулата, па затоа вратот мора да биде закопчен до горе, за да постигнете непобедлив, софистициран и многу елегантен изглед.

Повеќе информации - Колекција Do Rego & Novoa 2012

Извор - списание


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.