Глушец за коса - Создадете ја посакуваната фризура.

Дали некогаш сте имале потреба да ја поправите косата и не сте знаеле со што, што ти се случило или оние утра кога ќе се разбудиш и ќе видиш дека твојата коса станала чуден хаос, невладин и не знаеш како да започнеш, Па, глушецот е вашето решение.


Вистината е дека глушецот за коса има многу предности, Од една страна, заборавете на закачувањето на рацете секогаш кога ќе ја допрете косата ако користите некој вид на гел за фиксирање, бидејќи глушецот е многу помалку леплив, покрај тоа, ви овозможува да ја менувате вашата фризура како што поминува денот.

Тие исто така имаат тенденција да ја оставаат косата исправена и свилена, идеална за оние со подолга ц коса или посложена фризура.

Единствената лоша работа е нејзината цена, бидејќи на крајот, сè во животот се плаќа, а глушецот е обично прилично скап за малку материјал што доаѓа, сега кога, ако еднаш го пробате, секогаш ќе сакате да го користите .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Серчо dijo

    Знаев за постоењето на глувчето од моите пријатели, но никогаш не знаев точно колку е добро. Се будам со целата коса неуредна и ми треба долго време да ја поправам, ова е добро решение. Благодарам