Панталони со врвки, удобна и разноврсна облека за оваа пролет

Пантолони со врзани чевли

Чипните панталони во многу случаи ги нудат практично истите сензации како и моделите на облекување, иако нивната еластична половина ги прави многу поудобни.

Покрај тоа, генерално, оваа класа панталони кои, за разлика од џогери за облекување, не вклучуваат еластици на глуждовите направени со повеќе течни ткаенини, што го прави задолжително во топлите месеци.

Суши Ван Нотен

Сатенот е многу свеж и останува тренд за уште една сезона, иако поради сјајниот ефект, тој е резервиран само за најсмелите и најдобро работи со паметни и нервозни стилови.

Ако се обложувате на панталони со сатенски врвки, најстилски опции се обичните модели и оние што ги земаат страничните ленти позајмени од смокинг саќето, како што е случајот со дизајнот Dries Van Noten што можете да го видите над овие редови.

Хартфорд

Ленот е исто така ткаенина која многу добро се вклопува во пролетниот и летниот дух на оваа облека. Тоа е стилот што ви треба ако барате летна алтернатива на фармерките и чиносот.

Темните бои ќе работат одлично со повеќето лежерни облеки во вашата гардероба.. Природната и белата боја бараат филозофија на комбинации, како и поголемо пролетно расположение, затоа избегнувајте ги ако сакате да одржувате трезна линија во текот на целата година.

Хартфорд

Памукот е уште еден од материјалите што најчесто се користат за панталони за врвки, но мора да се осигураме дека тоа е модел дизајниран за лето, за што е од суштинско значење ткаенината да биде добра.

Овој модел од Хартфорд ќе го има истиот ефект врз вашиот летен изглед што го имаат бујните чиноси на зимските. Баланс помеѓу паметни и лежерни со релаксирачки допир на врвки и нешто полабава силуета.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.