Лизгачи за оваа есен-зима, дали ќе носите трегери?

Дали носите трегери? Дали знаете кога да ги носите и како да ги комбинирате? Овој тип додаток за многу мажи е симбол на елеганција, но ... дали знаеме како да ги носиме?

Суспензери, тие никогаш не излегуваат од мода. Постојат многу мажи кои претпочитаат ваков вид додатоци во однос на ремените, бидејќи тие ги држат панталоните поудобно, а исто така даваат и елеганција и стил на вашиот изглед. Ако размислувате да започнете да ги користите, многу е важно да следите некои упатства за да одредите каков тип на трегери најдобро одговара на вашиот стил.

 • Изберете ги вистинските трегери за облеката што ја носите. Подвртниците што доаѓаат со затворач треба да се користат со фармерки или повеќе во кинески стил. Ако одберете да носите трегери со костум, побарајте да бидат овие од свила Бидејќи овој тип на загради има нараквици за да ги прилагоди совршено на панталоните, исто така мора да ги комбинирате со боите на вратоврската, да ги надополнувате со неа, за да бидат во совршена хармонија. Основно правило е ако носите трегери, не носете појас. Се чини очигледно, но понекогаш е потребно да се направи тоа познато.
 • Ако ви се земе некои панталони со трегери, осигурете се дека овие панталони тие имаат внатрешни копчиња да може да ги закачи ремените до половината на панталоните. Ако носите панталони кои немаат вакви типови внатрешни копчиња, побарајте пар копчиња за суспендирање. Откако ќе ги имате, закопчајте ги трегерите на панталоните. Прилагодете ги двете странични ленти и централната лента пред да ги облечете. Важно е да се чувствувате пријатно со нив и да ги ставате совршено во панталоните, така што тие ќе бидат токму таму каде што сакате да бидат.
 • Не сите панталони се погодни за носење со трегери. Ако ти стилот е потрадиционален, побарајте совршени панталони за носење касички, кои се со повисок струк. Ако ти стилот е повеќе лежерен, користете ги ремените за да му дадете оригинален шмек на вашиот изглед. Тоа ќе ви помогне да се разликувате од останатите. Можете да користите еластични ремени, кои одат со клип и не треба да се прицврстуваат со копче, бидејќи овде лентата нема да ја исполни својата функција за прицврстување и грабање, но ќе биде уште еден додаток.

Имајте на ум дека покрај тоа што ќе го направите вашиот изглед поинаков, приклучоците се удобниFeelе се чувствувате полабаво отколку да носите појас бидејќи нема да се затегнат на половината, а панталоните ќе ги носите и на правилна висина.

Што мислите за оваа опција како замена за ременот?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   G. Лионел УВ dijo

  Може ли да ги носам со носени фармерки и патики во стилот DC?

  1.    Имајте час dijo

   Секако! 🙂

 2.   Се облекувам сам dijo

  Купив некои пред некое време и никогаш не помислував дека ќе ги користам толку многу. Во мојот случај, ги користам за да им дадам лежерен допир.

  Одлични се !! 🙂

  Поздрав од „Облекувам сам“ [Човек] - mevistosolo.blogspot.com

  1.    Имајте час dijo

   Вистината е дека тие се одлична опција! 🙂 Ви благодариме за коментарот! 🙂

 3.   Суркс dijo

  може да се носат со вратоврска на кошула? Благодарам

  1.    Имајте час dijo

   Здраво Суркс! Секако! 🙂 Обидете се да видите како се !!

 4.   Хорхе Ањез dijo

  Ако сакам да користам дупки за копчиња и немам панталони со копчиња, што можам да направам?

 5.   Машки модни додатоци dijo

  Суспензерите додаваат класа на секоја облека. Особено оние кои се посмели и оригинални