Видови чевли за вашата гардероба

чевли за вашата гардероба

Ако сакате да поставите тренд во извонредниот свет на модата, Изборот на типот на чевли за вашата гардероба бара посветеност и добар вкус.

Обичните, фустанот, тенисот, чизмите и сандалите, секој во свој стил, го даваат тоа допир на разлика кај мажите, што жените толку многу го сакаат.

Важно е дека секоја облека е прилагодена на вашата личност. Изборот на типот на чевли за вашата гардероба подразбира неколку барања: тие да служат за сите прилики, да ги сакаме и да ни е пријатно.

Да се ​​земе предвид

Постојат видови чевли кои не треба да изостануваат во вашиот плакар. Оксфорд, популаризирани во 1800 година, тие се најформалните од обувките за врзување за мажи. Тие одат добро со фармерки и одела и се погодни за социјални настани, коктели или интервјуа за работа.

Идеално за студ, чизмите нудат разноврсност и се носат со фармерки, свечени панталони или костуми.

При избор на тип на обувки за вашата гардероба, тенисерите имаат приоритет. Тие се парфесионални и секојдневни и спортски обувки. Тие се пријатни и одат со сè. Чевли од брогу, со врвки и англиски шевови, се класичен крој и елеганција, но може да се користат за секаков вид облека.

Да се ​​облекувам, со или без врвки?

zapatos hombre

Монак е чевли за фустани, без врвки и со затворач на токи.

Дербиите се исто така елегантни, но имаат врвки и шев на страна.

Наутички чевел е лесен, едноставен и неформален, има ѓон што не се лизга и врвки.

Чукките од пуска или пустината не го надминуваат глуждот и имаат врвки. Тие се за секојдневна употреба.

Сандали, премногу неформални

Сандалите или еспадрилите се премногу лежерни и се користат само на годишни одмори или слободни денови. Повеќенаменските чевли се добри за спортски или случајни ноќевања

Мокасините не можат да недостасуваат. Работа, одење на прошетка или вечера со пријатели е нешто што може да се направи со нив; се носат со фармерки или лежерни одела без вратоврска.

При избор на тип на чевли за вашата гардероба, разноврсност и удобност мора да бидат приоритет.

 

Извори на слика: Облекување под нозе / Gентлмен - Доверливо


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.