Важноста на машката долна облека

боксериМодата на долна облека машката престана да биде секундарна за да стане нешто од најголема важност за мажите, бидејќи денес она што го носиме под панталоните е многу важно. Поради оваа причина, се повеќе и повеќе дизајнери презентираат колекции на машка долна облека.

Во рамките на оваа мода на долна облека не постојат само гаќи тие ја надополнуваат линијата, т маици краток и долг ракав.

Различните типови гаќи кои продолжуваат да се носат се класици за цел живот, бела и светло сина. Боксерските шорцеви, многу привлечни, како што се тантезите од фантазијата, исто така се потребни за играње и за специјални прилики.

Во однос на боите, можеме да кажеме дека во денешно време белата или светло сината боја се безвременски класик. Сега има и линија гаќи што ги признава сите можни бои, во комбинација со неверојатни цртежи и отпечатоци. Најдоброто и за многу посебни прилики се за мене свилената маска. Сепак, црно-белите гаќички остануваат, несомнено, склопот на бои за машка долна облека.

Што се однесува до текстурите, памукот и ликра се најчесто користени, но микрофибер е исто така широко користен.

Моделите на долна облека што најмногу ги бараат мажите се боксерки и гаќички, кои се совршено надополнети со кошули со кратки или долги ракави.

А ти ... каква долна облека носиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ernesto dijo

  До пред некое време носев само кратки панталони, но откако разговарав за оваа тема со пријатели или партнери, му дадов шанса на боксерот. Вистината е многу пријатна, иако е многу жешка за употреба во текот на летото. Она што е сигурно е дека тоа е сигурен успех во интимноста со вашата девојка, тие се многу сензуални. Накратко, гаќички за секојдневна употреба, за специјални прилики боксер

 2.   Лав dijo

  Претходно кога бев дете користев само гаќички, но сега користам тесни боксери затоа што им е пријатно и одржуваат сè на свое место, користам и лабави боксери супер удобни за недела или слободно да шетам на слободен ден Мислам дека тие се класици, удобни и чуваат сè на свое место и кралевите во однос на машката долна облека бидејќи според мое гледиште, боксерите се фаза во животот бидејќи барем гледам дека младите носат боксери, но сега мажи во 40-тите или 50-тите години повторно носат кратки панталони.

 3.   Оскар dijo

  Па, јас носам црно-бели боксери ... тие се како што велите вие. најбарана и совршено комбинирана со секаков вид кошула ..!

 4.   Дејвид dijo

  Сакам боксери од различни бои и брендови.

 5.   Интимна Варела dijo

  Исто така, потенцирајте го растот на употребата на машка долна облека за мажи !! Поздрав