Предлози за забави: Блејзери за зара

Ние веќе ви ги прикажавме прегледните книги што фирмата ги има Zara предлага за овие празници, но сакам да обрнам посебно внимание на последен блејзер што стигна до продавниците. Блејзерот е облека што се користи во секаков вид изглед, но се издвојува по елеганцијата што ја носи, така станува а суштински елемент во нашата облека за следните забави. Вистината е дека ми е тешко да замислам елегантен забавен изглед без блејзер или јакна. Нивото на формалност на облеката ќе зависи од тоа како е комбинирано, но дури и најнеформалната комбинација со фармерки е стилски облог.

Првиот блејзер на сликата е кадифен и е достапен во разни бои, од класична црна и темносина до поризични бои како тиркизна или плочка. Со повеќе од прифатлива цена, 39,95 € е најосновната, но совршена опција да се комбинираат со кошула и фармерки или да се додаде допир на боја во комбинација со црна како доминантна боја.
Вториот многу поризичен предлог. Со истиот рез како и претходниот блејзер, сребрената боја е нејзината главна карактеристика. Јас би советувал да го комбинирате со тотален црн изглед, за да ја омекнете живописноста на нејзината боја. Последниот предлог е поформално и елегантно во рамките на својството на блејзерот. Во класична црна боја со светли нагласи, начин да се ослободите од класицизмот на црниот блејзер (99,95 €).

Предлозите во втората слика се сосема формални. Како што видовме во претходните написи, кадифето е силен тренд за забавите. Првиот блејзер комбинира кадифе со светкави украси на ткаенина а вториот со смокинг ревери во многу елегантна боја на вино (99,95 евра и двајцата). Најновиот предлог, пресечен блејзер Смокинг со двојно гради на полноќ со црни контрасти рекла не ви требаат премногу додатоци (49,95 €). Како што видовме во статијата за протокол и етикета за смокинг, овој вид јакна се носи без појас или елек. Со машна, бела кошула или дури во иста ноќна сина боја со јакната и панталони од црн фустан, тоа е елегантен облог за, на пример, новогодишна ноќ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Динора Маркез dijo

    Каде можам да го купам кадифениот блејзер што е на средина од втората фотографија?