Дали би се осмелиле да облечете панталони?

Сигурно никогаш не помислив дека оваа интимна облека женски Можев да имам машка верзија, но сè еволуира и сега една компанија ги става на продажба овие панталони што несомнено ќе предизвикаат Револуција во светот на мажите.   

Огласот се појави на страницата Е-MANCipate, каде што можете да видите неколку модели (слика) и во кој е претставен гаќички како дневна облека. Тие се сини, ткаени или бели. Таму можете да видите разни модели и бои, на многу природен начин. 

Гаќички

Од Е-MANCipate веќе се тестирани, и со големо прифаќање, на неколку паради и многу мажи веќе направија би заинтересирани за набавка на производот. Сепак, не се даваат дополнителни информации за тоа како да ги купите. 

Не знаеме дали е тоа шега на страница, но ако е така, тие се потрудија да ангажираат модели и да ги натераат да позираат, и тоа е многу оригинална идеја што не беше видена до сега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ангел dijo

  Јас сум маж .. Носам женски чорапи секој ден, сопругата ги купува за зима, повеќе од што било… Не ми е гајле дали знаат дека носам вакви чорапи… додека не е ладно не ми е гајле ако мислат

 2.   Јонисио dijo

  Ништо на шега, реално како и самиот живот, толку реално како сервер носи огромни 5 години, иако да бидам искрен повеќе сакам женски гаќи, отколку што е тоа што машките штотуку почнаа да се појавуваат и затоа што е невозможно да се влезете во шпанските установи.

  Па расположи се, гаќички на власт!

 3.   габри dijo

  Ја видов оваа страница за Е-РАКОВИРАATEЕ и ми се чини фантастично, проблемот е примитивниот менталитет на многу мажи и жени, да ја видам оваа мода како педер, би сакал да излезам на улица со толку убави чорапи, и двата под долги панталони и пирати, до сега се решавав да ги ставам на изразена желба на сопругата за моменти на страст. Од она што го видов на некој форум дека тие се за овој тренд, најмалку што е ако се машки или женски гаќи, повеќето од мажите ги носат женските, исто така не сум видел во ниту една продавница дека продаваат мажи или унисекс овде во Шпанија. Да живее машките пантајози и ако има повеќе девојки кои го охрабруваат овој тренд и тие ivingивеењето во големите градови сигурно повеќе охрабрува да се излегува со чорапи и вермуди отколку да не се живее во мал град, како што е мојот случај.

 4.   JOSE dijo

  ПАТИНКИ ВЕREЕ
  Користам pantyhose кога можам, ништо не е поудобно, тие ме релаксираат, се чувствувам поудобно и нозете, без никаков проблем, чувствувам дека циркулацијата е многу, многу подобра, гениталиите ми се лесни (добра циркулација). Откако ќе се користат, тешко е да се спуштат.
  Мислам исто како и партнерката, пантајозите за мажи, многу скапа, па женствените одлична опција.
  Пред некој ден во метрото подалеку, наоѓам продавница за долна облека за жени и наоѓам неколку прекрасни рибари (за да ја намалам големината) Влегувам и наоѓам убава девојка која прекрасно се грижи за мене. Ништо толку во склад со мене.

 5.   АНОНИМОЗНО dijo

  Се обидов да облечам женски гаќи, бидејќи дури беше капа да помине студено низ нозете, освен панталони, и бидејќи ги имам на нив, импресивно е колку е добро со нив, што не знам како го имам не Од порано, не мислам да ги купам најдобрите машки, секогаш женските, исто така се супер секси и чувството да се оди по улица со женски гаќи неверојатно, очигледно таа ги купува од мене, јас не купете ги од очигледни причини (тоа му дава нешто на човекот што купува панталони). но чувството да се носат е неверојатно и тие се многу пријатни.
  Но, ги препорачувам уште еднаш оние за жени, а не таа чудна работа за која велат дека ќе ја извадат.

 6.   Дејвид dijo

  Сега разликите меѓу машката и женската облека се надминати, јас користев панталони откако патував во Хуанкајо, град над 3000 метри надморска височина, со прилично силен студ и ќе продолжам да го користам во истите случаи.

 7.   Мадрид dijo

  Сè уште не разбирам зошто се поставува прашањето дали можеме да носиме пантајози или не?
  ДОБРО НА КУРС!
  Сè уште не сум наишол на машкиот одред против гаќи, па се чини дека треба да ги ставите на глава за да ограбите банка, секако дека можете да ги носите. Јас го правам тоа со години и не барам или барам прием. Правете што сакате сè додека не му наштетите на следната личност. Се најдобро

 8.   Едгар dijo

  Сите велат дека носат гаќи за настинка, но сигурен сум дека тоа го прават од задоволство, нема ништо повкусно од носење гаќички од тантела и гаќи со добро избричени нозе, имам 57 години и носам долна облека уште од кога имав 20 години кога започнав да работам, оженет сум, имам деца и сум хетеросексуалец, но сакам женска долна облека, сакам градници и за спиење користам про transирна црна кукла за бебиња и затоа не престанав да бидам маж и ја користам тоа затоа што е поудобно и поубаво И во супермаркетот сам го избирам, во плакарот имам само еден шорц кој е тој што треба да оди на лекарски преглед, да ризикува и да види како се чувствува добро

 9.   Сите dijo

  сите што влегуваат во ca се педери ...

  1.    Бисбикс dijo

   „овде“?

   Не сите! ти си „анален фабето“

  2.    лупило dijo

   ако си влегол тоа е за нешто

 10.   лупило dijo

  Почнав да ја задоволувам сопругата, таа станува многу напалена и денес се чувствувам пријатно да ги користам

 11.   јералдин оса dijo

  Ти честитав затоа што се чувствува добро да се носи женска долна облека, танга, гаќи, но она што најмногу ми се допаѓа е да носам градник

 12.   Тони dijo

  Носам и панталони од 10 години, што беше прв пат да се облечам на сестра ми, сега имам 35 години и цел ден шетам низ куќа во гаќи, мојата девојка го знае тоа и го прифаќа, Исто така, се обидов да излезам на улица со гаќи и шорцеви и тоа е одлично чувство, мора да престанете да бидете предрасуди, тоа е само парче ткаенина, нема секс, охрабрувам секој што сака да ги проба и тогаш тие нема да престанат да ги носат, дури и спијам со нив

 13.   Мадрид dijo

  Нема ништо убаво како панталоните. во зима за студ на мотор и во лето со шорцеви за да ги покажеме нозете. Јас имам 50 години и носам пантајози од мојата 30-та година и ако тоа ме возбудува да ги носам и да ме гледаат во панталони.
  Поздрав од Мадрид и во pantyhose!

 14.   Габриел Ацеведо Сереј dijo

  М, ОВАА СТРАНА ИЗГЛЕДУВА ИНТЕРЕСНО, ИСТО КОРИСТУВАМ ТУЕРИ, ДОКОЛКУ Д, МНОГУ РАЗЛИЧЕН НАЧИН ОД ОВИЕ ОПИШАНИ НА ОВАА СТРАНА, 1 гаќи, ДОБАВА КАКО ЧЕВЛИ ОД Д, МОИТЕ ZУНГАС, ПА ОДАМ ДА СЕ ОДАМ ВО СТРЕ М, ПОГЛЕДНЕТЕ ГРЕШКО НЕ Е МОЈ ПРОБЛЕМ, ИСТО КОРИСТАМ ПЕТИС Д, WЕНА, ДОКОЛКУ СПЕЦИЈАЛЕН ТИП, НИКОЈ, ЦЕЛО ОПАК, ИСТО КАКО ЧЕВЛОВИ, ПА ОДАМ НА УЛИЦА НА ПЛААТА ОА ДА, Јас не сум геј за тоа.