Бевме пријатели и имаше секс… како се случува?

Ние веќе разговаравме за односот на пријателство помеѓу маж и жена. Од Стилски мажи Рековме дека не веруваме во ова, бидејќи многу пати - ако не и секогаш - врската е збунета и можеме да го изгубиме тоа пријателство.

Многу пријатели од спротивниот пол го прават истото како и секој lубовник: одат на кино, вечераат заедно, гледаат филмови седејќи на каучот итн., Итн. Сега, што се случува кога сте имале секс со таа пријателка? Тоа може да биде многу добро, особено ако се чувствувате добро поради тоа или ако веќе сте имале чувства за неа.

Може да биде одличен удар за започнување врска, но во неколку наврати, сексот со пријател може да предизвика друг вид на чувство, а најчесто жалење. Ова може да се случи затоа што сакате да бидете пријателски расположени со неа или затоа што не сакате да имате нешто сериозно со неа. Значи, тука се поставува големото прашање ... што да правиме за да остане сè како порано и никој од нас да не биде збунет?

❤️ Зборувајќи за секс ... Дали сте загрижени за големината на вашиот пенис? Па, сега можете лесно да ја зголемите нејзината големина преземање на мастер-книгата за пенисот

Првото нешто што треба да направите е да разговарате со неа, да признаете што се случило отворено, но без да искажете никакви негативни чувства. На овој начин, таа нема да се чувствува искористена, но не давајќи премногу интерес за она што се случило, нема да верува дека тоа било нешто повеќе отколку што беше. Потоа, обидете се да направите чиста чеша, јавете се како што порано, но само со тоа што ќе се однесувате како пријател.

Најважниот клуч за да бидете сигурни дека сте сеуште пријатели по сексот е да не спиете повторно заедно. Едно е да се „направи грешка“ еднаш, но друго е тоа да се случи два или повеќе пати. Таму работата ќе биде повеќе збунета и може да ја изгубите.

Друга важна работа што треба да ја имате на ум е да престанете да ја замислувате гола или да се сеќавате на моментот кога сте го поминале заедно. Мора да се однесувате и да размислувате како никогаш да не сте ја виделе гола, што е можно понормално. Друг трик е да продолжите да ги правите истите рутини на пријателите што сте ги имале пред сексот. Ако одите заедно да танцувате, продолжете да го правите тоа. Ако се состануваа еден ден во неделата на кафе, јас продолжував да го правам тоа. И што е најважно, не правете ништо што може погрешно да се протолкува.

Едно од најтипичните однесувања на мажите е да пукаат во спротивна насока од непријатната ситуација. Не исчезнувајте. Темата за секс ноќ ќе се појави во разни разговори, но тоа не значи дека мора да исчезнете. Треба да разговарате и да и кажете дека само ја сакате како добра пријателка и дека не сакате да ја изгубите. Бидете искрени и кажете му како се чувствувате и како се чувствувате.

Сега, бидејќи жените се многу комплицирани, не може да се случи ништо од ова што ви го реков погоре. Ако поминале неколку недели или месеци од тој инцидент и таа се однесува кон вас како да сте момчето, тогаш таа не разбрала дека не сакате ништо романтично со неа. Значи, во оваа ситуација ќе мора да знаете дека пријателството ќе заврши, а можеби и во лоши услови. И бидете подготвени за што и да ви стори ... безобразните жени можат да бидат страшни!

Дали сте имале секс со пријател? Како сте постапиле ако тие сакаат да го задржат тоа пријателство?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   освалдо суарез dijo

  Статијата изгледа дека е напишана од жена !!! Што се случува тогаш кога сакаме да продолжиме да имаме секс, а во исто време и пријателска врска? За многумина, таквата врска би можела да биде идеална. Ми се чини дека сугерираат инхибиција на нормалната желба што мажот може да ја има за пријател.

  1.    Јас веќе не dijo

   Дали сакате вашата ќерка или сестра да бидат третирани вака? Размисли подобро!

 2.   себа dijo

  Здраво пријатели, ви велам дека пред неколку недели и од август имав нешто слично на другарка со години имав врски со неа
  И ние излеговме како двојка, но сè се збуни и спротивното од она што излегува тука, се закачив за неа и сега нешто не сум во ред без неа, но на крајот ќе ми биде одземено, би препорачал ако никогаш секс или ако е тоа што имаш само еднаш оттогаш сè е збунето и на крајот и двајцата страдаме затоа што повеќе не сме пријатели како порано и затоа што од една или друга причина надвор од сексот исто така почнав да ми се допаѓа, подобро да не измешајте ги работите и имајте одвоено пријателство од задоволството.

 3.   розов dijo

  Па, имав пријател. Ми се допадна, но не сакав Јада со неа, добар чекор. Завршивме да го сториме тоа едно попладне. И тогаш се случи и други пати и завршив сè. Бидејќи е обележана со ќерка ми, сега ловиме и живееме среќно Мухамед

 4.   C. dijo

  Спиев со пријателка, но таа има момче (иако ми рече дека во кревет не ја задоволува, јас и подарив ofубовна ноќ од 00:8 до 14:XNUMX часот Мојата куќа / следниот ден се чувствував многу добро / во еден момент се соочив со неа и и реков дека сакам нешто сериозно со неа и таа цело време одбива, таа ме отфрла, но покрај себе има санта мраз не ми е јасно и дури сака да ми биде пријател , но какво ретко пријателство имам што зборуваме за секс во некои прилики, што е повеќе, јас сум со неа во нејзината соба и таа е полугола, но секогаш става сопирачки, ме советуваат, бидејќи вистината е Јас живеам личен пекол.)

 5.   Адријан Торез dijo

  Па, овој напис беше добар, имав жена во време на пандемија, но беше одлична и, следејќи ги овие совети, веќе се забавуваме и на пат имаме син.