Актуелниот холивудски актер кој се облекува најлошо

Jared Leto

Aredаред Лето е еден од најразновидните актери во Холивуд, покрај тоа е пејач, режисер и продуцент. Сепак, она што го имате во талент, ви недостасува во стилот. Не залудно се смета за актуелен холивудски актер кој се облекува најлошо.

Следно, ќе видиме неколку причини за овој iousубопитен избор

Aredаред Лето: сегашниот холивудски актер кој се облекува најлошо

Американскиот актер, пејач, режисер и продуцент aredеред Лето има многу талент и тој го покажа на неговите различни аспекти и светот го препознава. Но, лначинот на облекување на овој повеќеслоен актер е прилично посебен и не може да се обелодени.

Aredаред Лето прекрши неколку стилски правила. Сметан за најлошо облечен актер во Холивуд денес, Лето често се појавува на црвени теписи и во интервјуа облечен како да излегол од продавници за болви. Обично комбинира различни стилови, текстури и бои во една облека; резултатот е претеран и катастрофален.

Незаинтересираноста на Лето за модата е очигледна. Покрај тоа, тој често го комбинира својот ексцентричен стил со нескротлива брада и коса. На свечени настани, таа често настапува во боемски и невесен стил.

Ексцентричниот стил на aredаред Лето

Еден од најлошите гревови на Лето, стилски, е тоа што тој скоро секогаш се појавува од трпезата. Во оваа смисла, тој има тенденција да оди крајно неформален за настани на кои им треба етикета. Слично на тоа, ги преувеличува своите комбинации комбинирајќи многу бои, текстури, капи и очила.

Ј.Лето

Ниту стилот на актерот во неговиот секојдневен живот не е далеку од овие простории. Често се гледа како шета по улиците со кошули кои изгледаат многу стари, џогирање панталони, чорапи од различни бои и секако, капи кои не одговараат на ниту една облека.

И покрај неговиот страшен вкус за мода, овој повеќеслоен актер има неколку успеси во разни награди. Неодамна беше виден на свечени настани со многу почист и поуреден стил. И покрај тоа што денес се смета за најлошо облечен актер во Холивуд, тој може да започне позитивна трансформација во однос на модата и стилот.

Надвор од неговите успеси или неговите грешки во модата, она што не може да се одрече е дека Jаред Лето има уникатен и неспоредлив стил. Beе биде интересно да се види дали овој стил ќе се развива позитивно или ќе се врати на своите погубни почетоци.

 

Извори на слика: As.com / GQ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.