Што значи жената кога вели ...?

Следно, ќе ви обезбедиме А. речник со некои изрази што жените често ги користат на дневна основа но тие значат нешто многу поразлично од она што навистина го мислиме.

На пример, кога една жена ќе каже не, повикувајќи се на „не вади го ѓубрето“, всушност значи дека треба да го извадиш, а исто така и без да протестираш. Постојат многу случаи од ваков тип, така што за да ве извлечеме од сомнежите, ние ги составивме најчестите за да не се заебавате.

Се разбира, информациите собрани во овој пост се направени од гледна точка на хуморот и нема намера никого да навреди бидејќи мажите се првите кои можат да направат друг речник од ваков тип за нас.

OK

Ова е зборот што жените го користат за да стават крај на расправијата кога ќе решат дека се во право и сега мора да заќутите.

ПЕТ МИНУТИ

Ако се поправа, тоа значи ПОЛУ ЧАС. Сега, ако ви каже ПЕТ МИНУТИ, тоа е само пет минути ако ви дадат дополнителни пет минути да завршите со гледање на играта пред да заминете за да помогнете во набавките.

НИШТО

Мирно е пред невремето. Значи нешто. И, треба да бидете целосно претпазливи. Дискусиите што започнуваат со НИШТО, обично завршуваат со ОК (Видете точка 1).

Поврзана статија:
Кои се слабостите на жената?

НЕМА ПРОБЛЕМ

(исто така ОДЕТЕ НАПРЕДУВАЈТЕ-ПРАВЕТЕ ИЛИ НЕ ме вознемирувајте): Тоа е предизвик, и воопшто не ви давам дозвола. Никогаш немој да го правиш тоа!

ГОЛЕМ ОГЛЕД

Всушност, тоа е збор, но обично мажите не го разбираат. Гласна и јасна воздишка значи дека мисли дека сте идиот и се прашува зошто губи време расправајќи за НИШТО (Видете точка 3 за да го разберете значењето на НИШТО).

МНОГУ ДОБРО!!!

Ова е една од најопасните фрази што жената може да му ја каже на мажот. МНОГУ ДОБРО значи дека таа внимателно ќе медитира пред да одлучи како и кога ќе платите за вашата грешка.

БЛАГОДАРНОСТ

Една жена ви благодари за нешто. Не прашувај. Немојте да се двоумите. Само не кажувај НИШТО.

НЕМА ВРСКА

(Исто така, како што сакате, како што велите): Тоа е женски начин да ве испрати добро на гомна ...

ТИВКО, НЕ СЕ РОЗИ, ОСТАВЕТЕ КАКО ТАА:

Друга опасна фраза што значи дека иако жената повеќе пати му рекла на мажот да стори нешто, таа конечно го прави тоа сама. Ова подоцна ќе го поттикне мажот да праша „ШТО Е ВО ГРЕШКА?“ За да го дознаете одговорот на жената, видете точка 3.

Ааахххх:

Кога жената ќе го праша нешто и мажот ќе даде глупаво или неверојатно објаснување. Таа само вели Аааахх, но знае дека одговорот не ја убедил и бидете сигурни дека ќе продолжи да истражува.

ИЗВИНИ НО…:

Againе го сторам тоа повторно истото ...

ТИ ОДЛУЧИ:

Но, направи што сакам

ПРАВИ ШТО САКАШ:

Но, скапо ќе платите

Не, не сум лут:

Секако дека сум мочен ИМБЕЦИЛ!

ДАЛИ СЕ УШИТЕ ?:

Ако заспиеш, разбуди се и слушај ме

ВЕЧЕРВА МНОГУ САКАТЕ:

Не ми приоѓај и не ме допирај дека не сум подготвен да водам убов.

Јас сум дебел?:

Кажи ми дека сум толку жешка, само кажи така за да ставиш крај на врската.

Исклучете ја светлината:

Имам целулит и затоа не гледате како се преправам.

САКАМ ДА ПРОМЕНАМ НЕШТО ВО КУUSАТА: Тоа значи дека ќе влезете во банкрот ако дадете во ред за преуредување на куќата, бидејќи тоа нешто значи сè.

ДАЛИ МЕ САКАШ?

Somethingе те прашам за нешто ...

КОЛКУ МЕ САКАШ?:

И чини многу пари

WEЕ ИМ ПОТРЕБНИ ИЛИ ПОТРЕБНИ…:

Го сакам тоа ...

ТРЕБА ДА РАЗГОВАРАМЕ:

Покријте ги ушите додека сакате да се жалите на нешто

Дали знаете повеќе изрази од овој тип? Известете ни во коментарите!

Поврзана статија:
Флертувајте или бидете заведени

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александар dijo

  Одлично ... тоа е вистина и само вистината. Извинете ако повредив какви било чувства на жена, но навистина е тешко да ги разберете. Мир на сите.

 2.   Џорџ dijo

  Јас целосно се согласувам со Алехандро и ако вистината е вистина хахахахајајајајај така постапуваат тие џајајајајаја

 3.   Црвено куче dijo

  Секако. Копилето што го напиша ова знае за што зборува.

 4.   гринго dijo

  оној што го напиша ова; сигурно е премногу јасно; Тешко ми е да ги разберам ...

  1.    гринго dijo

   сега кога сум биполарен; Само што ја завршив потесната листа

 5.   гринго dijo

  оној што го напиша ова; сигурно е премногу јасно; Тешко ми е да ги разберам ... и со ова дека сум биполарен; како што замислувам да останам сам

 6.   sandro dijo

  Совршено, се чини дека добро ги познавате, живеете заедно или веќе сте во брак

 7.   Mariela dijo

  Мислам дека воопшто не е општо правило

 8.   Рафаел Лара dijo

  И што и да е, тоа е секогаш твоја вина, сè и сè; (

 9.   Xavier dijo

  А, што значи кога ќе речеш: „Не сакам да се расправам“ и да го напуштиш разговорот ???

 10.   Карлос Давид Велез Аранго dijo

  Или кога ќе речат дека треба да ти кажам многу работи, а што значи тоа?

 11.   анкетан dijo

  сето тоа е вистина, но што значи кога жената те обележува и не кажува ништо

 12.   Vicky dijo

  Ве советувам да спиете со отворени очи или да се подготвите за одмазда

 13.   Ханс dijo

  Што значи жената да ти каже дека нема да те направи среќна, дека е премногу стара за мене, дека ќе добиеш жена на твоја возраст
  и потоа да ти кажам да не го сфаќаш тоа при срце