Што ако земете вијагра и не ви треба?

Знаете што Viagra и ако сè уште не го познавате, во Стилски мажи Ние ќе ви кажеме за што станува збор. Виагра е трговско име - и подобро познато - на хемикалијата наречена Силденафил. Оваа хемикалија делува така што ги проширува крвните садови во кавернозумот на телото на пенисот. Со овој поголем прилив на крв во пенисот, се произведува поцврста и подолготрајна ерекција.

Силденафил е лек што се користи за оние мажи кои страдаат од сексуални нарушувања, како што се недостаток на ерекција или импотенција. Сега, со ослободувањето на оваа дрога, многу мажи почнаа да ја користат иако ги немаа гореспоменатите проблеми. Со оглед на оваа акција, ние се запрашавме ... што се случува ако земете вијагра која не ви треба?

Одговорот е многу едноставен. Ако физички се е во ред, Виагра нема да ви даде повеќе моќ или издржливост. Исто така не е афродизијак. Напротив, ако земате вијагра и не ви е потребна, може да имате несакани несакани ефекти, како што се главоболка, вкочанетост на рацете и / или нозете, заматен вид, палпитации и најлошо, кај некои луѓе, тоа може да го зголеми ризикот од кардиоваскуларна несреќа или ерекција на пенисот повеќе од 12 часа.

ProblemsПроблемите со ерекцијата и големината на пенисот се двата главни проблеми на мажите. Ако мислите дека вашиот пенис не е идеална големина, сега можете да го зголемите без ризик благодарение на нашата книга. Преземање на книгата Господар на пенисот со кликнување овде

Една од психолошките причини што потрошувачката на вијагра може да ни донесе е зависност, поради што е невозможно да одржувате ерекција, ако не е со лекот.

Значи, ако немате проблеми со ерекцијата, не земајте вијагра. Овој лек може да им помогне само на мажите на кои им е потребен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Нисаа dijo

  Не знам што се случува ако не земете вијагра, но пред некој ден видов интересна информација за вијагра и продидални јајца, според една италијанска студија, скапаните јајца можат да ја заменат вијаграта… хахахаха. Истражувачите веруваат дека сега може да се користи за замена на вијагра „Откривме дека водород сулфидот е поврзан со ерекцијата на пенисот“, рече професорот useузепе Цирино, од Универзитетот во Неапол Федерико Втори,… .. сега знаете ..хехехехе

  мали бакнежи

 2.   Sergio dijo

  Одам да му кажам на дедо ми хахахаха ...
  Можам да замислам ... ужасен здив на скапано јајце