Фризури на Серхио Рамос

Серхио Рамос со пресек на градиент

Што мислите за фризурите на Серхио Рамос? Ние ве разбираме, многу е тешко да бидете во чекор со него. Следствено, би се осмелиле да кажеме дека е невозможно (освен можеби за некои навивачи) да ги запомниме сите, па дури и повеќе да ги сместиме на време. И тоа е капитенот на Реал Мадрид и на шпанската репрезентација Тој е еден од фудбалерите кои претрпеле најмногу промени во изгледот во текот на целата своја кариера.

На овој начин, не е изненадувачки што колекцијата на фризури на Серхио Рамос има разновидност што, само по себе, може да биде доволно за да се формира палета на фризури на која било берберница. Покрај тоа, да се биде фудбалер кој се карактеризира со својата храброст на теренот, исто така не е изненадување што неговите обложувалници за капиларите често не остануваат незабележани За сето ова, Фризурите на Серхио Рамос станаа медиумски феномен.

Многу промени во изгледот на Серхио Рамос

Серхио Рамос со долга коса

Ако сте од оние кои секогаш се подготвени да испробаат нова фризура, сигурно се чувствувате многу идентификувани со Серхио Рамос. Нивните преобразби се ривал на нивните титули по број. А, ако Рамос може да се пофали со нешто, тоа се трофеи, и на клупско и на национално ниво, и тоа без сметање на личното признание.

Централниот дефанзивец на Реал Мадрид и Шпанската репрезентација има широк спектар на фризури. Косата ја носеше кратка (во најчист воен стил) и долга, како и практично на сите можни мерења помеѓу едната и другата точка. Рамос, исто така, често ја менува формата: студирал разбушавен, разделен на средина, разделен странично, шилест ... Боите и нагласите се предмет што не и избегал од нејзиниот интерес; Рамос се осмелува на сè, дури и платинесто русокоса. Конечно, постојат различни количини што ги тестирала, носејќи ја косата повеќе или помалку близу до главата во зависност од тоа како се чувствува најмногу во секоја пригода.

Поврзана статија:
Фризури со средна должина

Серхио Рамос потпиша за Реал Мадрид на многу мала возраст во 2005 година, откако се истакна во клубот Севиillaа Фетбол. Во белиот клуб се совпадна со Дејвид Бекам. Фонд на промени во преобразбата и тетоважи, Рамос наскоро би тргнал по стапките на својата партнерка и пријател. Како и да е, бројот 4 на Реал Мадрид не е единствениот човек под кој влијае во поголема или помала мера Бекам, кој можеби ве сака или не, но неспорно е дека тој стана икона на стилот.

Пруга во средина или настрана?

Серхио Рамос со странична лента

Дали сте повеќе разделени на средина или настрана? Повеќето избираат една од двете опции засновани на она што е ласкаво и го чуваат доживотно (ако опаѓањето на косата не го спречува тоа), но кога станува збор за Серхио Рамос и неговата коса, ништо не е толку едноставно. Локацијата на осилото не е далеку меѓу неговите најризични операции за коса, но, како што се очекуваше, Севилјанецот, кој веќе има своја документарна серија на Amazon Prime Video, насловена како „Срцето на Серхио Рамос“, немаше никаква вознемиреност во врска со обидот за обете опции.

Меѓу фризурите на Серхио Рамос наоѓаме половина грива со разделба на средина, што, од друга страна, е меѓу неговите најмалку славени обложувалници. Наместо тоа, Прифаќањето на неговите фризури со разделба од страна се чини дека е многу поголемо, особено кога мадридската starвезда додава добра брада како додаток, прашање, густината на брадата, во која, како и со косата, генетиката е на ваша страна.

Поврзана статија:
Видови на брада

Потсекот

Серхио Рамос со потсетник

На разделбата во средината и страничната треба да ја додадеме третата опција: косата назад. Серхио Рамос исто така не ја пропушти можноста да ја чешла косата назад. Една од фазите на коса на фудбалерот се состоеше од потсек, стил во кој има одличен скок во далечина помеѓу дното и горниот дел. Горниот дел може да се чешла на различни начини, што е еден од облозите на играчот да го носи наназад. Можевме дури и да го гледаме со кратка предна раб од прилика, но се чини дека ова е опцијата што најмалку ја сака Рамос, кој е тешко да се види со фризура што не подразбира чисто чело, било со помош на дел во средина, странично или залижано назад.

Супер волумен, вашиот последен облог

Фризура на Серхио Рамос со волумен

Претерани или успешни? На неговата венчавка со телевизискиот водител Пилар Рубио, Серхио Рамос го придружуваше карираниот утрински костум со а градиент фризура со многу волумен одозгора, што генерираше поделени мислења. Ако сте еден од многубројните обожаватели на чаршафот, веројатно ќе го сметате за ласкав. Од друга страна, ако претпочитате поприродни стилови, може да се најдете на другата страна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)