Луј Витон е инспириран од сурфање за својата колекција пролет / лето 2018 година

Луј Витон пролет / лето 2018 година

Луи Витон го претвори палатата Ројал во шик верзија на Хаваите низ изглед кој комбинираше софистицирано кроење со елементи од сурфање.

Британецот Ким onesонс во неговите предлог за стил на атлетика за пролет / лето 2018 година.

Освен оние од неопренови, панталоните се карактеризираат со нивната пространост. Прав, конусен или пиратски модел, со клипови и ремени со прицврстувачи за прицврстување.

Комбинирани според правилата на влажен ефект за да се нагласи морската тема, моделите го обележуваат половината или преку панталони со висок струк или серија на водоотпорни палта во стилот на рибар Со еластична на половината.

Неутралните тонови на долниот дел ги балансираат шарените горни дизајни. Дури ако протагонисти се цветните отпечатоциИмаше и кошули во риги кои беа отворени за да се откријат кошули и јакни со патенти (кои многу потсетуваа на костуми за нуркање) со името или логото на фирмата.

Ким onesонс најдобро го искористува сурфањето, паирисската елеганција и напредните техники на ткаење за да го создаде ова свежа и смела колекција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.