Костум на младоженецот, како да се направи вистинскиот избор

костум за венчавки

Во подготовки за венчавки Постојат многу важни аспекти, местото избрано за церемонијата и банкетот, фотографот, последователното патување, фустанот на невестата ... и костумот на младоженецот? Бидејќи младоженецот е суштински дел од настанот.

Истото се случува со невестата, за костумот на младоженецот исто така има многу разновидност на стилови, од кои да се избере најдобрата опција.

Трендови од 2017 година во костум на младоженецот

Најдобрите дизајнери и кутуриери подготвија различни идеи за оваа 2017 година. Ако стапите во брак, а сакате да го следите трендот поставен од нив, модата е многу елегантни, но стилски костуми, со „тенок фит“ крој, и нови нијанси кои ја надминуваат традиционалната црна боја.

Бои

Меѓу боите што ќе можете да ги изберете, да бидат во рамките на модните трендови во 2017 година, е и сина тон, сива, па дури и бои на вино.

дечко

Синото Тоа е најпосакувано од трендовите за оваа година, а уште подобро ако се комбинира со кожни додатоци, особено со кафеава кожа. Што се однесува до сините нијанси, тоа може да биде темносина, светло сина, нијанси со поголем интензитет итн.

На додатоци и додатоци тоа ќе се истакне најмногу, тие ќе бидат црни и бургундски.

За да не бидете во заблуда, најдобро е да се обложувате на светло сив тон, со елегантен крој кој ја фаворизира фигурата на младоженецот. На овој начин секогаш е во право. Во комбинација со црна, сивата добива многу рафинирана слика.

Како што видовме, похрабри нијанси, како зелена нане, црвена, сенф или јоргована, тие се во најнова мода.

Мешавини и отпечатоци

Постојат многу ткаенини кои постепено се пробија во дизајнот на костумот за младоженецот. На цртежи со геометриски форми се пример, но има и други опции, како што е цветни мотиви.

Тоа е исто така тренд комбинирајте различни видови ткаенини и ткаенини во иста облека. Како примерок, користете ги џебните клапи во друга ткаенина од останатата облека.

Извори на слика: Hola / sastreriacampfaso.es


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.