Како да се освои човек

Како да се освои човек

Уметноста на освои човек тоа е нешто што се практикувало низ вековите. Формата на заведување се менуваше со годините и соодветните техники за добар предлог се многу повеќе од ажурирани.

Сите основи кои се практикуваат денес имаат многу откровение. Иако многу го сменија нашиот начин на дејствување или слободната волја, секогаш постојат начини да се освои човек кои одговараат на правилна форма.

Не заборавајте дека кога станува збор за заведување или освојување секогаш тоа беше практика на мажите. Но, нема да се залажуваме, сега и жените сакаат да имаат свои освојувања и за ова треба да преземат одговорност и да знаат детално како да се започне тоа освојување.

Претставете се и покажете си како сте

Тоа е најдобрата проценка што можете да му ја понудите на маж кој треба да ве запознае. Ние го знаеме тоа физиката спаѓа во првите квалитети кои се истакнуваат на прв поглед, но има многу мажи кои оценуваат каква личност ќе има таа жена.

  • Остварете го тој контакт треба да покажеш дека постоиш.
  • Насмевнете се и преставете се, да се биде свој. Не можеме да се преправаме кои не сме, затоа што ако сакаме повеќе датуми тоа ќе се покаже.
  • мора бидете сигурни, дека имате сигурност во вашите зборови и постапки.
  • Вашата фигура не мора да биде најважна работа, не можете да бидете совршени, но вашиот изглед мора да биде уреден и негуван. Мора да бидете дрски, со правилна коса и шминка, а можете да додадете и парфем што ја обележува вашата личност.

Како да се освои човек

Како треба да биде вашата комуникација?

Не губете ја насмевката тоа е главниот извор за започнување на убаво пријателство. Погледнете го во очи дури и ако се срамите, но тоа е еден од елементите што покажува сигурност. Разговорот мора да биде комуникативен. Не чекајте да бидете протагонист и секогаш зборувајте за вашите приказни, слушајте го и вие.

Слушај внимателно се што ти кажувам, поддржете го во неговите одлуки, давајте му совети и бидете отворени во давањето на секаков вид совет што може да биде корисен. Жените имаат многу корисни алатки за да можат понуди ја целата наша поддршка, и дека мажот ќе го цени.

Избегнувајте расправии за прашања кои не се важни, секогаш забавувајте се и покажете го вашиот ентузијазам за тој одличен момент. Секогаш треба да покажувате емпатија и забава за да ја активирате добрата вибрација. Не можете постојано да се расправате или да се лутите поради мали проблеми, бидејќи тоа ќе ве натера да заминете.

Како да се освои човек

Направи да ми недостигаш

Не е погрешно да се внимава да се слуша и понудете го вашиот интерес дека му се допаѓате. Но, не му давајте премногу моќ, нека покаже дека вие имаш и свој живот.

Во вашиот состанок можете разговарајте, забавувајте се, запознајте се... и колку и да сакаш тоа да трае вечно, можеш заврши натпреварот ненадејно. Можете да барате секакво оправдување, дека вашиот интерес е сè уште тука, но дека треба да се грижите и за други обврски. На овој начин тој ќе остане да сака да се врати за да закаже друг состанок и на тој начин да мисли на вас и да му недостасувате.

Ставете малку мистерија

Овој дел има врска со недавањето моќ на другиот. Мора да се заклучи дека не можете да се откажете на првите состаноци и дај се На тој начин гледаат дека имаат сè заработено и долгорочно ќе изгубат секаков интерес.

Како да се освои човек

Дозволете ми да откријам како сте малку по малку. Можете да го понудите најдоброто од себе на првите состаноци за да го фати љубопитноста, но секогаш штедете многу од себе за да може мирно да ја открие. Тоа е како игра, мора создавај ја таа мистерија полека, тој интерес да се задржи. Но, и немојте да одите во крајност, тој интерес треба да го покажете и да не скокате во базенот од првиот момент.

Почитувајте ја таа личност и дајте ѝ време

На сите ни треба нашиот простор и не можеме одеднаш да размислиме започнете сериозна врска преку ноќ. Можеби вашите намери се различни и би сакале да поминете многу време со него за да го запознаете и да уживате во неговото друштво. Не треба да покажувате толку голем интерес и да терате врска, колку повеќе се забележува очајот, толку повеќе ќе се оддалечи од вас. Мора да му дозволите на тоа момче да ужива во својот живот, да продолжи да комуницира со работите што ги сака и да поминува време со своите пријатели.

Мора да бидете жената на која може да и верува, на кој можете да се обратите како прибежиште кога имате проблем. Удобноста и чувството на опуштеност со некого се приоритет на секого. Нив им се допаѓа отворете се со некој што ќе слуша, да можат да ги кажат своите несигурности, своите стравови и да можат да имаат кој да им помогне. Ако сето тоа се одржува, ќе можете имај некој покрај себе тоа ја покажува неговата илузија за вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.