Како да го изберете вашиот костим за капење?

Како што секогаш велиме, постојат земји во кои сме лето и други на кои им преостанува уште неколку месеци. Или за првата група, која сè уште не заминала на одмор или за втората група, која во секое време може да купи А. Костими за капење Повторно, има неколку работи што треба да се земат предвид при купување мрежа.

Кога станува збор за форматите, постојат 2 големи групи:

 • Лизгање: Мажите кои претпочитаат да купуваат ваков тип костуми за капење, мораат да имаат срцев удар, снажни и долги нозе. Ако имате малку стомак, тогаш се претпочита да изберете друг модел. Ако сте во оваа група, тоа мора да биде придружено со соодветно отстранување на влакна (претежно тотално). Ако имате добра опашка, тогаш подобро е да изберете боксери.
 • Бермуди: Повеќето од мажите, или затоа што немаат привилегирано тело или поради срам, избираат шорцеви како костим за капење. Го кријат стомакот и килограмите инсталирани во половината и нозете. Во рамките на шорцевите, можете да ги најдете многу долги (покрај коленото) кои се оние кои најмногу ги користат младите, оние со средна големина и најкраткиот, што обично ги користат постарите луѓе.

Познавајќи ги видовите костими за капење и знаејќи кои ќе купите, ќе ви дадеме неколку совети во врска со боите. Никогаш не избирајте бел модел, освен ако тонот на кожата ви е многу темен, во спротивно може да ризикувате вашиот „пријател“ да стане транспарентен. Јас лично не ја препорачувам оваа боја. Постојат и слатки отпечатоци, но тоа оди по вкус.

Извор: Менсенсија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   христијанска нориега dijo

  многу фантастично во повеќето мода и авангарда

 2.   Брајан цепеди dijo

  Многу е бкн, но оној кој е бел не може да носи боксер за капење затоа што има многу бели нозе, иако на жените им изгледа многу добро и привлечно, но би сакал да ми дадете совет да носам боксер кафеави нозе за да можам да изгледам добро
  Покрај тоа, во Чиле, младите користат повеќе вермуди до коленото, но сепак мора да имате добра физичка форма, се разбира, со боксерот тоа покажува повеќе

 3.   Карлос dijo

  Здраво, веќе подолго време носам боксери на плажа и во базен, генерално ги користам брендовите speedo и adidas, бидејќи сум бринета, користам сини тонови со полесни контрастни ленти. Немам супер тело, иако сум од среден атлетски контекст, имам маснотии во половината, не сакам депилација, но се чувствувам пријатно и воопшто не ме прави сложена, секако, овде во Венецуела младите обично носат долги шорцеви (под коленото). Што ако не се осмелам да користам, а не поради мачизам, бразилските исечени костими за капење или типот на бикини (олимписки крој) ... ми се чини дека на овој начин стомакот ми покажува повеќе, исто така сум супер влакнест. Како совет, немојте да бидете самосвесни, ако одите на плажа да се сончате, костимот за капење од типот боксер е најдобар, удобен, остава многу на фантазијата на девојките и можете да се молите релативно рамномерно

 4.   Рајмундо Моралес dijo

  Здраво, сакам да ви честитам бидејќи советот што го давате е многу вреден и секако дека со овој многу помага при избор на облека и повеќе кога станува збор за костими за капење што како што велите и да земете во предвид кој е тој најдобро ни одговара

 5.   Xavier dijo

  Многу добра страница, ја препорачувам на целата машка јавност за да научат како да ја изберат својата идеална облека за пливање, а исто така и на женската, ако имаат брат, братучед, внук, машки роднина, пријател или партнер, ова исто така може да послужи како водич ако е дека помислиле да му дадат костим за капење.
  Како дете користев гаќи (гаќи), но потоа ги сменив за шорцеви за капење и сега последно користам долги шорцеви за капење (под коленото), но без да стигнам до врската нога-нога и внатре во костимот за капење користам боксери од Бренд во Бостон, како што прават некои млади луѓе, други не, но заедничко за нив е долгите шорцеви за пливање.

 6.   Хавиер Матикорена dijo

  Модерно е кај мажите, особено адолесцентите и младите, да носат многу долги шорцеви за капење (покрај коленото), повеќето го прават тоа и од таа група, некои носат боксерки во костумот за капење и ги носат со паднати шорцеви, а други едноставно Тие не го прави тоа. Ова кај момчињата не е намуртено, сè додека боксерот е убава боја и се комбинира со костим за капење. Од друга страна, тоа би изгледало лошо, па дури и смешно кај деца, возрасни и многу возрасни. Децата не сакаат долги шорцеви, како и возрасни и многу возрасни. Пожелно е детето да користи лизгање на почетокот, а потоа да ги смени во шорцеви со средна или кратка големина (до колена или над нив) и кога веќе е тинејџер своите први долги шорцеви (под колената) во бањата.
  Како и вие возрасните, ако сте ја минале младоста, долгите шорцеви не ве фаворизираат затоа што не би изгледале добро и би било полошо ако ги облечете покажувајќи труза, тоа е добро за адолесцентите и младите, но за вас веќе не се препорачува, подобро користете шорцеви или бермуди со средна големина (до коленото) или кратки (над коленото), но веќе не долги (под коленото).
  Ова се неколку совети што ги најдов и се надевам дека ќе ви помогнат.

 7.   Софија dijo

  За мене како жена се чини смешно за мажите кои носат оние претпоставени шорцеви што одат преку коленото, тие изгледаат многу поубаво со шорцеви до коленото, па дури и малку повисоки, но оние што се толку долги се одвратни.

 8.   Jeremias dijo

  Зошто жените носат бикини помали и помали (сега дури и со опашката скоро во воздухот), а ние мажите мора да одиме сите покриени со оние шорцеви кои изгледаат повеќе долги панталони од што било друго? Од моја страна, јас секогаш носам шорцеви или бермуди до колено, но тоа е исто како да се капеш во фустан, а како што вели девојката погоре, и жените треба да сакаат да видат малку машко месо.

 9.   Фернандо dijo

  Овде во Уругвај, повеќето од младите кои одат на плажа носат кратки шорцеви до коленото, многу ретко се случува оние кои ги носат тие панталони под коленото, како што велат наоколу, носењето на тие долги шорцеви е како да се бања облечен, носам Бермуди максимално до коленото.

 10.   Lorena dijo

  Нема мажи, на жените не им се допаѓаат оние шорцеви што се толку долги, панталоните или шорцевите до коленото се подобри ако имаат прифатливи нозе, но оние шорцеви под коленото многу лошо се вклопуваат, се чини дека имаат џуџести нозе.

 11.   Xavier dijo

  Тоа зависи од вкусовите и преференциите на секој од нив и од моментот, се разбира; Ви препорачувам да ги видите вашите вкусови и удобност пред да купите костим за капење. Имаше време кога беше модерно мажите да носат кратки шорцеви над колената, но поради судбината, таа мода исчезна, а сега мажите; младите и адолесцентите главно носат шорцеви или бермуди на коленото или под коленото и повеќето од нив користат и / или претпочитаат ваков тип костими за капење.
  Добрата работа е што се обидува да ја обнови модата која исчезна многу години и да ја натера да реанимира и да се врати во продавниците, се надевам дека еден ден ќе се врати и мажите ќе престанат да носат шорцеви до или под колена и ќе користат шорцеви погоре колената како што користеле нивните баби и дедовци кога биле млади, само што овој пат тоа би било со многу пошарени, весели и модерни дизајни отколку во тие години.

 12.   Хавиер Матикорена dijo

  Би било убаво кога тоа би се случило, но мора да бидете реални. Ивееме во мачо општество со глупави предрасуди и многу луѓе (млади и стари мажи и жени) нема да го сакаат тоа или барем нема да го видат со добри очи.
  Кратки шорцеви или мини шорцеви добро се гледаат кај момчиња, девојчиња и млади жени (вклучително и тинејџери) бидејќи многу неуки луѓе веруваат дека само хомосексуалци и педери би се осмелиле да носат вакви типови шорцеви и дека пристоен човек облека “, нешто тотално апсурдно.
  Се согласувам со вас Хавиер за тоа, ако толку многу се зборува за еднаквоста на мажите и жените, како жените ако можат да носат кратки облеки и да ги покажат своите нозе со тотална слобода, а мажите не, нашите баби и дедовци и родители го сториле тоа млади а не педери, зошто да не и ние?. Запомнете дека пред години исто така беше модерно мажите да носат кратки шорцеви и да ги покажуваат своите нозе, само што за разлика од жените, во нашиот случај беше без депилација, само овие денови е чудно да се види маж на улица како носи кратки панталони и кратки над коленото и доколку ги има, тие се многу малку и тешко се наоѓаат.
  Ако таа мода се врати, многу мажи или барем би биле среќни и би ги сменила сите долги шорцеви во мојата гардероба за кратки шорцеви или минијатури и ќе беше многу подобро отколку во тие години бидејќи ќе имаше многу поразновидни, модерни, младешки и шарени модели отколку во тие времиња.
  И, можете да додадете добра депилација, бидејќи во денешно време депилацијата не е прашање само на жените, туку и на мажите, а сега е унисекс. Што велат тие ?. Дали ќе се согласите дека ако модата на шорцеви над коленото се врати кај мажите да ги депилираат нозете или барем да ја исечат косата малку со ножици или слично?

 13.   Хулио dijo

  Јас имам 30 години и сакам да носам зунга или мини шорцеви, знам дека има некои жени кои велат дека не им се допаѓа, дека нешто малку подолго е подобро, но барем кога одам на плажа се чувствувам наб observedудувана од девојките со желба. Ако жените можат да ги покажат своите нозе, зошто мажите не можат? машкото тело е исто така убаво, и мора да го покажете.