Како да се ослободам од лицето што спијам?

Понекогаш кога ќе се разбудам наутро се чувствувам како да не сум во можност да го носам нормалниот ден.

Првата работа што треба да ја направите е да ти даде бања. На тој начин ќе се расчистите малку. Исто така, треба да оставите сè подготвено претходната вечер. Сфатете дека ако не најдете нешто што ви треба утре, ќе започнете лошо. Не заспивајте со вклучен телевизор, но добијте нежна музика низок волумен за подобар сон.

Земете две чаши водадо. Тоа ве „отвора“ и ви овозможува да ги зајакнете карактеристиките на вашето лице за да не изгледате како да спиете.

Ставете добра песна на вашиот мобилен телефон како будилник. Со вашата омилена песна ќе се разбудите со друг воздух и тоа ќе се рефлектира на вашето лице. Обидете се да ги направите овие работи и потоа кажете ми како поминаа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Баскиска Запија dijo

  совет дури и од зајак, коментирајќи дека имам долго лице (уморно лице) тие ме советуваа маска од овесна каша, измешајте ја со жолчка од 1хуево додавајќи малку мед. Го следев советот и… се покажа дека се бањав по 20 минути и имаше промена, малку „неуредна“, но ако ти даде добри резултати, барем сум над педесет и мислам дека треба да бидам само за … Четириесет; можеби 42/43… како со ах? креми? да, има стотици, но и ... цената?

 2.   амид dijo

  многу добро..!!!