Даниел Крег, Jamesејмс Бонд, кој го носи Том Форд

Даниел Крег, Jamesејмс Бонд, кој го носи Том Форд

Следниот 6 ноември се отвора „Спектар“, најновата рата во легендарната сага за Бонд. Режисер е на филм, како и претходниот „Скајфол“ Сем Мендез и глуми англискиот актер Даниел Крег.

Како и сè што е поврзано со сагата, и костумите на филмот создаваат голема возбуда. Не е изненадувачки, карактерот на Jamesејмс Бонд е икона за стил повеќе од 50 години. 

Даниел Крег, Jamesејмс Бонд, кој го носи Том Форд

Anyани Темиме, менаџерот на костуми во филмот, уверува дека гардеробата за костуми на Бонд е најдобра во историјата на тајниот агент. Гардероба што го почитува класичниот стил што го карактеризира 007 толку добро, и која е инспирирана од елеганцијата на тајниот агент уште од времето на Роџер Мур. Како и во претходната прилика, во „Спектар“, Даниел Крег носи костуми на американскиот дизајнер Том Форд, костуми направени по мерка и изработени во Италија со најдобри материјали. Палета на облеки каде ќе видиме извонреден избор на костуми и смокинг, трикотажа, кошули, палта и секако додатоци, меѓу нив, модел на очила за сонце што Том Форд ги дизајнираше исклучиво за ликот на Бонд.

За денот, тие се обложуваат на волнени костуми харинга во нијанси како темносина со рамки на прозорци или сив јаглен. Гледаме и три парчиња одела со елек вклучен во тонови како што се пепел сива или црна боја и, се разбира, митскиот смокинг со јакна. смокинг бело. Посебно споменување ги заслужуваат палтата, импозантни и стил Кромби се карактеризира со двојно вкрстена ревер и изработена од кашмирска волна. Во принцип, тој е посветен на а тенка линија за кроење, со што се подобрува атлетското тело на актерот, и за класичен и дискретен додаток. Детали како што се кожни нараквици, џебни квадрати или кошули со игла ѓердан (затворен со игла или метален игла на вратот), завршете го стилот на најелегантниот таен агент во историјата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.