Време е за сандали: ви прикажуваме 6 многу „кул“ модели за ова лето 2016 година

сандали човек лето 2016 година

Со доаѓањето на летото, се ослободуваме од непотребните слоеви и се обложуваме на полесна и лежерна облека. Факт што се рефлектира и во начинот на кој носиме чевли. Време е да ги ставите прстите на сонце, тоа е време да се излезе на прошетка во сандали.

ова Верано 2016 трендовите во овој сектор потекнуваат од најразновидните. Всушност, тие се за сите вкусови и со дизајни кои се движат од најкласичните до најминималистичките. Во овој избор ви покажуваме шест формати кои го дефинираат стилот

Гладијатор

Сандалите во стилот на гладијатор се основно што, откако станаа модерни, се враќаат секое лето. Овој пат, ние се определивме за овој модел со засечени копчиња дизајн на дијагонална вкрстена лента. Алтернатива на класичните римски. Во црна кожа од крава, тие се a мора да спремен да одам. Од ASOS.

Минимална

Со трезвени и префинети линии. Од фирмата Џозеф ги спасивме овие сандали во нуклеарно бело со буци стапала и кожни ремени со затворено велкро. Модел кој одговара на петицата и кој ќе придонесе за вашата Изгледа лета што нордискиот воздух е толку модерен во последните сезони.

Дорадо

Осврнувајќи се на најпознатите сандали во светот, Биркенсток, малопродажба Македонски Топман обложувајте се на трендот на металик со ова златен модел со ѓон од плута и двоен ремен. Со нив нема да останете незабележани.

Назабени

Со назабен ѓон. Овие типови ѓонови се многу модерни оваа сезона. Тие додаваат груб допир на прилично едноставни дизајни и му даваат посовремен воздух на парчето. На Остров на реката го најдовме ова ограничено издание во крем боја.

Печат

На тропски отпечатоци тие се еден од отпечатоци летни фаворити. Оваа сезона, покрај тоа, тие се носат особено во класична комбинација како црно-бело. На Марк Џејкобс.

Планинар 

Конечно, во Zara го најдовме ова црвено-тон кожа од велур, со што се затвора ногата лушпи. Формат кој нè потсетува на класичните планински чизми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.