Zgjidhni syzet e diellit më të mira për meshkuj për këtë verë

modele të syzeve të diellit

Ndonjëherë syzet e diellit jo vetëm që shërbejnë për të na mbrojtur nga drita dhe për të parë mirë, por ato janë gjithashtu pjesë e stilit kur bëhet fjalë për veshjen. Ka shume syze dielli për burra që përshtaten me fizionomitë dhe stilet e ndryshme. Gjetja e një që ju përshtatet më mirë mund të jetë e vështirë pasi ka miliona marka, ngjyra dhe materiale që mund të duken tërheqëse në fillim, por që mund të kenë nuanca për t'u përmirësuar.

Prandaj, në këtë artikull ne do t'ju ndihmojmë të gjeni midis syzeve të diellit më të mira për burra që mund të përshtaten më mirë me shije të ndryshme.

Syze dielli për burra

Ne e dimë se ka shumë lloje të syzeve të diellit për burra dhe ato duhet t'i përshtaten mirë fizionomisë së fytyrës dhe stilit tuaj të veshjes. Ka mijëra stile, ngjyra, materiale, forma që mund të përmbushin pritjet tuaja dhe të përmbushin nevojat tuaja. Megjithëse zgjedhja e syzeve që ju përshtaten më së miri mund të jetë disi e komplikuar, pasi ka miliona modele dhe kombinime, ne do t'ju japim disa udhëzime themelore se çfarë duhet të merrni parasysh për të zgjedhur një model të mirë.

Udhëzues për zgjedhjen e syzeve të diellit

syze dielli për burra

E para nga të gjitha është të dini nëse keni nevojë për syze dielli me recetë apo pa recetë për burra. Kjo është një nga pikat më të rëndësishme kur zgjidhni modelet. Si një lloj ashtu edhe një tjetër do të kenë modele të ndryshme për shkak të kushtetutës së tyre. Sapo të dimë nëse kemi nevojë për syze me recetë apo jo, duhet të merrni parasysh formën e fytyrës tuaj.

Nuk ka asnjë rregull që tregon llojin e syzeve sipas llojit të fytyrës, por duhet të kërkoni ata me të cilët ndiheni rehat. Për të gjetur syze dielli për burra duhet të shikoni tiparet që përcaktojnë fytyrën. Këto situata janë vija e nofullës në mjekër. Whatshtë ajo që sjell harmoni në mollëzat dhe gjerësinë e ballit. Ajo që duhet të keni parasysh dhe ajo që është më e rëndësishme është që korniza e syzeve të diellit të ketë kontrast me formën e fytyrës tuaj.

Për shembull, nëse keni një fytyrë disi më të rrumbullakosur, mund të blini syze dielli të drejta me kënde katrore për të ngushtuar tiparet tuaja dhe për të pasur një stil më të mirë. Nëse blini syze dielli të rrumbullakëta do të merrni efektin e kundërt. Nëse fytyra juaj është diçka më trekëndore, është më mirë të zgjidhni korniza ovale ose të rrumbullakëta që do të kompensojnë formën e fytyrës tuaj. Nga ana tjetër, nëse keni një fytyrë katrore dhe dëshironi një nofull dhe mjekër më të përcaktuar, syzet e rrumbullakëta mund të përshtaten shumë mirë, ndërsa gotat katrore shërbejnë për të rritur formën e mjekrës dhe nofullës.

Modeli i syzeve Maui Jim

varieteteve të syzeve të diellit

Ashtu siç është e rëndësishme që ne të kemi një stil të mirë me rrobat tona, ne gjithashtu duhet të kombinojmë syze dielli me stilin tonë të veshjes. Ka shumë modele për të zgjedhur dhe duhet të kombinoni ato syze që kanë një kornizë që i përshtatet fytyrës tuaj. Një nga modelet që po fiton shumë famë kohët e fundit dhe që është në modë është modeli i syze dielli për burra Havaiian MauiJim. Isshtë një lloj syzesh që ofron mbrojtje superiore si në pjesën e përparme dhe të pasme të secilës lente për të larguar yndyrën dhe ujin, ndërsa përmirëson rezistencën ndaj gërvishtjeve dhe gungave të përditshme. Ato janë syze që kanë një qëndrueshmëri të lartë që do t'ju lejojë të shijoni aktivitetet tuaja dhe të kërkoni përvoja të reja.

Ky model syzesh filloi të përhapet në vitet 80, në një plazh të vogël në Hawaii. Me kalimin e kohës, modelet e saj janë sofistikuar dhe është bërë një revolucion i plotë në ngjyra dhe dritë që kërkohet në të gjithë botën. Ka më shumë se 125 modele me një teknologji PolarizedPlus2. Kjo teknologji përdoret për të luftuar shkëlqimin e diellit dhe rrezet UV pasi lentet e saj pasqyrojnë ngjyrat më të gjalla që shpesh shqetësojnë syrin.

Shumë njerëz e pëlqejnë këtë lloj modeli pasi që dizajni karakterizohet nga sinonim i lirisë dhe qartësisë vizuale. Falë teknologjisë së saj ju mundeni të mbajë ngjyra të gjalla që sjellin detaje, bllokojnë flakërimin dhe rrezet e dëmshme që ndikojnë në shëndetin tonë vizual. Përveç kësaj, ajo shërben për të kombinuar si një pajisje unike. Ka një shtresë anti-reflektuese në pjesën e pasme të lentes dhe është e ndërtuar nga materiale me cilësi të lartë. E gjithë kjo i jep asaj një jetë të gjatë shërbimi.

Kush zgjedh syzet e diellit Maui Jim po vlerëson të gjithë punën e përqendruar kryesisht në rehati, saktësi dhe qartësi. Ka një seri garancish që do ta bëjnë atë vendimin më të mirë kur blini syze dielli.

Mos harroni se zgjedhja e syzeve të diellit për burra sipas modës është gjithashtu e nevojshme pasi duhet të kombinoni me llojin e veshjeve që ju përshtatet më së miri. Korniza mund t'ju ndihmojë të stilizoni më tej fytyrën.

Stilet dhe kornizat

syze dielli për burra

Për të qenë në gjendje të zgjidhni midis kornizave të ndryshme që ekzistojnë, duhet të merrni parasysh tonin e flokëve. Disa nga këshillat më të mira për të zgjedhur kornizën e duhur sipas ngjyrës së flokëve janë si më poshtë:

 • Ngjyrat e errëta dhe të gjalla janë perfekte për ata që kanë ngjyra e flokëve kafe ose zeshkane. Një ngjyrë blu ose maroon mund të jetë perfekte.
 • Nëse keni ngjyrën e flokëve bjondeJu mund të zgjidhni midis ngjyrave të errëta pasi ato do të bëjnë një kontrast të shkëlqyeshëm dhe do të tërheqin më shumë vëmendje. E gjelbra ose e kuqja mund të jenë ngjyra të theksuara.
 • Mund të keni flokë gri. Në këto raste opsioni më i mirë është zgjidhni ato korniza në tone gri ose të lehta.

Sa i përket modës, përveç linjave klasike ka stile të reja sa i përket syzeve të diellit për burra. Materialet nga të cilat është bërë kanë një rëndësi të madhe. Këto janë modelet e mëposhtme sipas modës:

 • më i madh se masa e zakonshme - ideal për burra të guximshëm që duan të lënë gjurmë
 • Oval dhe makarona - për lëkundësit hardcore
 • I madh dhe katror - për më në modë
 • Aviator - një klasik i rinovuar
 • Rrumbullakët - për ata burra që shijojnë një stil retro
 • Makarona dhe metali - tendenca më e fortë këtë vit

Me këtë udhëzues mund të zgjidhni midis modeleve më të mira të syzeve të diellit për burra.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.