Cila është rripi ideal për secilën pantallona?

Jo të gjitha rripat janë njëlloj, as të gjitha pantallonat nuk priten nga i njëjti model. Në çdo dyqan që respekton vetveten mund të gjejmë një numër i madh i modeleve të rripave për të gjitha shijet dhe kombinimet e mundshme, pasi që secili pantallona përputhet më mirë me një stil rripi ose me një tjetër. Në rastin e grave, diapazoni është shumë i gjerë, por për fat të mirë në modën e burrave, kjo varg është zvogëluar ndjeshëm. Në këtë artikull ne do t'ju udhëzojmë të tregoni se çfarë lloj rripi funksionon mirë me secilin lloj të pantallonave.

Kombinoni rripin e duhur me pantallona

Pantallona kineze

Lloji i rripit të përshtatshëm për këtë lloj pantallonash duhet të jetë e ngushtë, si dhe e imët dhe mundësisht me një ton të ngjashëm me pantallonat në mënyrë që të mos përplasen

Me një kostum

Ashtu si me chinos, lloji i rripit duhet të jetë e ngushtë, me një shtrëngim të ngushtë, të hollë dhe me ngjyrën e pantallonave ose këmisha nëse nuk është me një ngjyrë shumë të ndritshme. Nëse përputhet edhe me ngjyrën e këpucëve, do të shkojmë si furçë.

Xhinse / xhinse

Me këtë lloj pantallonash shkon mirë rripa të gjera me kopsa të mëdha. Mund të jetë prej pëlhure ose me vrima, vizatime ose ngjyra. Por në moderim, nëse nuk qëndrojmë jashtë vendit, shtrëngimi i rripit nuk duhet të tërheqë vëmendje të tepruar, por ne duam që gjithnjë ta sjellim vëmendjen e bashkëbiseduesve tanë në bigëzim.

Pa rrip

Rripi ka kohë që ka pushuar së qeni një send i domosdoshëm, duke u bërë thjesht dekorativ, kështu që nëse nuk është i nevojshëm për shkak të llojit të veshjes që përdorim, nuk do të jemi të detyruar ta veshim atë. Kur ne veshim rroba sportive (Nuk po i referohem një tuta sportive) rripi është shumë, ashtu si kur duam të japim një imazh të lehtë jashtë zyrës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.