Tendencat për këtë verë 2022

Tendencat për këtë verë 2022

Këtë verë kemi një të mirë varieteti më elegant dhe i lezetshëm për këtë vit 2022. Nuk mund të humbisni komoditetin, me bluza të thjeshta dhe ngjyra gradualisht të heshtura dhe të thjeshta. Me një linjë që ngjall qëndrueshmëri mjedisore dhe me materiale me origjinë organike, ato janë gjithmonë në harmoni me tendencat e kësaj vere 2022.

Përgjatë kësaj rruge kemi serinë Icons të Pedri Gonzalez për Springfield, e cila për këtë sezon, kontribuon në një ndërtim të së ardhmes, me veshje të prodhuara nga lëndë të para të ricikluara dhe me një teknologji që lejon kursime në ujë, energji dhe kimikate. Gjithnjë e më shumë i përkushtuar dhe i shqetësuar për qëndrueshmërinë e planetit.

Trendi i kësaj vere përfshin shumë veshje sportive, duke u mburrur me të qenit shumë më lirshëm se në sezonet e mëparshme dhe me ato thelbësore që përdoren si veshje të rastësishme dhe bazë. Nuk mund të mungojnë as printet, si këpucë të lehta, me frymëmarrje dhe mbi të gjitha të rehatshme. Ne shqyrtojmë nuancat e vogla që karakterizojnë çdo element:

Pantallona të shkurtra bermude deri në gjunjë

Tendencat për këtë verë 2022

Pantallonat e shkurtra janë ato që mbizotërojnë gjithmonë në verë. Në sezonin e kaluar kishte një predikim për pantallona të shkurtra shumë të shkurtra, por këtë vit kërkohet një bilanc. Ata nxjerrin në pah pantallona shumë të gjera, për atë rehati shtesë, dhe me një gjatësi që arrin deri te gjunjët, pa i tejkaluar.

Përbërja për të cilën është bast pëlhurë xhins shtrirje, pantallonat fleece janë 100% pambuk dhe pantallonat e shkurtra janë shumë të lehta, me najlon dhe material elastik.

t

Tendencat për këtë verë 2022

Kjo verë është e përkushtuar ndaj në krye të rezervuar, bërë me rripa dhe shumë më të guximshme. Por preferohen bluza të thjeshta, të rregullta, me mëngë të shkurtra, të bëra nga materiale të ricikluara. Të ngjyrat gjithmonë neutrale dhe shumë të ndryshme, rikrijuar për të gjitha llojet e shijeve, me një lloj printi apo logoje. Lloji polo slim fit tAs nuk lihet mënjanë, për të raportuar një stil veshjesh casual, sportiv dhe elegant.

Bluza Si rregull i përgjithshëm, ata do të kenë një pamje e gjerë dhe e tepërt, për të krijuar shumë më tepër rehati dhe stil. Ideja është të krijoni një siluetë të freskët dhe të lirshme, edhe pse bluza që shënojnë trupin apo stil i hollë.

Polet

Tendencat për këtë verë 2022

Nuk mund të mungojnë as shtyllat, gjithmonë akorde për çdo stil. Është inovuar në material pique me përshtatje të rregullt, me mëngë të shkurtra dhe me jakë me vija kodak. Shumica e punuar me 100% pambuk dhe me inovacionin e pambukut Më mirë pambuk, një propozim i ri për riciklimin e lëndëve të para.

Kërcyesit

Tendencat për këtë verë 2022

Xhupat nuk mund të mungojnë për ditët apo netët kur vapa nuk e shoqëron. Ata duhet të kenë linjën e tyre, që nga e tyre pëlhura është pambuk organik dhe që merr frymë, dhe me një trashësi shumë të hollë. Ngjyrat e këtij sezoni janë shumë pastel.

Pantallona të gjata

Tendencat për këtë verë 2022

Pantallonat janë paraqitur me forma e hollë me dizajnin e pesë xhepave. Me pëlhura që lejojnë djersitjen dhe të punuara me materiale të kujdesshme. Ne i kemi ato me pamje e rrudhur ose e konsumuar dhe me një veçori larje me ECO-WAH të kryera me lazer.

pantallonat chino Ata janë gjithmonë në të gjitha trendet dhe kanë arritur të pozicionohen si një veshje shumë e gjithanshme. të gjithë ata me ngjyra të buta për këtë verë dhe me pëlhura sipas nxehtësisë dhe me komoditetin për të qenë elastik.

Kinezët gjithashtu paraqiten me pëlhurë prej liri, me një kordon ekru në brez dhe detaj në kontrast me fillin me kordonin e tërheqjes. Janë shumë komode dhe të avulluara për takimet verore.

Tendencat për këtë verë 2022

Ata nuk mund të humbasin vrapues, gjithmonë shumë i gjithanshëm për çdo sezon. Bërë me një brez elastik me fije tërheqëse dhe një manshetë shtrirjeje. Në dizajnin e tyre ata nuk mund të mungojnë xhepat anësore të ngarkesave, edhe pse më vonë kanë mbylljen e butonit në brez me zinxhirin përkatës.

shirts

Tendencat për këtë verë 2022

Këmishat Për këtë verë Ata janë me mëngë të gjata por prej pambuku ose liri, ose të dyja kombinimet, në mënyrë që ato të vishen pa ofruar shumë nxehtësi. Ato janë të dizajnuara me prerja klasike e rregullt, me print me vija dhe ngjyra të buta që përputhen me të bardhën. Pa dyshim, mund të gjejmë një larmi ngjyrash, nga këmisha e bardhë deri tek ajo e zezë dhe shumë prej tyre për t'i veshur ato. formë casual, sportive dhe elegante.

këpucë

Tendencat për këtë verë 2022

Për sezonin e verës i japim rrugë Espadrilles, prej pëlhure pambuku dhe me një mori prej ngjyra të forta dhe të heshtura, që të përputhet me të gjithë përzgjedhjen e veshjeve verore. Numëroni shollë gome dhe jute natyrale e përforcuar dhe me lidhëse për të rregulluar këmbën me këpucën.

Tendencat për këtë verë 2022

Këpucët urbane Nuk mund të mungojnë as ato, të bëra me material pambuku organik dhe i veshur brenda. Majat e këmbëve dhe thembra janë të përforcuara me gome, duke i dhënë atë pamje ikonike veshjes urbane.

Këpucët e rastësishme patina Është një tjetër nga këpucët ideale për ditët e nxehta. Ato janë bërë me pambuk dhe kanë një cilësi të shtuar, një copë me efekt lëkure në shpinë. Ata gjithashtu kanë një shtrojë prej tape natyrale dhe një thembër gome me ngjyrë të papërpunuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.