Si të zgjidhni syzet më të mira për meshkujt

syze të mëdha

Kur zgjidhni një model të ri syzesh, nuk duhet të bazoheni vetëm në dizajnin që ju pëlqen më shumë, por është shumë e rëndësishme të merrni parasysh edhe formën e fytyrës tuaj. Të syze te medha per meshkuj Nuk i duken mirë të gjithëve, ndaj përpara se të bëni një investim (që mund të jetë i rëndësishëm) duhet të ndiqni këshillat që ju tregojmë në këtë artikull.

Të shumtë janë meshkujt që, të dy nga nevoja si nga kotësia, kanë filluar të mbajnë syze. Pavarësisht nga arsyeja juaj për përdorimin e tyre, gjëja e parë që duhet të kemi parasysh është nëse duam që ato të formojnë një pjesë të rëndësishme të personalitetit tonë apo thjesht një plotësues për mënyrën tonë të veshjes.

Artikulli i lidhur:
Zgjidhni syzet e diellit më të mira për meshkuj për këtë verë

Shkolla tradicionale e mendimit sugjeron se këto duhet të jetë i matur, trend i ndjekur nga shumica e njerëzve që janë detyruar që në moshë shumë të vogël t'i përdorin, prandaj në treg mund të gjejmë një numër të madh modelesh me kornizë praktikisht të padukshme, me lente të hapura...

Problemi, sidomos në rastin e meshkujve, është se ti do jesh akoma njeriu me syze. Nëse operacioni në sy nuk është një opsion, gjëja më e mirë që mund të bëni për t'u përshtatur pa dorëheqje ndaj përdorimit të syzeve është të përdorni modelin që i përshtatet më mirë formës së fytyrës, një formë që duhet të përfshijë ndryshime të mundshme në varësi të llojit të mjekrës. që veshim. , pasi kjo na lejon të modifikojmë formën e fytyrës.

Artikulli i lidhur:
Syzet me recetë për burra, të cilat përcaktojnë trendet

Por, përveç kësaj, ne gjithashtu duhet të kemi parasysh ngjyra e kornizës në mënyrë që ato të bëhen pjesë e identitetit tonë vizual dhe si person, por kurrë të mos përcaktojnë stilin tonë.

Nuk këshillohet përdorimi i kornizave të syzeve me ngjyra të ndryshme në varësi të ngjyrës së veshjes që përdorim, veçanërisht nëse janë ngjyra të ndezura, pasi ju përdorni rreziku për t'u bërë një cirk udhëtues.

Syzet dhe forma e fytyrës

Syzet sipas fytyrës

Gjëja e parë që duhet të kemi parasysh kur zgjedhim një model apo një tjetër syze është të dimë Çfarë lloj montimi i përshtatet më mirë fytyrës sonë? sipas formës së saj. Nëse keni një fytyrë të butë me tipare të lakuara, alternativa më e mirë është t'i kundërshtoni ato kënde me syze të drejta. Dhe përkundrazi, nëse keni një fytyrë shumë këndore, alternativa më e mirë është të përdorni syze të rrumbullakosura.

Syze për një fytyrë të rrumbullakët

Ne e konsiderojmë një fytyrë të rrumbullakët kur gjerësia dhe lartësia me faqet dhe mjekrën janë të ngjashme. Duke përdorur syze drejtkëndëshe, ne do të bëjmë fytyrën tonë dukeni më të hollë dhe më të gjatë.

Përveç kësaj, montimi duhet të jetë sa më i hollë.

Syze për një fytyrë katrore

Mënyra më e mirë për të zbresin forma këndore e një fytyre është duke mbajtur syze me lente të rrumbullakosura. Konsideratat për një fytyrë katrore janë të njëjta si për një fytyrë të rrumbullakët, me faqet dhe mjekrën në të njëjtën gjerësi.

Kornizat duhet të jenë të rregullta, pasi ato të trasha do të na e mbingarkojnë fytyrën, duke e nënvlerësuar pamjen tonë.

Syze për një fytyrë ovale

Ashtu si sytë kafe, është tonik i përgjithshëm në shumica e njerezve, e njëjta gjë ndodh me fytyrën ovale. Kjo lloj fytyre përshtatet me shumicën e llojeve të syzeve, kështu që ne mund të përdorim syze të drejta dhe të rrumbullakosura.

Nëse përdorim gota me buzë të trasha, mundemi shtoni pak më shumë përkufizim në fytyrën tonë.

Syze për një fytyrë në formë zemre

Fytyrat me mollëza të ngushta dhe mjekër të vogël janë a dhimbje në zgjedhjen e llojit të duhur të syzeve, duke qenë se mund të heqin rëndësinë e mjekrës me majë, duke rritur gjerësinë e pjesës së sipërme të fytyrës nëse përdorim syze të mëdha.

Materialet prodhuese

syze mashkullore

Në varësi si shijet dhe ekonomia jonë, Kur zgjedhim materialin e prodhimit për syzet tona, ne kemi në dispozicion materiale të ndryshme.

Plastika në kombinim me najlon përdoret zakonisht në gota me ngjyra të ndezura dhe të habitshme, Ato kanë një qëndrueshmëri mjaft e lartë dhe janë ideale nëse kërkoni të tërheqni vëmendjen në mjedisin tuaj të miqve, por nuk janë idealë për vendin e punës.

Syzet e bëra me zylonit mund të gjenden praktikisht në çdo ngjyrë dhe përdoren kryesisht në syzet sportive. Duke përfshirë najlon, ato janë më fleksibël se ato të bëra me produkte plastike dhe vetëm najloni.

Artikulli i lidhur:
Syze dielli për në mal

Nëse doni të harroni peshën tuaj dhe syzet tuaja zhduket nga fytyra jote, mund të përdorim titan, një material shumë i njohur falë lehtësisë dhe fleksibilitetit të tij, megjithëse janë më të shtrenjtë se modelet e tjera.

Nëse jeni duke kërkuar për të njëjtat avantazhe që ofrojnë syzet e titanit, por buxheti juaj është më i ngushtë, mund të zgjidhni ato të alumini, megjithëse nuk janë shumë të qëndrueshme.

Kur zgjedhim gota metalike, duhet të kemi parasysh këtë disa përfshijnë nikelin, një material që disa njerëz mund të shkaktojnë reaksion të lëkurës.

Zgjedhja e ngjyrës më të mirë për syze

Syze me recetë për burra

Nëse nuk na mbeten para dhe mund të blejmë gota me ngjyra të ndryshme, duhet zgjidhni me shumë kujdes ngjyrën e kornizës së syzeve tona, përderisa kemi nevojë t'i përdorim si në kohën e lirë ashtu edhe në mjedisin tonë të punës.

Nëse flasim për një ambient pune ku mbizotëron kostumi dhe kravata, duhet të zgjedhim opsionet tradicionale me ngjyrat bazë metalike ari, argjendi ose e zezë. Nëse zgjidhni syze plastike, të trasha ose me ngjyra të ndezura, syzet tuaja do të tërheqin më shumë vëmendje se personi juaj.

Nëse përkundrazi, nuk ke nevojë të veshësh kostum, opsionet kur shtoni ngjyra janë zgjeruar ndjeshëm. Përveç kësaj, ju mund të përfshini çdo lloj detaji apo dekorimi në to.

Syzet më të mira të mëdha për meshkuj

Siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, kur zgjedhim syze të mëdha për meshkuj, duhet të kemi parasysh të gjitha konsideratat që kam shpjeguar në këtë artikull, përderisa dëshironi që syzet të jenë pjesë e juaja dhe jo pjesa më e habitshme e personit tuaj.

Pasi të jeni të qartë për të gjitha këto aspekte, ka ardhur koha shkoni te një optik ku, bazuar në gamën e çmimeve që planifikoni të investoni, zgjidhni modelin që i përshtatet më së miri formës së fytyrës, shijeve dhe nevojave tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.