Syze dielli të përshtatshme për formën e fytyrës tuaj

L gafas de sol do të bëhet një plotësues thelbësor në tonë duket këtu e tutje Sigurisht, ashtu si blejmë disa rroba ose të tjera në varësi të mënyrës se si na përshtaten, me syzet duhet të bëjmë të njëjtën gjë. Fatshtë fatale kur njerëzit mbajnë syze që nuk u përshtaten aspak fytyrës.

Nëse keni menduar që të zgjidhni një gafas de sol Ishte e thjeshtë dhe nuk ke nevojë të marrësh parasysh asgjë, përveç faktit që… "Më pëlqen ky model, e dua këtë ngjyrë", ke gabuar shumë. formën e fytyrës, modelin tuaj të flokëve dhe madje edhe ngjyrën e flokëve tuaj, ndikoni që disa syze janë më të përshtatshme për ju sesa të tjerët.

Kështu që këtë vit askush nuk është në gabim me gafas de sol çfarë të zgjedhim, le të shohim se cilat janë më e përshtatshme sipas formës së fytyrës.

Fytyrë katrore

Fytyrat katrore kanë një nofull të fortë, të shënuar dhe mollëza të gjera. Me karakteristika kaq të forta dhe të forta, duhet të gjesh një ekuilibër me syzet më të vogla me pjesën e poshtme të lenteve më të rrumbullakosura, të tilla si udhëtar, Dhe stili aviator.

Asos

Asos

Fytyrë e rrumbullakët

Nëse e keni fytyrë e rrumbullakët, efekti që duhet të arrini me syzet është përkufizimi më i lartë i mundshëm. gota katrore Ata do të jenë aleatët tuaj më të mirë për t'i bërë faqet tuaja të duken më të holla. Gjithmonë shmangni format e rrumbullakosura.

Fytyrë ovale

L fytyrat ovale ata janë më mirënjohësit kur bëhet fjalë për zgjedhjen e syzeve të diellit. Ju mund të zgjidhni çdo lloj syze, pasi të gjitha do të përshtaten në mënyrë të përsosur me fytyrën tuaj. Sigurisht, shmangni syzet që kanë lente shumë të ulëta dhe të zgjatura.

Fytyrë në formë diamanti

Fytyrë në formë diamanti? Po, ato janë fytyra me një ballë paksa të gjerë, mollëza të gjera dhe një mjekër shumë të përcaktuar dhe më të hollë. Nëse keni fytyre ne forme diamanti, gafas udhëtar ata janë aleatët tuaj më të mirë.

A e dini tashmë cilat janë syzet tuaja ideale?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   mysafir dijo

    dhe persol ???